Adam i Ewa Świnoujście (24.06.2020)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Adam i Ewa Świnoujście (24.06.2020)

Post autor: syrenka »

W dniu 24 czerwca wyjeżdżam do Świnoujścia...Dzisiaj dostałam wiadomość że startują .Ktoś jeszcze się wybiera .
Ostatnio zmieniony 26 maja 2020 23:16 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 263
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: tomaszsanat »

witam prawda czy fałsz :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: Felice »

Prawda.
Gwoli wyjaśnienia startują ośrodki rehabilitacyjne i szpitale sanatoryjne mające umowę na rehabilitację ogólnoustrojową.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: Atina »

Ogólnoustrojowa rehabilitacja być może skróci termin oczekiwania...co myślicie na ten temat?
Jeszcze tyle lat mam oczekiwania :roll: ...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: Felice »

Oj nie wiem Atinko, teraz nadganiają paroturnusowy poślizg. Realizują głównie przypadki pilne, pooperacyjne takie co im ważność ustawowa kończy się (6 miesięcy ). Jeżeli coś się skróci to może tylko z powodu rezygnacji. Choć z tego co wiem nie ma ich zbyt wielu.
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 263
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: tomaszsanat »

witam ale wymyslacie jakies cuda rehabilitacja to rehabilitacja czy to sanatorium czy stacjonarna a że wszyscy lubia kombinowac może to może tamto to inna sprawa co ma konczący sie termin wniosku ? powinni jechac po kolei ci co stracili pobyt ja miałem 31 marca i mam numer 29 w kolejce ,więc myślę ze pojade w pierwszym rzucie jak tylko dadzą pozwolenie a napewno to będzie lada chwila pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: Felice »

Nic nie kombinujemy...
Są różne formy pobytu, teraz ruszyła rehabilitacja szpitalna i stacjonarna. Ci Co wyjeżdżają teraz jadą do szpitala skierowani do tego konkretnego obiektu. Złożyli tam chęć rehabilitacji a nie przez NFZ na wniosku o leczenie sanatoryjne.
Nigdzie nie napisałam że im się kończy termin wniosku, tylko że upływa 6 miesięczny czas w którym po operacji powinni odbyć rehabilitację. Tomasz rozeznaj się w formach pobytu zanim zaczniesz robić aferę.
Ty pojedziesz w pierwszym rzucie, ale jak uruchomią turnusy na skierowanie z NFZ a o tym na razie jeszcze nie ma mowy.
forumowicz

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: forumowicz »

Troche nie tak Felice. Ruszyła rehabilitacja ogólnoustrojowa, a to nie to samo co nazywasz rehabilitacją szpitalną pomimo, że może się odbywać w tych samych obiektach. Rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym(nazwana przez Ciebie szpitalną) czy też w sanatorium uzdrowiskowym jeszcze nie slychać by ruszyła.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: Felice »

Baryła przeczytaj dokładnie co napisałam i co pisałam wcześniej. Rusza rehabilitacja ogólnoustrojowa, a ta jest w szpitalu. Napisałam wyraźnie, że na skierowanie do szpitala, a nie na wniosek do sanatorium. Widzisz różnicę ?
forumowicz

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: forumowicz »

Felice. No ja jakoś widzę różnicę pomiędzy poszczególnymi formami leczenia uzdrowiskowego a tym samym w jakich obiektach się to odbywa a także różnicę pomiędzy tymi pobytami od rehabilitacji ogólnoustrojowej. Kwestia zasad składania skierowań do tychże obiektów jest mi znana. Widzę tylko, że Ty jakoś masz problem z rozróżnieniem typów wyjazdów i miejsc. Napisz proszę gdzie znalazłaś, że tylko szpitale mają oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej i czy w takim razie piszesz o typowych zwykłych szpitalach nie w sensie uzdrowiskowym? Trochę mam jednak wątpliwośći co do Twej wiedzy, a szczególnie parząc na określenie napisane przez Ciebie - szpital sanatoryjny.
ODPOWIEDZ