Pierwszy raz do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pierwszy raz do sanatorium

Post autor: ryszard22 »

Ja o Nałęczowie napiszę odwrotnie niż Dzia_dek. Otóż Nałęczów to uzdrowisko o profilu kardiologicznym. Zatem wymagane tam jest czyste powietrze, cisza i spokój. I to jest zagwarantowane. W Nałęczowie byłem czterokrotnie i byłem zadowolony, gdyż pojechałem tam po zdrowie do SANATORIUM. Jeżeli ktoś jedzie tam TURYSTYCZNIE aby się zabawić - to tego tam nie znajdzie i może być niezadowolony. A więc zadowolenie zależy od tego, po co się jedzie do Nałęczowa.
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pierwszy raz do sanatorium

Post autor: ryszard22 »

Do poprzedniego postu dodam, że będąc ostatnio jesienią w 2016 roku w Nałęczowie - zrobiłem z tego pobytu slajdzik, pokazując w nim różne sanatoria, park i fragmenty miasta. Dla zainteresowanych link: http://slajdzik.pl/slajd/sanatorium-ciche-wawozy-128207
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Pierwszy raz do sanatorium

Post autor: Chmurka07 »

Oj. Ryszard czy aby napewno tylko po zdrowie????? 😃 Dobra zabawa też pozytywnie wpływa na zdrowie
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pierwszy raz do sanatorium

Post autor: ryszard22 »

Oczywiście! W każdym sanatorium jest kawiarnia, gdzie można wieczorkiem iść na potańcówkę aby się trochę rozerwać. W Nałęczowie można też iść do kawiarni-restauracji WOŁYŃ, gdzie bardzo fajnie gra zespół muzyczny.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Pierwszy raz do sanatorium

Post autor: Dzia_dek »

ryszard22 pisze:(...)pojechałem tam po zdrowie do SANATORIUM. Jeżeli ktoś jedzie tam TURYSTYCZNIE aby się zabawić (...)
Ryszard, niepotrzebny jest ten krzyk (pisanie dużymi literami) w Twoim pierwszym poście oraz to określenie "aby się zabawić".
Jeśli komuś do szczęścia wystarczy byle kawiarenka, kawałek parku, ławka, książka, karmienie kaczek czy dreptanie dookoła
tego bajorka w parku z którego nawet ryby "zwiały" to ok. Dla mnie, to jest zdecydowanie za mało. Ja turystycznie jeżdżę po
zdrowie, po to by wypocząć, zregenerować siły, pozwiedzać, czasem potańczyć, wszystko to w formie dynamicznej, prawie
w nieustannym ruchu, a jak napisałem wcześniej Nałęczów ma niewiele do zaoferowania w wymienionych przeze mnie formach
wypoczynku. Zadowolenie z wyjazdu w większości nie zależy od tego po co się jedzie tylko od tego co miejsce ma do zaoferowania,
ewentualnie w grę wchodzi jeszcze towarzystwo z którym przebywamy. To aspekt równie ważny jak miejsce gdzie jedziemy.
Nałęczów już dawno przestał być ośrodkiem typowo kardiologicznym. W tej chwili już tam są również inne profile rehabilitacji.
Moje schorzenie również należy do grupy kardiologicznych, ale przed pierwszym wyjazdem do sanatorium broniłem się rękami i nogami
przed skierowaniem do Nałęczowa. Z perspektywy czasu stwierdzam, że miałem rację. Serce może by podleczyli, ale depresja murowana.
Jak można napisać, że są tam zagwarantowane: "czyste powietrze, cisza i spokój". Gdzie? W miasteczku przez którego środek przebiega
droga o natężeniu ruchu, że czasem trudno przejść na drugą stronę, czy we wspomnianym parku, który ta droga otacza prawie z trzech stron?
Przeglądając slajdzik do którego link zamieściłeś na tym forum, to można stwierdzić na podstawie zamieszczonych zdjęć, że praktycznie nie
ruszyłeś się poza teren parku i okolicę "Cichych wąwozów". Poza tym nie w każdym sanatorium jest kawiarnia w której można potańczyć.
W niektórych to nawet nie ma kawiarni. Wspomniana przez Ciebie "Willa Wołyń" to wg mnie dopełnienie dramatu z pobytu w Nałęczowie.
Zapach piwa, nikotyny, wilgotnych ubrań i spoconych ciał skutecznie zniechęciły mnie do dłuższego pozostania w tym miejscu. Ale co kto
lubi. "Jeden ogórki, drugi ogrodnika córki". Z gustami się nie dyskutuje. Moim zdaniem, jedynym miejscem na dobrą zabawę taneczną,
godnym uwagi, jest zajazd "Jan" w Bochotnicy. Tyle, że praktycznie niedostępny dla kuracjuszy, bo leży ze 3 km od centrum, a imprezy
zaczynają się od 21. Jeszcze jedna sprawa na koniec. Opisujemy Nałęczów dla osoby o nicku Zet, który podał wcześniej, że ma 45 lat.
Wiem, że wiek nie jest wyznacznikiem towarzystwa, ale dla mnie, to średnia wieku kuracjuszy w Nałęczowie sporo przekracza
sześćdziesiątkę, oczywiście z nielicznymi wyjątkami. Inaczej jest trochę na weekendach gdyż wtedy zajeżdża sporo młodszych osób.
Kiedyś czytałem opinię o Nałęczowie i ktoś wyraził się o tym miasteczku, że to "uzdrowisko dla starych ludzi". Pomimo tego, że bardzo
nie lubię tego określenia, to czytając niektóre opinie dopisałbym do tego zwrotu drugą część "starych nie tylko wiekiem, ale też mentalnie.
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pierwszy raz do sanatorium

Post autor: ryszard22 »

OK. Widocznie mam małe wymagania.
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pierwszy raz do sanatorium

Post autor: Gabriela »

... Ale możesz tez jechac do sanatorium w ramach prewęcji ZUS,warunek ze jestes osoba pracująca. I tak było by najszybciej. ZUS ma sporo miejsc w Polsce do zaoferowania.
ODPOWIEDZ