Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: jania »

Odnośnie jedynek,można,ale na zasadzie kto pierwszy ten lepszy :roll:
elcia53
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 sie 2019 21:15

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: elcia53 »

Ja jadę z NFZ Wrocław.
Ale jadę wogole pierwszy raz w życiu do sanatorium i nie mam pojęcia czego można się spodziewać, tak więc chętnie przyjmę "matkowanie" jani. :D
A co to jest Centrum Logistyczne?
elcia53
Jacek 83
Posty: 1
Na forum od: 11 wrz 2019 12:51
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: Jacek 83 »

Witam, jedzie ktoś z Łodzi lub okolic na turnus od 04.10???
MartaMarta
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 25 lip 2019 18:24

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: MartaMarta »

Cześć moi drodzy, ja też będę w Wieńcu od 5 października. To mój pierwszy wyjazd i wielu rzeczy niestety nie wiem. Co masz na myśli z tym centrum logistycznym? Dokładnie, jeżeli chodzi o jedynki też dzwonilam i usłyszałam że najpierw osoby z dużymi niepełnosprawnościami a później kto pierwszy ten lepszy. Nie liczę że mi się uda bo jadę pociągiem i będę w Wieńcu dopiero na ok 9 a słyszałam że można przyjeżdżać nawet od północy 😏 a szkoda bo mocno obawiam się współlokatorki 🙈 powiedzcie mi jak organizujecie swój bagaż, trzeba wziąć tyle rzeczy a ja nie mogę dźwigać i nie wiem jak się za to zabrać żeby wziąć mało a żeby nic nie brakowało 🙈🙈 macie jakieś listy rzeczy?
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: jania »

Cześć :!: Centrum Logistyczne to u mnie inaczej kurier.Poszukajcie na forum a są takie tematy jak:co zabrać do sanatorium?lub jak wysłać walizkę kurierem-opis dokładny i bardzo przydatny.Pozdrawiam :kwiat:
maniek46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 03 lis 2016 10:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: maniek46 »

elcia53 pisze: 10 wrz 2019 21:55 Ja jadę z NFZ Wrocław.
Ale jadę wogole pierwszy raz w życiu do sanatorium i nie mam pojęcia czego można się spodziewać, tak więc chętnie przyjmę "matkowanie" jani. :D
A co to jest Centrum Logistyczne?
elcia53
Opinia subiektywna do elcia53
Jestem 4 dni po 3 tygodniowym turnusie z NFZ Dolnośląski. Otóż sam obiekt „Jutrzenki” jest bardzo duży(labirynt korytarzy i pokoi) + 5 innych obiektów różnej wielkości. Zespół tych obiektów może pomieścić około 1200 pensjonariuszy i gości hotelowych. Stołówka dla kuracjuszy jedna mieszcząca przy numerowanych stolikach jednorazowo ok.400 osób Zabiegi od godz.7.00- 18.00 tez w soboty.
Obsługa recepcji „Jutrzenki” profesjonalna, uśmiechnięta, życzliwa, pomocna i cierpliwa.
Przygodę należy rozpocząć od próby załatwienia wcześniej telefonicznie pokoju jednoosobowego jeżeli chce się być samemu lub być na miejscu około 7 rano Dojazd do Włocławka z Wrocławia autobusem pośpiesznym relacji Wrocław - Płock o godz. 9.10.Czas podróży około 6 godz. Można próbować rozmawiać z kierowcą na temat dojazdu z Włocławka do Wińca-może coś wymyśli: Jeżeli z Włocławka to: PKS ze stanowiska 7 około 15.30, taxi (30-40 zł) lub autobus linii 11 do miejscowości Wieniec Zdrój ul. Brzozowa –należy przejść tunelem na druga stronę ulicy (odjazdy strona internetowa MPK Włocławek linia 11 Dębowa-Wieniec Zdrój ). Dojazd PKP z Wrocławia do Włocławka to przez Bydgoszcz, Toruń lub Łódź. Czas przejazdu to około 8-9 godz. Jeszcze jedna możliwość to: Hoper.pl – to transport busem z domu do ….,oraz osobno bagażu.
Jest możliwość załatwienia sobie telefonicznie tzw. przedprzyjazd (dzień wcześniej)na zasadzie hotelu za 130 zł/doba i wtedy jest możliwość ogarnięcie obiektu oraz bycia raniutko w kolejce ze skierowaniem. Jest możliwość wykupu komercyjnie: śniadanie(24 zł) obiad (42zł )lub kolacja(30zł)
Pokoje w „Jutrzence” wysoki standard z balkonami z małą suszarką, w pokoju kubek, łyżeczka ,czajnik, suszarka, klimatyzacja, jeden duży ręcznik-brak ściereczki po prysznicu. Szafa z wieszakami.Żelazko można wypożyczyć w recepcji. Sprzątanie pokoju miałem we wtorek i piątek. Wymiana ręcznika w połowie turnusu. Można wziąć małą poduszeczkę.
Posiłki: dzielone na 3 grupy śniadania I 7,00-7.30 II 7.30-8.00 III 8.00-8.30.Strać się załapać do I grupy. Posiłki noszone przez kuracjuszy indywidualnie do stolików: śniadania ,obiady i kolacje –herbaty do kubków ,zupy w bulionówkach ,drugie na talerzach + ew. desery. Do tego noszenia potrzeba jest sprawność fizyczna i co ważne patrzenia pod nogi ( na rozlanym można się wyłożyć). Osoby niepełnosprawne mają osobne stoliki z obsługą kelnerów. Ogólnie : posiłki dowożone – catering. Bez szału.
Zabiegi wg. schorzeń pacjenta o których decyduje lekarz przyjmujący na ogół 54 dla pacjentów NFZ- można coś od siebie zaproponować, ale o tym decyzja lekarza. Co do jakości wykonywanych zabiegów to rzecz indywidualna
Zabrać: oprócz bielizny, ubioru, lekarstw, przyborów higieny osobistej należy zabrać strój kąpielowy-może 2 kpl. zdarzyć się może że ćwiczenia na basenie można dostać codziennie i nie będzie możliwości wyschnięcia z dnia poprzedniego, duży ręcznik na zabiegi ,płyn do prania, żelazko turystyczne, dresy, krótkie spodenki, coś p. deszczowo. Szlafrok do wypożyczenia na miejscu
Czas wolny: po lub w przerwie miedzy zabiegami można wykorzystać wykupując karnet 10 codziennych wejść na basen i jacuzzi(cena 70 zł.+ 20zł kaucja za ręcznik sanatoryjny), SPA, kręgielnia, ping pong, potańcówki lub wyjazd do Włocławka autobusem linii 11 (bilet 2.60 45 minutowy bez względu na zniżkę).
Wycieczki:1.Zwiedzanie Włocławka sobota po południu.
2.Ciechocinek i Toruń –niedziela czas około 10 godz. 4.Szlak Piastowski –Płowce, Kruszwica, Gniezno Inowrocław 5. Licheń. 6.Szlak Baroku –Obory, Brodnica, Golub-Dobrzyń. Kościół: msza codziennie o 19 tej.
Wypisy z sanatorium dzień przed zakończeniem. U mnie kończył się pobyt w poniedziałek to wypis otrzymałem w niedziele około 16-tej.
Powrót: należy rozważyć wcześniej wysłanie pocztą z Włocławka lub kurierem do domu zbędnych pod koniec turnusu rzeczy. PKS z Włocławka do Wrocławia o.14.25 – przyjazd około 20.20. PKP j.w, lub Hoper.pl
Takie tam ogólne informacje może będą przydatne dla przyszłych kuracjuszy.
Awatar użytkownika
Efa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 20 gru 2018 12:36
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: Efa »

