POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 828
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: bozenka999 »

aw21 pamiętaj,że Kotlina Kłodzka lubi zaskakiwać,w latach 80 byłam w sanatorium w Lądku Zdroju,był to marzec śnieg ,mróz,kozaki ,kurtki po około 2 tyg.upał ,chodziłyśmy po sklepach i szukałyśmy letnich rzeczy,żeby kupić,przyjechałam tak opalona,że kiedy dotarłam do domu to na przystanku ludzie się za mną oglądali,trzeba pamiętać,że to były lata z ubiegłego wieku.
aw21
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 10 paź 2017 10:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 17

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: aw21 »

Witaj Bożenko. Byłem w Kudowie Zdrój w 2012r 8 marzec do 29. była piękna słoneczna pogoda. Ludzie się opalali. Do sanatorium jeżdżę samochodem i wtedy mogę zabrać więcej ubrań, te na ciepły okres i zimny. Odnośnie opieką nad wnukami, ważna rola ale na czas wyjazdu do sanatorium lub gdziekolwiek nikt nie powinien robić problemu. Sam też często też zajmuje się wnukami i da się to zorganizować.W Kołobrzegu również można również dobre odpocząć i się zrehabilitować, byłem dwa razy. Pozdrawiam. ;)
Halina5
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 08 gru 2019 19:35
Oddział NFZ: Łódzki

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: Halina5 »

Byłam w Polanicy. Jest tam cudownie. Miło wspominam pobyt w styczniu, -20 ° .zalezy od towarzystwa
Szkoda, że nie jadę. Nfz w lutym wysłał mnie do Nałęczowa.
Byłam zniesmaczona, ale jest basen w ,,rolnik,, zabiegi, myślę, że przetrwam.
Kotlina Kłodzka, super.
Pozdrawiam serdecznie Halina
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 828
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: bozenka999 »

Halina 5 widzę,że jesteś z łódzkiego,długo czekałaś na przydział :?: Mój nr dziś to 2102,więc w styczniu powinnam wiedzieć i też Nałęczów by mnie nie zachwycił,ale cóż zabiegi i towarzystwo może to zrekompensuje,miłego wypoczynku. :kwiat:
aw21
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 10 paź 2017 10:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 17

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: aw21 »

Nie wiem dlaczego większość boi się jechać do nałęczowa. przecież to urokliwa nieduża miejscowość. przecież są jeszcze mniejsze miejscowości np. Horyniec w którym nawet zimą niema żadnej rozrywki i wiele innych miejscowości można by jeszcze wyliczyć . Pozdrawiam. 8-)
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: ryszard22 »

bozenka999 pisze: 14 sty 2020 07:28 Halina 5 widzę,że jesteś z łódzkiego,długo czekałaś na przydział :?: Mój nr dziś to 2102,więc w styczniu powinnam wiedzieć i też Nałęczów by mnie nie zachwycił,ale cóż zabiegi i towarzystwo może to zrekompensuje,miłego wypoczynku. :kwiat:
Wprawdzie nie jestem Halina, ale odpowiem: ja ostatnio dostałem przydział do sanatorium przy numerze 191. Czekałem 24 miesiące, a dokumentację do wyjazdu dostałem na 2 miesiące przed wyjazdem. Był więc czas, aby sie przygotować do wyjazdu. Ale różnie to bywa, gdyż poprzednio dostałem przydział przy numerze: 1511.
Powodzenia
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 828
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: bozenka999 »

Dziękuję Ryszardzie za informacje,ciekawi mnie czy czas oczekiwania się z krócił ,w dokumencie zaznaczyli 26 m-c ,a w marcu będzie 24.nr dziś 1614.
Awatar użytkownika
ryszard22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 10 lut 2019 08:31
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: ryszard22 »

Bożenko - odpowiadam na Twoje pytanie.
Udałem się dzisiaj (22 stycznia) do mojego Łódzkiego Oddziału NFZ. Rzeczywistość jest taka: Obecnie czas oczekiwania pacjenta na przydział sanatorium wynosi 27 miesięcy! Oczywiście można korzystać z wcześniejszego wyjazdu na tzw. zwroty, ale możliwe to jest tylko, gdy pacjent oczekuje na przydział więcej niż 18 miesięcy. (jeżeli w ogóle w danej chwili są zwroty). Przy czym rozumie się, że zwrot to skierowanie na leczenie, którego termin rozpoczęcia jest krótszy niż 14 dni.
Natomiast konieczny czas czekania na nowe skierowanie (po dacie ostatniego powrotu z uzdrowiska) wynosi 1 rok. Tak więc prawdziwy czas oczekiwania wynosi właściwie prawie 4 lata! Jeżeli weźniemy pod uwagę wiek seniorów, to ten czas jest dla nich wprost kosmiczny! :o
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 828
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: bozenka999 »

Dziękuję Ryszardzie za wyczerpującą informację,zobaczymy czy to się pokryje z moimi przewidywaniami,ja o zwroty wydzwaniałam poprzednim razem,bo wyliczyłam listopad i tak też było,więc na słuchawce siedziałam ponad 2m-c dwa razy dziennie i z marnym skutkiem, nie otrzymałam ani jednej propozycji,szkoda nerw.Pozdrawiam.
aw21
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 10 paź 2017 10:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 17

Re: POLANICA-ZDRÓJ 05-03-2020R

Post autor: aw21 »

Więc ja nigdy nie proszę o wpisywanie miejscowości do której chciałbym pojechać na skierowaniu ponieważ nic to nie daje. Nawet myślę ze celowo nfz nie przydziela tych miejsc o które prosi. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale zawsze dostaję ciekawe miejsca ( Kołobrzek , Jwonicz, Kotlina Kłodzka trzeci raz Połańczyk ). Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