Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Mario501961
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 27 sie 2019 16:14
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: Mario501961 »

Aniu już odpowiadam, L-4 otrzymujesz na koniec turnusu, ponieważ musimy wytrwać do końca, no chyba że kuracjusz jest tzw. niegrzeczny to ordynator może wydalić ze sanatorium a wtedy kuracjusz musi pokryć cały koszt pozostałych dni do końca ale to nas nie dotyczy.
Istnieje możliwość uzyskania jeszcze jednego dnia L-4 na aklimatyzacje powrotną do domu.











i
Mario501961
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 27 sie 2019 16:14
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: Mario501961 »

Jeszcze jedno dopowiem ksero decyzji o przyznaniu sanatorium pozostawiasz pracodawcy albo w dziale personalnym, nie wiem kto nalicza u Ciebie wynagrodzenie w twojej firmie ale do momentu kiedy nie zostaje wysłane L-4 elektronicznie to ten okres jest liczony jako niepłatny, oczywiście L-4 podlega spłacie ale to zależy kiedy pracodawca wypłaca wynagrodzenie czy zdąży wynagrodzenie naliczyć.
Mario501961
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 27 sie 2019 16:14
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: Mario501961 »

No proszę i nawet polityka wkradła się w naszą dyskusję.
Skwituję jednym zdaniem, jasne jeżeli mamy takie prawo to należy zagłosować zgodnie ze swoimi przekonaniami aby ktoś za nas nie zdecydował, i tu zgodzę się ze skromnym zdaniem Anii , że nasz pojedynczy głos wpłynie na los i byt naszego społeczeństwa.
Na koniec podsumuję,że należy uważnie śledzić programy czy są realne do spełnienia czy tylko czczą gadaniną a wtedy na kogo ten głos cenny oddać.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: kejton »

Ja będę prosiła lekarza o wystawienie L4 na początku turnusu Odkąd są zwolnienia wystawiane elektronicznie jest praktykowane Jeśli dostanę L4 na koniec rehabilitacji to mój pracodawca wypłaci mi normalne wynagrodzenie a zwolnienie rozliczy w listopadzie Nie wyobrażam sobie że miałabym nie otrzymać pensji w październiku a potem 2 pensje w listopadzie
Muszę jednak obowiązkowo zostawić ksero skierowania w kadrach
oborniczanka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 04 lip 2019 18:37
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: oborniczanka »

Dzięki za cenne informacje . Moj szef wscieka się że jade :cry: uprzedzilam o tym fakcie 4 mc temu ..sądził że może zrezygnuje :lol:
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: sylwia166 »

Garść cennych info dla jadących do Jantara 😁 Byłam na przelomie sierpnia i września. Zwolnienie dają ma czas pobytu, ani dnia dłużej, nie chcą wysyłać na poczatku pobytu i nie rozbijają zwolnień 😥. Można wystapić o zaświadczenie do zakładu pracy.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: kejton »

Sylwia166 wielkie dzięki za wszelkie info. Oby takich pomocnych osób jak ty było więcej na tym forum :serce:
Dzięki tobie mamy rozstrzygnięte kwestie dotyczące zwolnienia.
Proszę napisz więcej. Jak wygląda pierwszy dzień i zakwaterowanie. Czy to prawda, że pokoje już są rozdzielone wcześniej? Jak wygląda wizyta u pielęgniarki i lekarza. Gdzie znajdują się najlepsze pokoje 2 osobowe? W jakich godzinach odbywają się zabiegi w Jantarze (czy to prawda, że do kolacji)? Jakie mieliście zorganizowane wycieczki?
Z góry dziękuję :D Lubię wszystko wiedzieć wcześniej ;)
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: sylwia166 »

Pokoje rozdzielone były przed naszym przyjazdem, ale jak ktoś przy przyjeździe zgłosił, że np. chce być z panią X to dokonywano zamian. Najlepsze pokoje, to trudno określić, ja miałam pokój na pierwszym piętrze z kabiną prysznicową, większość jest z zasłoną pod prysznicem. Standard pokoi jest porównywalny. Pierwsza wizyta u pielęgniarki: podanie wagi, wzrostu, pomiar ciśnienia dostaje się karteczkę z gabinetem lekarza i godziną, wszystko dość sprawnie. Zabiegi warto negocjować na pierwszej wizycie, bo potem bywa problem ze zmianą. Rehabilitanci bardzo mili, zaangażowani. Zabiegi odbywają się do maks 15.40 ostatni zabieg, przynajmniej ja nie spotkałam nikogo kto miałby później. Po południu jest relaksacja (8 spotkań podczas turnusu). Wycieczki organizowane przez biuro oferta różna: jak ja byłam to była Kopenhaga, Berlin Poczdam i jakieś po okolicy. Miasteczko małe po za sezonem senne. Polecam smażalnię ryb Belona w Dziwnowie. Z rozrywek wieczorki taneczne jak ja byłam to dwa - trzy razy w tygodniu. Ogólne wrażenia bardzo dobre, mam nadzieję że tam wrócę :)
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: kejton »

Wieeeeeeelkie dzięki :lol: :lol: :lol:
oborniczanka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 04 lip 2019 18:37
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Jantar Dziwnówek od 7 października 2019

Post autor: oborniczanka »

Dzięki Sylwi mamy informacje z pierwszej ręki i aktualne. Reszta to już od nas zależy np.jak spędzimy pozostały wolny czas. :D
ODPOWIEDZ