MartaMarta pisze: 12 wrz 2019 21:42 Cześć moi drodzy, ja też będę w Wieńcu od 5 października. To mój pierwszy wyjazd i wielu rzeczy niestety nie wiem. Co masz na myśli z tym centrum logistycznym? Dokładnie, jeżeli chodzi o jedynki też dzwonilam i usłyszałam że najpierw osoby z dużymi niepełnosprawnościami a później kto pierwszy ten lepszy. Nie liczę że mi się uda bo jadę pociągiem i będę w Wieńcu dopiero na ok 9 a słyszałam że można przyjeżdżać nawet od północy 😏 a szkoda bo mocno obawiam się współlokatorki 🙈 powiedzcie mi jak organizujecie swój bagaż, trzeba wziąć tyle rzeczy a ja nie mogę dźwigać i nie wiem jak się za to zabrać żeby wziąć mało a żeby nic nie brakowało 🙈🙈 macie jakieś listy rzeczy?
Marta witam, widzę że i Ty obawiasz się współlokatorki ? ;) No to witaj w klubie :) Jadę z okolic Poznania i też się obawiam ... jestem osobą kontaktową i bardzo ugodową, uśmiechniętą - no chyba, że klimat nie sprzyja ;) Boję się, że dostanę jakiegoś nurka z pretensjami do całego świata... Jestem spokojna , nawet bardzo, ale lubię pozytywnych, ułożonych ludzi - optymistycznie nastawionych i nie szukających dziury w całym. Liczę, że trafię na fajną z werwą współlokatorkę , która lubi nawet czasami pomilczeć i nie pierdzielić trzy po trzy... tzw farmazonów ;)
Miłego dnia i dużo optymizmu ... czego życzę sobie i Wam :kwiat: :D :kwiat: :serce:
elcia53
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 sie 2019 21:15

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: elcia53 »

Do Maniek46
Maniek jesteś Wielki, tak szczegółowo opisałeś że wszystko już wiem.
Ja że swojej strony dowiedziałam się że jest tv ale płatne, wifi jest darmowe, parking 150 zł za cały pobyt, szlafroki płatne. Za wszystko ( z wyjątkiem opłaty klimatycznej) można płacić kartą.
A te opłaty komercyjne za wyżywienie to strasznie wysokie, chociaż dobre?
Pozdrawiam wszystkich
elcia53 :D
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: Koralik_bis »

Ja jeszcze dodam, że można nocleg umówić u sióstr lub w hostelu; w zasadzie to jest na terenie Jutrzenki, rzut beretem i jest taniej.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: jania »

"brak sciereczki po prysznicu" pisze maniek46- rozumiem ,ze chodzi o brak dywaniku przy kabinie prysznicowej?Niestety,ale jest to bardzo niebezpieczne i zamierzam kupić jakąś ścierkę za 4 zł i potem ew. wyrzucić.Pamiętam ten lęk przy wychodzeniu z kabiny :cry:Niby można używać klapki basenowe,ale to nie to samo :evil:
ODPOWIEDZ