Adam i Ewa Świnoujście (24.06.2020)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14369
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Kto jak kto , ale Felice ma chyba największą z nas wiedzę odnośnie wyjazdów na różne formy rehabilitacji , chętnie służy pomocą :)

Felice , nie zniechęcaj się :)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3801
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Tym razem na poważnie - muszę się zgodzić z tym co napisano powyżej. Doświadczyłem tego na własnej skórze.
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: danka »

Felice serdecznie Cię pozdrawiam.Jakiś czas temu udzieliłaś mi dużo informacji na tamat Lądka Zdroju.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: syrenka »

Kochani a może ktoś jedzie ze mną ....przydałaby się radosna duszyczka ....Felice jest wielka ....wiele razy mi pomogła nawet w ciężkich chwilach .....od niej pomoc jest zawsze prima sort .....nie gniewam się ....znamy się jak łyse konie :P ....pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrówka .....i pogody ducha :serce:
Gość

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: Gość »

Przepraszam, że wtrącę swoje trzy grosze ale jak mam już coś dobrego powiedzieć to zrobię.
Nie mam sensu i oceniać kogoś czepiając się jednego słowa. Znam Felice już trochę czasu (nie ma sensu zmieniać złośliwie nicka) i wiem,że zawsze można liczyć na jej poradę i wsparcie. A wiedzę opiera na dużym doświadczeniu do którego mi osobiście daleko.
Sytuacja obecnie jest tak zagmatwana i trudna, osoby pozbawione rehabilitacji w dołku , że wybaczcie nie ma co się ścierać w taki sposób.
Syrenko życzę Ci cudownego pobytu. I czekamy na relację a tych teraz jesteśmy głodni :)
Wera1963
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 28 sty 2020 16:16
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: Wera1963 »

baryla1969 pisze: 13 maja 2020 10:05 Felice. No ja jakoś widzę różnicę pomiędzy poszczególnymi formami leczenia uzdrowiskowego...
Kuracja wskazana. Jest szansa na wyleczenie poprawiające różnicowanie prostych pojęć.
baryla1969 pisze: 13 maja 2020 10:40 No i ostatnia uwaga - napisałaś właśnie do czego się przzynalaś - szpital sanatoryjny... Ten jeden wpis - szpital sanatoryjny - dobitnie o tej niewiedzy świadczy.
Każdy kto jest kumaty odróżni pojęcia
szpital sanatoryjny Pojęcie ogólne.
od
szpital sanatoryjny mający umowę na rehabilitację ogólnoustrojową. Tak precyzyjnie pisała Felice.


>Baryła 1963 i >tomaszsanat, proszę czytać dokładnie i dokładnie cytować. Jeżeli tych określeń nie rozróżniacie, to spróbuję jeszcze inaczej.
Różnica między tymi określeniami jest taka, jak między
piłka nożna (pojęcie ogólne),
a piłka nożna plażowa .
Odróżniacie?
forumowicz

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: forumowicz »

Szanowna Wera nie zabieraj głosu jak nie masz pojęcia. Poniżej wklejam link żebys może się dowiedziała jakie są rodzaje leczenia uzdrowiskowego. Jakoś nie znalazłem tam określenia szpital sanatoryjny. Może przyjmiesz to do wiadomości. I może utrwalisz także sobie, że jedyny szpital w uzdrowisku będzie zawsze szpitalem uzdrowiskowym, a nie sanatoryjym. No i poza tym mimo swojej niewiedzy ty mi wytykasz ze ja mam przejść kurację. Raczej Ty jeżeli nie wiesz i nie potrafisz nawet w internecie znależć podstawowych pojęć w tym temacie.

https://www.nfz-gdansk.pl/dla-pacjenta/ ... kowego,276
forumowicz

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: forumowicz »

A no i szanowna Wero. PIłka nożna istnieje, jest też piłka nożna plażowa. Fakt obie piłki a się różnią. Ale mogą. Natomiast jak się ma różnić szpital sanatoryjny od czegoś innego jeżeli takie coś nie istnieje. Przemysł więc co piszesz i może jednak oddam Ci pierwszeństwo w odbyciu tej kuracji o której napisałaś, tylko nie wiem czy u ciebie jest ta szansa na wyleczenie.
Wera1963
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 28 sty 2020 16:16
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: Wera1963 »

Szanowny baryla1969,
to wskazanie kuracji nie było do Ciebie! Przecież Twój i mój post to wykluczają!
Wera1963 pisze: 14 maja 2020 13:18
baryla1969 pisze: 13 maja 2020 10:05 ja jakoś widzę różnicę pomiędzy poszczególnymi formami leczenia uzdrowiskowego...
Kuracja wskazana. Jest szansa na wyleczenie poprawiające różnicowanie prostych pojęć.
To było do nie odróżniających tych form. To było moje utożsamienie z Twoim stwierdzeniem. Mogłam jednak to inaczej napisać, np. Ja też widzę różnicę, a kto nie widzi...

A ten nieszczęsny szpital sanatoryjny.
Nie wnikałam czy to określenie jest prawidłowe, formalne. Chciałam pokazać nieprawidłowe cytowanie, niepełne, brak mający umowę na rehabilitację ogólnoustrojową zmieniało sens.
Szpital sanatoryjny.
To funkcjonuje w potocznym języku. Felice tym się posłużyła i wynikła z tego dyskusja. Ja z tym spotkałam się wielokrotnie i używałam w skrócie gdy, była mowa o Szpitalu Rehabilitacyjnym lub Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym...
To dla odróżnienia od typowego sanatorium. Bo w szpitalu takim różnica w odpłatności, zabiegach, itp. To takie uproszczenie, które mnie nie drażniło Ja tak to odczytałam, niektórzy nie. I formalnie mieli rację, więc pod tym względem Ty też.
Pozdrawiam życzliwie.
forumowicz

Re: Adam i Ewa Świnoujście

Post autor: forumowicz »

Też pozdrawiam, i sorki za coś co nie miało być do Ciebie bo nie bylo do mnie. Odnośnie tego jak ważne jest prawodlowe rozróznianie typów tych wyjazdów, to sam wiesz. I nawet napisałaś, że się od siebie róznią nawet płatnościami i samy pobytem na miejscu A według mnie prawidłowe nazewnictwo ma tu duża rolę, szczególnie w przypadku osób że tak powiem nie obeznanych z tematem. Tak samo jak nie toleruję tego jak ktoś pisze Wniosek do sanatorium a nie jak powinno być Skierowanie Wniosek to może być z Zus nie z NFZ. To pozdrawiam jeszcze raz i narazie.
ODPOWIEDZ