Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Szawlo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 02 sty 2019 22:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Szawlo »

Zdjęcia staram się dodać, ale nie jestem pewien, czy są dostępne na forum...
Załączniki
Do sypalo sniegu
Do sypalo sniegu
Przed uzdrowiskiem
Przed uzdrowiskiem
Przed uzdrowiskiem
Przed uzdrowiskiem
Przed uzdrowiskiem
Przed uzdrowiskiem
Ryneczek
Ryneczek
Biker
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 08 gru 2017 02:45
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Biker »

Pozdrawiam kuracjuszy w Jedlinie 😊
Czekam na Wasze opisy, ralację z pobytu 🤔

Biker
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Dzia_dek »

Szawlo pisze:(...) OSTRZEŻENIE! Wyciągają konsekwencje, jeśli ktoś po 22 nie jest w swoim lokum,
a szwenda się po innych pokojach. Mamy taki przypadek na naszym turnusie.
Szawlo, mam do Ciebie taka prośbę. Czy mógłbyś trochę bardziej rozwinąć ten akapit powyżej?
Próbuję zgłębić pewien temat, tj. podstawę prawną używania alkomatów przez obsługę obiektów
sanatoryjnych i ten Twój o konsekwencjach, tak mnie trochę również zaciekawił.
Szawlo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 02 sty 2019 22:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Szawlo »

Witajcie, przepraszam z góry za swoje niedbalstwo, wszak pisałem wcześniej, ze codziennie z Ulii dodamy jakiś komentarz, dużo się działo stąd takie opóźnienie.
* Konsekwencje, ostrzegają przed nimi. Z góry na pierwszym spotkaniu, z kierownikiem ośrodka oraz z kierownikiem fizjoterapii, omawiane były pewne zasady, których trzeba przestrzegać.
* Alkomat nie potrzebny, na naszym turnusie nie ma przypadku, który miał by z tym kłopot, i nie słyszeliśmy o takich incydentach w tym ośrodku.
* BAR-nieopodal jest Bar, bardzo przyjemny lokal, właściciel sam zaprasza na spotkania w nim dla pensjonariuszy (wstęp wolny). Obsługa w porządku. Właściciel lokalu organizuje dancingi tak po 2-3 godz trwają. Zorganizował również dla nas koncert, gdzie przebojami były piosenki Czesława Niemena, Marka Grechuty itd... atrakcja świetna. Co do spożywania alkoholu w barze, każdy zna swój umiar, więc z tym myślę że nie bedziecie miec problemu, na naszym turnusie, nie zdażyło się jeszcze.
* Okolica ładna, do pospacerowania, można też wsiąść w samochód i pozwiedzac zabytki-tu proponuje się zapoznac z atrakcjami turystycznymi.
* Jedzenie się nie zmieniło, jak smakowało tak smakuje, i jest sporo.
* Zajęcia, jak codziennie, fantastyczne i ułożone.
* Obsługa w kuchni, na 6 z plusem.(sytuacja z pewnego obiadu, podano mi danie które wg.mnie było nie swierze lub zepsute, możliwe że kubki smakowe mam inne niż inni, ale poprosiłem o wymianę, i bez kłopotu dostałem, smakowało, więc nie mogę powiedzieć najmniejszego złego słowa), ośrodek sobie chwalę.
* Dla Pań - w centrum Jedliny są salony piękności, dziewczyny z mojej grupy czasami tam chodzą, widać różnicę po takiej wizycie.
* Zakupy - dino, biedronka, żabka nawet mięsny jest blisko, gdzie chwalą sobie wyroby pensjonariusze z tego sklepu, ja nie próbowałem, opisuje wrażenie innych.
* Pobyt jest na wesoło, wielu z nas ma już swoje ksywki, (zważywszy na mój wygląd, wołają na mnie PROBOSZCZ NIE BYLE JAKIEJ PARAFII, z kolei na kolegę z pokoju mojego WIKARY), na przeciwko mojego pokoju, są Panowie, co z za drzwi słychać, ciągle różaniec odmawiają, jak to się odbywa, nie chce wiedzieć 😁😝.

Podsumowując, polecam.

Jeśli czas pozwoli będę pisać na forum, może bez szczegółów, ale postaram się...
Pytajcie, bo sam szczerze mówiąc nie wiem co by was jeszcze interesowało.

Może Ulii coś doda, poproszę ją.
Biker
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 08 gru 2017 02:45
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Biker »

Szawlo pisze: 13 sty 2019 18:54 Pytajcie, bo sam szczerze mówiąc nie wiem co by was jeszcze interesowało.
Szawlo, Ulii,
Czy mogę Was prosić o opisanie jak wygląda Wasz harmonogram ?
Wstajecie o ?
Śniadanie jest od do ?
Obiad jest od do ?
Kolacja jest od do ?
Stoliki w jadalni są ile osobowe ?
Czy jedzenie jest podawane na zasadzie "talerzówki" czy w inny sposób?
Zabiegi są w jednym budynku ?
Jaki metraż jest przewidziany w pokojach 1, 2 , 3 osobowych ?
Czy zdjęcia pokojów mogę prosić ?
Czy jadalnie, zabiegi itp.są w obrębie jednego obiektu ?
Czy zabiegi są punktualnie rozpoczynane ?
Ile zabiegów jest dziennie i o której się kończą ?
Jakie zabiegi są przez Was najlepiej oceniane ?
Jak wygląda sprawa z basenem, logistycznie i czasowo ?
Czy zabiegi są również w soboty ?
Jakie atrakcje są przewidziane w weekend ?
Gdzie znajduje się lodówka do własnych ewentualnie produktów ?
Co porabiacie po kolacji ,jak gospodarujecie wolny czas ?

