Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
ABB_BB
Posty: 3
Na forum od: 26 lut 2020 16:08

Re: Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Post autor: ABB_BB »

Dobry wieczór,
dziękuję za wiadomość prywatną. Niestety nie mogę jeszcze na nią odpowiedzieć na drodze "wiadomości prywatnych", ponieważ jestem zbyt krótko uczestniczką forum. Przekonuje mnie Pański pomysł, aby być na miejscu wcześniej. Przyznaję, że nie mam doświadczenia sanatoryjnego i nie przyszło mi to do głowy, choć powinno. Myślę, że nie będzie problemu bym dojechała do Konina w nocy. Może łatwiej będzie nam porozmawiać telefonicznie i ustalić szczegóły np. topograficzne. Bardzo proszę o Pański numer telefonu ( w wiadomości prywatnej) i informacji kiedy mogę się z Panem skontaktować.
Pozdrawiam,
Agnieszka BB
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Post autor: Dzia_dek »

Agnieszko na forum (w większości) zwracamy się do siebie po imieniu lub nicku.
Myślę, że po napisaniu tego 3 posta masz już możliwość wysłania wiadomości.
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Post autor: jurekk »

.... pozdrowienia dla wszystkich kuracjuszy w Lądku Zdroju, bo mój termin wyjazdu już się zbliża :D :kwiat:
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Post autor: jurekk »

To jestem na miejscu i muszę od razu zakomunikować, że w związku z koronawirusem są wielkie obostrzenia jak np. zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek wycieczkach, obowiązkowa dezynfekcja rąk zaraz po wejsciu do budynku i przed wejsciem na stołówkę, zakaz zbliżania sie na mniej niż metr do pań w rejestracji, obowiązkowa informacja o ewentualnych wyjazdach za granicę w ostatnim czasie czy o kontakcie z osobą, która z zagranicy wróciła ( i to bardzo pochwalam), każda osoba ma w pierwszy dzień mierzoną temperaturę ciała .... ale taki teraz czas i trzeba to przejść!!!
Teraz trochę o warunkach:
- pokoje jedynki 8 szt. tylko dla osób posiadających zaswiadczenie od lekarza,
- pojedyncze dwójki tylko dla małżeństw,
- dla pozostałych trójki oraz dwójki w studio,
- parking przy budynku płatny 6 zł. na dobę ( 3 miejsca inwalidzkie dla posiadaczy kart niepełnosprawnych za darmo),
- telewizor płatny 76 zł. za pokój,
- czajnik w pokoju płatny 18 zł (na korytarzach brak),
- zabiegi dużo jest w bazie zabiegowej połączonej łącznikiem z budynkiem oddziału 1, ale też mogą być w pobliskim oddziale nr 2, krioterapia w
oddalonym ok. 300-400 m. oddziale nr 3, basen w oddzielnym budynku oddalonym ok. 800 m., a wszystko dość stromo na dół!!!
- wycieczki w normalnym czasie organizuje biuro "Blicharski" i są do nabycia na miejscu (w sumie codziennie była dostępna jakaś wycieczka) - jak już
pisałem nas to ominęło, bo dyrekcja zabroniła,
- wyposażenie pokoi: łóżka, mały stolik (ława), krzesła typu fotel, nie za duża szafa, stoliki nocne i mała lodówka,
- dwie windy w budynku,
- jedzenie nawet dobre :),
- panie w rejestracji bardzo podminowane (może ze względu na wirusa) i nawet trudno sie o coś zapytać,
- teren wszędzie bardzo górzysty i bardzo męczące są podejścia,
- dwa ręczniki na osobę i jedna ich zmiana w połowie turnusu,
- sprzątanie pokoi co dwa dni.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Post autor: Dzia_dek »

Jurek, wielkie dzięki za pierwszą relację na żywo z "tamtej strony".
Więc jednak można jechać, jak widać na powyższym przykładzie.
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Post autor: jurekk »

Dziadek, a to są rozpatrywane rezygnacje z wyjazdów? Czy może NFZ lub ZUS wstrzymuje?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Post autor: Dzia_dek »

Jurek na razie można napisać prośbę do NFZ o przesunięcie terminu - na jaki? - bliżej nie wiadomo.
Skierowania na prewencję na razie "idą" swoim rytmem, ale nie wiadomo jak długo jeszcze.
Ogólnie to na naszym forum zaczyna się lekkie podenerwowanie związane ze zbliżającymi się
terminami wyjazdów na kuracje.
forumowicz

Re: Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Post autor: forumowicz »

Kurcze , wiadomości jak na wojnie ;)
Dzięki za info Jurek
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Lądek Zdrój 11.03 -01.04.2020 r. 23WSzUR Oddział 1

Post autor: jurekk »

No i stało się.... wróciłem do domu.
Chcę zaznaczyć, że nikogo jeszcze nie wyrzucali, tylko zakomunikowali, ze można samodzielnie podjąć decyzję o przerwaniu rehabilitacji. Dali do podpisania pismo, że ze względu na sytuację epidemiologiczną samodzielnie się rezygnuje z dalszego leczenia oraz że w razie wystąpienia objawów zakażenia w okresie 21 dni od powrotu z sanatorium powiadomi się pielęgniarkę.
Jeszcze wczoraj zdecydowana większość ludzi została, a co najmniej kilkanaście osób wyjechało.... ciekawe, czy będziemy mogli dokończyć rehabilitację?
.... hmmmm
ODPOWIEDZ