Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: Felice »

Ja w swoim pokoju miałam dywanik kąpielowy,czyli taki grubszy ręcznik. Może to zależy od rodzaju pobytu?
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: ka_jak_kazimierz »

maniek46 - słowa uznania za szczegółowy opis pobytu. Może warto byłoby powtórzyć te informacje w dziale gdzie oceniamy poszczególne obiekty? Jutrzenka ma tam swój temat, wklej swoje spostrzeżenia i uwagi. W tamtym dziale ludzie najczęściej szukają informacji i Twoje będą bardzo pomocne.
maniek46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 03 lis 2016 10:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: maniek46 »

elcia53 pisze: 13 wrz 2019 12:24 Do Maniek46
Maniek jesteś Wielki, tak szczegółowo opisałeś że wszystko już wiem.
Ja że swojej strony dowiedziałam się że jest tv ale płatne, wifi jest darmowe, parking 150 zł za cały pobyt, szlafroki płatne. Za wszystko ( z wyjątkiem opłaty klimatycznej) można płacić kartą.
A te opłaty komercyjne za wyżywienie to strasznie wysokie, chociaż dobre?
Pozdrawiam wszystkich
elcia53 :D
Do elcia53 takie tam jeszcze póki się pamięta do komercji i pozostałych.
Co do posiłków komercyjnych to stół szwedzki w zależności od dnia np.: Śniadanie: płatki lub owsianka na mleku, bekon, baleron, kiełbasa na gorąco, sałatki, śledź, jajecznica, jajko sadzone, makrela, jajko w majonezie, pieczywo różne ,rogaliki, kawa, herbaty, soki, masło, dżemy.
Obiad np.; zupa dnia, schabowy, udka zawijane, tagiatelle, kasza, ziemniaki, kapusta zasmażana, sałata, surówki, jabłka, ciasto, kawa, herbata soki. Jedz do woli. Czy smaczne ocenić osobiście. Z takiego menu śniadaniowego skorzystałem w pierwszy dzień ,ponieważ posiłki w pierwszy dzień zaczynają się od obiadu ,a przy wyjeździe kończą się śniadaniem.
Do stołówki na każde posiłki cierpliwości bo kolejki dość długie. Wejście na stołówkę tylko po zeskanowaniu karty –klucza swojego pokoju. Obok wejścia na stołówkę codzienne menu dla wszystkich pensjonariuszy.
Sklep Mini Delikatesy bez konkurencji (czyli ceny) ale można coś dokupić do jedzenia lub picia.
W obiekcie: apteka (zakupy tylko gotówką),fryzjer, pub, bary, kawiarnie ,sklep z upominkami „Pewex”, biblioteka w pijalni, bankomat(coś w rodzaju rolniczego), jest też wypożyczalnia rowerów, kijków i leżaków jednym słowem mały kombinat usług. Jest miejsce wydzielone dla palaczy na zewnątrz obiektu.Zakaz palenia papierosów elektronicznych wewnątrz zespołów budynków.
Zabiegi wykonywane są w „Jutrzence” poziom -1, a mały basen, kąpiele wannowe, borowiny w budynku Tęcza- przejście tunelem podziemnym lub parkiem to około 150 m
Opłata uzdrowiskowa 56 zł ,TV tylko programy podstawowe 84 zł TV Samsung ok.30” z działającymi portami USB . Z WiFi jest różnie Plus działa na 3 piętrze, ale z T- Mobile jak „podsłyszałem” są kłopoty nawet na zewnątrz-widocznie brak w pobliżu nadajników operatorów sieci. Osobista i telefoniczna kontrola pielęgniarki miedzy 20-21-szą (o stan zdrowia kuracjuszy). Pozdrawiam przyszłych kuracjuszy i wszystkich pozostałych z którymi było mi spędzić te intensywne 3 tygodnie.
elcia53
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 sie 2019 21:15

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: elcia53 »

Do maniek46
A jak wygląda wyżywienie niekomercyjne. Dlaczego lepiej "załapac" się na pierwszą turę?.
Jeszcze interesuje mnie czy w pobliżu są jakieś sklepy?
A wycieczki o których pisałeś to są organizowane "odgórnie" czy indywidualne
Pozdrawiam
elcia53
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: jan19557 »