Troszkę tych pytań jest :)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Życzę Wam dobrego pobytu!

Pozdrawiam
Biker
Szawlo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 02 sty 2019 22:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Szawlo »

Witaj, moje odczucie opiszę (Szawlo)
Czy mogę Was prosić o opisanie jak wygląda Wasz harmonogram ? - jest różny, nic sie nie układa codziennie - każdy dzień jest inaczej zaplanowany.
Wstajecie o ? wstajemy o 7.00
Śniadanie jest od do ? 7.30 sniadanie pierwsza tura turnusu, 8.00 sniadanie dla drugiej tury - lekko strawne do 8.20
Obiad jest od do ? 12,30 - 13,30
Kolacja jest od do ? 17,30 - 18,30
Stoliki w jadalni są ile osobowe ? różnie 4 do 6 osobowe
Czy jedzenie jest podawane na zasadzie "talerzówki" czy w inny sposób? podają na talerzach.
Zabiegi są w jednym budynku ? zabiegi sa w jednym budynku, wyjatkiem sa:
* basen - wyjezdza sie autobusem do szczawno zdrój
* kriokomora - też wyjazd.

Jaki metraż jest przewidziany w pokojach 1, 2 , 3 osobowych ? wszystkie pokoje sa 2 osobowe, metraż różny, od malutkich, ja mam taki, do ogromnych! - najlepszy standard jest na poddaszu na 5 pietrze.
Czy zdjęcia pokojów mogę prosić ? - wolę nie udostępniać, bo była uwaga, by na forum nie pokazywać. ale proszę wejść na odnośnik: [link]

Tu masz pokój pokazany na piątym piętrze.
Ciekawostka kliknij w link poniżej.
[link]

Czy jadalnie, zabiegi itp.są w obrębie jednego obiektu ? tak sa w tym samym obiekcie, oprócz basenu i kriokomory.
Czy zabiegi są punktualnie rozpoczynane ? nie koniecznie, personel pozwala na małe modyfikacje w planie zabiegów, przychodzisz, jak wolne to wchodzisz. lub sie umawiasz na konkretna godzine, najlepiej zaczac wszystko tak kolo 10.00 - 10.30 wtedy sale sa puste, i nie pchasz sie na nic, ze wszystkiego swobodnie skorzystasz.
Ile zabiegów jest dziennie i o której się kończą ? z reguły jest 5-6 zabiegów basen na naszym turnusie jest o 14.30 wyjazd wracaja kolo 16.30/17.00
Jakie zabiegi są przez Was najlepiej oceniane ? Dla mnie każdy zabieg jest plusem, spokojny personel, nie wiem co na inncyh forach pisali, a pisali roznie zle i dobrze, jak dla mnie to super, jestm na 5 turnusie, i jestem pod i ogromnym wrazeniem, chociaż przyznam ze sprzet stary, epokowy, ale sprawny :)
Jak wygląda sprawa z basenem, logistycznie i czasowo ? - opisalem wczesniej
Czy zabiegi są również w soboty ? tak sa zabiegi w soboty 3-4 zabiegi, do 11.00 masz wszystko zrobione.
Jakie atrakcje są przewidziane w weekend ? sa organizowane wycieczki... plan wycieczek dla naszego turnusu przesle w zalaczonym zdj.
Gdzie znajduje się lodówka do własnych ewentualnie produktów ? na piatym pietrze kazdy pokoj ma swoja lodowke, czajnik, 4 pietro zdaje sie ze chyba tez, ale nie mam 100% pewnosci. Stacjonuje na 3 piętrze, i jest wspolny czajnik na korytarzu, i wspolna duza lodowka.
Co porabiacie po kolacji ,jak gospodarujecie wolny czas ? głównie leniuchujemy, troche spacerów, gdzies objazdowka samochodem po okolicy.Ogólnie nie ma co robic popoludniami, ale jesli dobierzesz sie w grupe gdzie ktos ma auto, to planuja wyjazdy, Walbrzych Klodzko i inne...

PS. przepraszam za bledy, nie uzywam Polskich znakow na klawiaturze :), mam nadzieje ze pomoglem, jesli masz jeszcze jakies pytania, z przyjemnoscia odpowiem.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2019 18:01 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto linki
Szawlo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 02 sty 2019 22:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Szawlo »

Przekazuje zdjęcie wycieczek organizowanych w Jedlina Zdrój.
Załączniki
Takie wycieczki są organizowane.
Takie wycieczki są organizowane.
Biker
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 08 gru 2017 02:45
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Biker »

Szawlo pisze: 16 sty 2019 15:22 Czy zdjęcia pokojów mogę prosić ? - wolę nie udostępniać, bo była uwaga, by na forum nie pokazywać

PS. przepraszam za bledy, nie uzywam Polskich znakow na klawiaturze :), mam nadzieje ze pomoglem, jesli masz jeszcze jakies pytania, z przyjemnoscia odpowiem.
Cześć,
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
A skąd taka uwaga żeby nie udostępniać zdjęć pokoi, jaki powód ? " :-)


Pozdrawiam
Biker
Szawlo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 02 sty 2019 22:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Szawlo »

Konkretnej informacji nie mam. Ktoś z naszych kuracjuszy zapytał się w recepcji, czy można. Odpowiedź była jasna, że nie chcą by publikować zdjęcia.
Biker
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 08 gru 2017 02:45
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jedlina Zdrój od 4.01.2019

Post autor: Biker »

Jakie plany na dzisiejszy wieczór Ulii i Szawlo?
Jakie plany na weekend?

Biker
ODPOWIEDZ