Szczawnica 9-30.09.2019

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: Rachel »

Witam.
Wybieram się od 18.11 do Dzwonkówki. Jadę prywatnie. Wybrałam to sanatorium "ad hoc". Zamierzam dokończyć to co rozpoczęłam we wrześniu czyli wędrówki po górach, dlatego nie zależało mi czy na tym czy w sanatorium są tańce i czy jedzenie jest tłuste. Wędrówki, wędrówki i jeszcze raz wędrówki. Mam pytanie do bywalców uzdrowisk - jeśli w pakiecie będę miała 3 zabiegi dziennie i chciałabym je wg siebie zaplanować to czy jest to możliwe w tym sanatorium? Np pierwszy zabieg bardzo wcześnie rano (ok 7:00) a ostatni wieczorem (ok 20:00).
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
goośka71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 362
Na forum od: 11 mar 2012 18:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: goośka71 »

Witaj,
Nie ma opcji na zabieg ok.20 z tego względu , że panie tam pracujące ( wspaniałe kobitki) kończą pracę ok.13.
O 7 rano można się dogadać bo tak zaczynają ale wieczorem nie ma szans.

Pozdrawiam i życzę udanego pobytu w tym wspaniałym ośrodku 😀
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: andrzej1955 »

Rachel pisze: 26 paź 2019 13:34 Witam.
Wybieram się od 18.11 do Dzwonkówki. Jadę prywatnie. Wybrałam to sanatorium "ad hoc". Zamierzam dokończyć to co rozpoczęłam we wrześniu czyli wędrówki po górach, dlatego nie zależało mi czy na tym czy w sanatorium są tańce i czy jedzenie jest tłuste. Wędrówki, wędrówki i jeszcze raz wędrówki. Mam pytanie do bywalców uzdrowisk - jeśli w pakiecie będę miała 3 zabiegi dziennie i chciałabym je wg siebie zaplanować to czy jest to możliwe w tym sanatorium? Np pierwszy zabieg bardzo wcześnie rano (ok 7:00) a ostatni wieczorem (ok 20:00).
Pozdrawiam serdecznie :)
Witam Serdecznie ponownie na forum Rachel :kwiat: co do Twojego pytania to podejrzewam że ustalisz przy pierwszym badaniu lekarskim-albo z osobą odpowiedzialną za planowanie zabiegów dogodne dla Ciebie godziny,Pozdrawiam Serdecznie i Miłego Pobytu Życzę :kwiat:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: Rachel »

Dziękuję Andrzeju. Mam urlop od 01.11 i tak jestem "zarobiona" w domu, że nie miałam kiedy zajrzeć tutaj. Odliczam dni do wyjazdu. Na Szczawnicę ułożyłam już plan, bo to sanatorium Dzwonkówka jest dla mnie jakby miejscem zatrzymania. Zabiegi oczywiście jak najbardziej wskazane ale ja dużo chodzę po górach i to właśnie dla Pienin jadę właśnie tam. Byłam w Jaworkach we wrześniu zaledwie 48 godzin ale intensywnie spędziłam tam czas. Tym razem chcę dokończyć to czego nie udało mi się we wrześniu czyli trasy turystyczne po górach. A zdrowie?..... różnie z nim bywa. Gdyby nie lędźwiowy, który z roku na rok coraz bardziej mi dokucza to mogłabym powiedzieć, że super. No ale nie ma ludzi zdrowych, nawet malutkie dzieci chorują na poważne choroby. Grunt to dobre samopoczucie bo bez niego trudno byłoby znosić trudy dnia codziennego.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: Rachel »

goośka71 pisze: 26 paź 2019 14:54 Witaj,
Nie ma opcji na zabieg ok.20 z tego względu , że panie tam pracujące ( wspaniałe kobitki) kończą pracę ok.13.
O 7 rano można się dogadać bo tak zaczynają ale wieczorem nie ma szans.

Pozdrawiam i życzę udanego pobytu w tym wspaniałym ośrodku 😀
To znaczy, że zabiegi są tylko do 13:00?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: GIENIA »

Tak :)
Awatar użytkownika
goośka71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 362
Na forum od: 11 mar 2012 18:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: goośka71 »

Tak
W NFZ widzialam najpóźniej o 14
Co innego w sanatoriach z ZUS .Tam mają również po południu z uwagi na podwójną ilość w stosunku do NFZ
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: Rachel »

Kiepsko. Byłam w sanatorium dwa razy (Ciechocinek, Inowrocław). Każdy wyjazd z NFZ i wydaje mi się, że miałam zabiegi po obiedzie a to, że niektórzy mieli tuż przed kolacją to jestem prawie pewna, ale zabiegi wieczorowe miały osoby przebywające prywatnie. No dobrze, w takim razie ogarnę zabiegi zaraz po śniadaniu po to aby mieć cały dzień wolny na "łażenie" po górach :)
Awatar użytkownika
goośka71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 362
Na forum od: 11 mar 2012 18:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: goośka71 »

Ja piszę o sanatoriach w Szczawnicy bo byłam w każdym oprócz Inhalatorium
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczawnica 9-30.09.2019

Post autor: Rachel »

Witam ponownie.

Dzisiaj mam inne pytanie odnośnie sanatorium Dzwonkówka i mam nadzieję, że podpowiecie mi Mili Państwo :)

Otóż jak wcześniej wspominałam jadę do tego uzdrowiska (sanatorium) prywatnie. Zbyt długo czeka się na przydział z NFZ a jeśli już je otrzymamy jest problem z terminem a także urlopem (nie rzadko). Posiadam od wielu lat orzeczenia o lekkim stopniu niepełnosprawności (na stałe). Wiem, że można odliczyć od dochodu kwotę wydaną na leczenie sanatoryjne jednak nie mam pojęcia czy faktury z każdego uzdrowiska są przez Urząd Skarbowy honorowane. Może ktoś z Państwa ma doświadczenia w tym temacie. Jeśli to sanatorium znajduje się na tzw "liście" w US to jak powinna wyglądać faktura wystawiona przez uzdrowisko. Czy mają się na niej znaleźć wyszczególnione zabiegi i kwoty, zakwaterowanie itd. ?

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam z jesiennego, ponurego Mazowsza :)

Rachel
ODPOWIEDZ