Wycieczki nie są obowiązkowe. Sklep ( mydło i powidło) jest jeden z drugiej strony parku jakieś 250-300 m. Moim zdaniem jedzenie o ile ktoś nie jest za bardzo wybredny jest smaczne i wystarczająca ilość tym bardziej , że są 2 zupy i można zrobić dolewkę. Wielu idzie na spacer do Biedronki około 4 km. albo busikiem.
MartaMarta
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 25 lip 2019 18:24

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: MartaMarta »

Efa pisze: 13 wrz 2019 11:45
MartaMarta pisze: 12 wrz 2019 21:42 Cześć moi drodzy, ja też będę w Wieńcu od 5 października. To mój pierwszy wyjazd i wielu rzeczy niestety nie wiem. Co masz na myśli z tym centrum logistycznym? Dokładnie, jeżeli chodzi o jedynki też dzwonilam i usłyszałam że najpierw osoby z dużymi niepełnosprawnościami a później kto pierwszy ten lepszy. Nie liczę że mi się uda bo jadę pociągiem i będę w Wieńcu dopiero na ok 9 a słyszałam że można przyjeżdżać nawet od północy 😏 a szkoda bo mocno obawiam się współlokatorki 🙈 powiedzcie mi jak organizujecie swój bagaż, trzeba wziąć tyle rzeczy a ja nie mogę dźwigać i nie wiem jak się za to zabrać żeby wziąć mało a żeby nic nie brakowało 🙈🙈 macie jakieś listy rzeczy?
Marta witam, widzę że i Ty obawiasz się współlokatorki ? ;) No to witaj w klubie :) Jadę z okolic Poznania i też się obawiam ... jestem osobą kontaktową i bardzo ugodową, uśmiechniętą - no chyba, że klimat nie sprzyja ;) Boję się, że dostanę jakiegoś nurka z pretensjami do całego świata... Jestem spokojna , nawet bardzo, ale lubię pozytywnych, ułożonych ludzi - optymistycznie nastawionych i nie szukających dziury w całym. Liczę, że trafię na fajną z werwą współlokatorkę , która lubi nawet czasami pomilczeć i nie pierdzielić trzy po trzy... tzw farmazonów ;)
Miłego dnia i dużo optymizmu ... czego życzę sobie i Wam :kwiat: :D :kwiat: :serce:
Jak miło byłoby trafić na kogoś takiego jak Ty 😊 wiadomo że każdy ma lepsze i gorsze dni, więc dzieląc pokój z kimś obcym potrzeba czasem wyrozumiałości ale pozytywne nastawienie to jeden z ważniejszych elementów 😁😁 jak myślisz da się ugadac że ma się wybrana osobę do pokoju? 😁 Jeśli mogę zapytać, w jakim jesteś wieku?

Dziękuję za wytłumaczenie o co chodziło z centrum logistycznym 😁😁 to nie jest taki zły pomysł z wysłaniem bagażu bo jednak tyle rzeczy to nie wiem jak się tak można zabrać samemu nie jadąc autem🙈🙈🙈

Jeśli mogę zapytać jeszcze maniek46 w jakich godzinach miałeś swoje zabiegi? Bo nie ukrywam że zastanawiam się np nad wyprawami do Włocławka do pralni raz na jakiś czas żeby przeprać ubrania albo ogólnie na przejażdżkę a jak kończą się o 18 to jest już dość późno i ciemno na jazdę rowerem po lesie 🙈😏

Czy ktoś z Was ma już listę rzeczy niezbędnych które musi że sobą zabrać? ☺️
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: jan19557 »

Jest taki temat " co zabrać do sanatorium". Miłej lektury.
maniek46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 03 lis 2016 10:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: maniek46 »

