Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: John2306 »

Jeżeli jedziesz z NFZ do tz. szpitala uzdrowiskowego to płacisz tylko za dojazd i powrót. Zgodnie z ostatnimi wyjaśnieniami sądu nie płacisz również za telewizor i czajnik. Wyjazd do sanatorium z ZUS jest całkowicie bezpłatny i zwracają Ci za dojazd i powrót. Każdy wyjazd do sanatorium wiąże się głównie z ekipą ludzi, na których trafisz . Najczęściej dobierają ludzi wiekowo do pokoi. W Lwigrodzie warunki są nie najgorsze z tym że osoby z NFZ najczęściej dostają pokoje z widokiem na tyły obiektu gdzie często można podziwiać jedynie sarenki. W obiekcie nie ma basenu , będzie na wiosnę, zabiegi są na II piętrze , stołówki są dwie na I piętrze. W turnusie organizują do 3 wieczorków tanecznych. Jeżeli mogę Ci cokolwiek doradzić to przekażę informację , której mi wcześniej udzielono.Pamiętaj aby po skończeniu zabiegów nie siedzieć w pokoju tylko korzystać z uroków Krynicy i okolic.Ponadto chciałbym Ci podpowiedzieć ,że kuracjusze chodzą na tak zwaną parkieto terapię do lokali gdzie jest ciasno, gorąco i trzeba płacić za wejście. W Krynicy w większości lokali pobierają tak zwane wejściówki od 5 do 10 zł. Natomiast lokale gdzie nie pobierają takich opłat są najczęściej puste. Dla przykładu w Kasztelance gdzie naprawdę jest wspaniale przez cały wieczór bawiliśmy się w dwie pary. Zaznaczam, że gra tam zespół na żywo a solistka potrafi rozkręcić towarzystwo, brak jedynie frekwencji? W przypadku pytań pisz. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu, chociaż ten styczniowy to trochę martwy okres.
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: mart 36 »

W artystycznej w piwnicy gdzie leci disco polo wstęp jest bezpłatny. A grudzień i styczeń to martwe sezony we wszystkich miejscowościach uzdrowiskowych :( Dlatego najlepiej wnioski przynajmniej te z ZUS - u składać zima aby móc latem ewentualnie jesienią przebywać w sanatorium :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: Felice »

grudzień i styczeń to martwe sezony we wszystkich miejscowościach
A skąd takie wnioski. Staram się co roku spędzać styczeń w górach i mam zupełnie inne spostrzeżenia. Krynica w styczniu tętni życiem jak rzadko. Karnawał w pełni i mnóstwo ludzi na imprezach,wycieczkach,stokach...
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: jettp »

Podzielam zdanie Felice . Właściwie nie ma martwych miesięcy w uzdrowiskach, jak komuś nie leży disco polo w piwnicy to Łysy nieźle śpiewa w artystycznej.
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: John2306 »

Zaczynałem w tym roku turnus 3 stycznia w Lwigrodzie i zapewniam Was, że niektóre sanatoria były nieczynne np. Mielec. Sanatoria nowy rok zaczynają w różnych terminach z uwagi na dojazdy kuracjuszy. Pod koniec turnusu ludzi było dużo więcej. W Krynicy jest tak, że od piątku do niedzieli przyjezdnych jest dużo w pozostałe dni są głównie kuracjusze i wówczas w niektórych lokalach nie ma nawet z kim zatańczyć. Następnie byłem na przełomie luty marzec i wówczas było OK - turnus ZUS. Trzeci raz w tym roku byłem z NFZ w Lwigrodzie koniec pażdziernika i początek listopada i też było fajnie. Przyznam , że na narty najlepszym terminem jest przełom luty marzec kiedy skończą się ferie szkolne. Wówczas stoki są odpowiednio przygotowane i nie ma tłoku.
Jagoda123
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 lis 2018 22:07
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: Jagoda123 »

andy bandy pisze: 10 paź 2018 21:58 witam
naczytałem się trochę niepochlebnych opini nt ośrodka.
ja jadę ze sląska
witam
mam przyznany wyjazd z ZUS od 4.01.2019 do Leśnik Drzewiarz
jestem z Wodzisławia Śląskiego, czy można się z Tobą zabrać?
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: beatricze »

Witam
Krynica Zdrój i nie tylko są mniej aktywne w miesiącach zimowych. Natomiast czymś innym jest fakt, że narciarski sezon się zaczyna, ale to nie Kuracjusze?!
I bawią się inaczej i w swoim towarzystwie.
Rzecz gustu a o gustach nie dyskutujemy.
Miłego pobytu w górach dla tych co już są i zaraz będa.
mlodychlopak20+
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 153
Na forum od: 12 mar 2017 17:04
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: mlodychlopak20+ »

Chętnie spotkam się z kimś w Krynciy ;)
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2198
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: Insignia 2010 »

Hej już pisałem tu byłem w styczniu tego roku było super ośrodek wspanialy i z ZUS znów chetnie to powtórzę .Teraz czekam na kolejny wyjazd .oby było tak jak w Beskidzie to już raj będzie , a Krynica Młody nie martw się poszalejesz i to dobrze jest się gdzie zabawić bo parkietoterapia wskazana przez lekarza jest 🤣🤣🤣🤣🤣🤣pozdrawiam
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica Zdrój Beskid od 4.01.2019

Post autor: John2306 »

Młody od dłuższego czasu stara się zaczepiać ludzi na tej stronie i myślę że jest mieszkańcem Krynicy, można to łatwo sprawdzić. Biorąc moje gdybanie za trafne to macie wspaniałego przewodnika do spacerów i myślę i sponsoringu. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