Marta Marta pisze: 16 wrz 2019 17:49
Efa pisze: 13 wrz 2019 11:45

Marta witam, widzę że i Ty obawiasz się współlokatorki ? ;) No to witaj w klubie :) Jadę z okolic Poznania i też się obawiam ... jestem osobą kontaktową i bardzo ugodową, uśmiechniętą - no chyba, że klimat nie sprzyja ;) Boję się, że dostanę jakiegoś nurka z pretensjami do całego świata... Jestem spokojna , nawet bardzo, ale lubię pozytywnych, ułożonych ludzi - optymistycznie nastawionych i nie szukających dziury w całym. Liczę, że trafię na fajną z werwą współlokatorkę , która lubi nawet czasami pomilczeć i nie pierdzielić trzy po trzy... tzw farmazonów ;)
Miłego dnia i dużo optymizmu ... czego życzę sobie i Wam :kwiat: :D :kwiat: :serce:
Jak miło byłoby trafić na kogoś takiego jak Ty 😊 wiadomo że każdy ma lepsze i gorsze dni, więc dzieląc pokój z kimś obcym potrzeba czasem wyrozumiałości ale pozytywne nastawienie to jeden z ważniejszych elementów 😁😁 jak myślisz da się ugadac że ma się wybrana osobę do pokoju? 😁 Jeśli mogę zapytać, w jakim jesteś wieku?

Dziękuję za wytłumaczenie o co chodziło z centrum logistycznym 😁😁 to nie jest taki zły pomysł z wysłaniem bagażu bo jednak tyle rzeczy to nie wiem jak się tak można zabrać samemu nie jadąc autem🙈🙈🙈

Jeśli mogę zapytać jeszcze maniek46 w jakich godzinach miałeś swoje zabiegi? Bo nie ukrywam że zastanawiam się np nad wyprawami do Włocławka do pralni raz na jakiś czas żeby przeprać ubrania albo ogólnie na przejażdżkę a jak kończą się o 18 to jest już dość późno i ciemno na jazdę rowerem po lesie 🙈😏

Czy ktoś z Was ma już listę rzeczy niezbędnych które musi że sobą zabrać? ☺️
Do MartaMarta
Miałem profil kardiologiczny. Lekarz zlecił mi 54 zabiegi wraz z piciem wody źródlanej (jako zabieg ) bogatej w selen, lit, magnez, wapń i potas.-ogólnie niemiło „zapachowa”. Cykl zabiegów tez soboty w 17 dni –dziennie 3 -4 zabiegi.
Zabiegi dostałem od 7.50 i 8.00.przerwa i od 13.00-15.00 zabiegi. Trafił mi się 1 zabieg o 17.50. Nie każdy miał tak rozpisane zabiegi –byli tez tacy że po kolacji mieli zabiegi.
Ja w moim układzie prawie co drugi dzień byłem we Włocławku autobusem o 14.10 gdzie po przejściu tunelem na przeciwną stronę jest galeria „Wzorcowa” Kaufland ,McDonald Rossman, Pierogarnia (trochę droga) , a wracałem o 15.34 i na miejscu w Wieńcu około 16tej. Jak pisałem wcześniej bilet na "11"-stkę za 2.60 należy kupić u kierowcy bez względu na zniżki i ulgi
Drobne przepierki po basenie robiłem na miejscu w umywalce(był korek) na suszareczkę na balkon ,przeschło, żelazko i odświeżone. Pogoda w tym czasie - gorąco i słonecznie. Na poziomie 0 przy windach jest informacja o pralni i cenach we Włocławku. Z tego nie korzystałem, Jazda rowerem do Włocławka w okolice dworca to około 40 min. Poznać należy topografie miasta i mapę dojazdu. Polecam autobus. Jeszcze inne wyjście PKS przystanek na drodze głównej odjazd do Włocławka 9.42 lub 9.50 .Powrót MPK linia „11” 12.32.z przystanku Okrzei(PKO BP) Pozdrawiam
maniek46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 03 lis 2016 10:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: maniek46 »

elcia53 pisze: 15 wrz 2019 21:43 Do maniek46
A jak wygląda wyżywienie niekomercyjne. Dlaczego lepiej "załapac" się na pierwszą turę?.
Jeszcze interesuje mnie czy w pobliżu są jakieś sklepy?
A wycieczki o których pisałeś to są organizowane "odgórnie" czy indywidualne
Pozdrawiam
elcia53
Do elcia53
Wyżywienie niekomercyjne w szczegółach nie pamiętam- w diecie podstawowej na śniadaniach serwowane były : płatki na mleku lub owsianki, plasterki z szynek wieprzowych, indyka lub kurczaka, jajka gotowane na twardo, twaróg, marmolada, kawałeczki pomidorka, liść sałaty, masła 20 g. serki tarta 20g. herbaty, różne pieczywa i bułki.
Obiady -zupy, jarzynowe, krupnik, pomidorowa, grochowa, ryba smażona, pulpety mięsne wieprzowe i drobiowe, udka ,surówki, kompoty, wody z sokiem.
Kolacje: podobne jak w zestawie do śniadań tylko zamiast masła margaryna flora. Posiłki dla mnie wystarczające bez zbędnego dojadania. Na obiad jeden gatunek zupy i 1 zestaw drugiego dania-nie ma możliwości wyboru.
W pobliżu obiektu „Zacisze” jest sklepik z konfekcją damską, ale mnie to nie interesowało, a w pobliżu obiektu „Hel” można zjeść smażoną rybę, podobno pierogi i placki- nie korzystałem,
Są w parku zewnętrzne siłownie do ćwiczeń plenerowych.
Wycieczki planowane i organizowane są przez ośrodek z przewodnikami. Są zapisy na wycieczki w poniedziałki (wykaz przy windach poziom 0),jeżeli chętnych będzie powyżej 40 osób to jest możliwość jej realizacji. Warto zapisać się na interesującą wycieczkę i dopytywać się o nią w recepcji w godzinach 12.00 – 13.30 (osoba od wycieczek) ,bo chętnych np.na Ciechocinek i Toruń było dużo -2 autokary.
„załapanie” się na 1-sza turę posiłków było chyba przypadkowe i dla mnie dobre bo zabiegi dostałem od 8.00 –ale nie mam pojęcia kto o tym zdecydował, czy lekarz czy planowanie zabiegów? Trzeba zapytać przy przyjęciu albo u lekarza . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Efa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 20 gru 2018 12:36
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec zdrój od 5 pażdziernika 2019

Post autor: Efa »

MartaMarta !
Kurcze pisałam, ale chyba sie nie wysłało
Gdybyś chciała to podam mój nr tel. śmiało dzwoń :)



MartaMarta pisze: 16 wrz 2019 17:49







Efa pisze: 13 wrz 2019 11:45

Marta witam, widzę że i Ty obawiasz się współlokatorki ? ;) No to witaj w klubie :) Jadę z okolic Poznania i też się obawiam ... jestem osobą kontaktową i bardzo ugodową, uśmiechniętą - no chyba, że klimat nie sprzyja ;) Boję się, że dostanę jakiegoś nurka z pretensjami do całego świata... Jestem spokojna , nawet bardzo, ale lubię pozytywnych, ułożonych ludzi - optymistycznie nastawionych i nie szukających dziury w całym. Liczę, że trafię na fajną z werwą współlokatorkę , która lubi nawet czasami pomilczeć i nie pierdzielić trzy po trzy... tzw farmazonów ;)
Miłego dnia i dużo optymizmu ... czego życzę sobie i Wam :kwiat: :D :kwiat: :serce:
Jak miło byłoby trafić na kogoś takiego jak Ty 😊 wiadomo że każdy ma lepsze i gorsze dni, więc dzieląc pokój z kimś obcym potrzeba czasem wyrozumiałości ale pozytywne nastawienie to jeden z ważniejszych elementów 😁😁 jak myślisz da się ugadac że ma się wybrana osobę do pokoju? 😁 Jeśli mogę zapytać, w jakim jesteś wieku?

Dziękuję za wytłumaczenie o co chodziło z centrum logistycznym 😁😁 to nie jest taki zły pomysł z wysłaniem bagażu bo jednak tyle rzeczy to nie wiem jak się tak można zabrać samemu nie jadąc autem🙈🙈🙈

Jeśli mogę zapytać jeszcze maniek46 w jakich godzinach miałeś swoje zabiegi? Bo nie ukrywam że zastanawiam się np nad wyprawami do Włocławka do pralni raz na jakiś czas żeby przeprać ubrania albo ogólnie na przejażdżkę a jak kończą się o 18 to jest już dość późno i ciemno na jazdę rowerem po lesie 🙈😏

Czy ktoś z Was ma już listę rzeczy niezbędnych które musi że sobą zabrać? ☺️
ODPOWIEDZ