Świnoujście Korab od 23 lipca

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
rozantka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 193
Na forum od: 14 mar 2013 14:27
Oddział NFZ: Dolnośląski

Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: rozantka »

Witam kuracjuszy.
Wyjeżdzam do Swinoujścia do Koraba w lipcu na turnus rehabilitacyjny..
Czy ktoś też się wybiera w tym okresie.
Jeżeli ktoś był to proszę o informacje czy dobry wybór.
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Jolamala
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 04 cze 2020 09:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: Jolamala »

Witam, jak Ci się udało takie piękne miejsce i piękny termin dostać:) Kiedy miałaś mieć wcześniej to sanatorium powiedz proszę. Ja czekam poprzednie miałam od 2 maja ale zwróciłam ze względu na wirusa. Teraz czekam z niecierpliwością mam numerek 510 a Pani w nfz powiedziałą ze dopiero październik:( strasznie kiepsko. Prosiłam żeby przesuneli ale niestety nie można. Tak bardzo pragnę jechać latem nad morze. Powiedz mi jak to było u Ciebie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: Dzia_dek »

Jolamala otrzymać taki termin i miejsce to jest dość prosta sprawa tylko trzeba w takim czasie, czyli na lipiec,
"wysupłać" jakieś dwa i pół tysia kasiorki za dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny plus odpowiednio wcześniejsza
rezerwacja miejsca. Zajrzyj sobie na stronę ORS "Korab" tam masz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.
rozantka pisze: (...) Jeżeli ktoś był to proszę o informacje czy dobry wybór.
Rozantko myślę, że wyjazd do Świnoujścia w lipcu, to już jest dobry wybór, a pobyt w "Korabie"
to będzie jego dopełnienie. Pod tym hasłem KORAB znajdziesz opinie z naszego forum o tym miejscu.
Szczególnie cenna jest opinia Violeta58, która wprawdzie jest sprzed dwóch lat, ale myślę, że tego typu
ośrodki utrzymują standard obsługi ewentualnie jeszcze go podwyższają. Mam nadzieję, że jeśli dopisze
Ci pogoda i towarzystwo to wrócisz w 100% zadowolona z tego pobytu.
Awatar użytkownika
rozantka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 193
Na forum od: 14 mar 2013 14:27
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: rozantka »

Witaj Jolamala ..
Ja jadę prywatnie ,(zapomniałam napisać)
rezerwowałam w połowie maja.. Pozdrawiam. :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
rozantka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 193
Na forum od: 14 mar 2013 14:27
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: rozantka »

Witaj Dzia....dek...
Dzięki za wskazówki. Poczytam.
Ja jadę prywatnie. Tak jak piszesz 2000 z groszem i pobyt jest.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: Wienia »

Witam :kwiat: Po dłuższej nieobecności na forum :)
Miałam przyjemnośc być w Korabie w Świnoujściu 2019 r.Wtedy ja osobiście byłam zadowolona tak na 4.
Odniosę się do tego roku konkretnie do pobytu mojej przyjaciółki w Korabie.
Terin turnusu od 08 czerwca br.W ośrodku na turnusie ok 20 osób, na możliwych pewnie 150 ,stołówka nie działa :( serwowano im posiłki po przeciwnej stronie ulicy w sanatorium Energetyk zresztą posiłki średniej jakości serwowane do stolika.W budynku trwa remont,słychać wiertarki i inne hałasliwe urządzenia.
Zabiegi tylko gimnastyka,lampy, żadnych masaży ,czy mokrych kąpieli.Takie zabiegi ja mam u siebie cytuję jej słowa.
Ogólnie smutno :( na plaży pojedyncze osoby,Niemców nie uświadczysz.Tańców czy jakieś wycieczki wszystko wstrzymane..Ogólnie zniesmaczona po 3 dniach wróciła do domu.
Korab potrącił jej za dni wykorzystane ,resztę gotówki zwrócił.
Ani zabiegi,ani wypoczynek- bo hałas,ani rozrywka wszystko to zdecydowało,że wróciła przedwcześnie niezadowolona.Nadmienię,że korzysta co roku z turnusu rehabilitacyjnego w tym ośrodku.
Ja myślę,że w miesiacu lipiec czy sierpień może być lepiej,więcej osób zdecyduje się na wyjazd.Świnoujście jest piękne,plaża szeroka bardziej niż w Kołobrzegu.Ale ja osobiscie Kołobrzeg wolę ze względu na to,że w Kołobrzegu więcej się dzieje.U siebie mam dość ciszy. :)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
rozantka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 193
Na forum od: 14 mar 2013 14:27
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: rozantka »

Witaj Wienia.
Trochę mnie zasmuciła Twoja informacja. Ten remont nie bardzo mi leży jak mam wypoczywać. A i jeszcze zabiegi "okrojone".
Może do mojego wyjazdu soś się zmieni.
Oby chociaż pogoda dopisała.
Pozdrawiam.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: zbigniew165 »

Rozantka witaj. Byłem w lutym w Świnoujściu w Barbarce i wraz z Gienią, która była w Adamie i Ewie codziennie przechodziliśmy kilka razy dziennie koło Koraba i widzieliśmy, że remont stołówki był na ukończeniu. Dzwoniłem przed rezerwacją Barbarki do Koraba i wtedy powiedziano mi, że będą przyjmować komercyjnie dopiero po zakończeniu remontu.
Sądzę, że remont się zakończył i będziesz się stołowała w nowej stołówce już w Korabie.
Myślę, że zrobiłaś dobry wybór, bo Korab miał dobrą opinię, a byłem już kilka razy w Świnoujściu i nie zgadzam się, że Kołobrzeg jest lepszy, bo więcej się tam dzieje. My w lutym 2020 r nie nudziliśmy się w Świnoujściu z Gienią, a wręcz przeciwnie, bo dużo się działo. Pozdrawiam i życzę dobrej rehabilitacji u wypoczynku.
Czekamy na opinię o Korabie. :)
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: Wienia »

Witam :kwiat:
Rozantka ja opisałam pobyt mojej przyjaciółki,to co aktualnie bo to przecież turnus zaczynał się 8 czerwca.
Nie pisałam po to by Cię zniechęcić,tylko chciałam przybliżyć jak teraz w dobie korona wirusa się dzieje.Sporo ludzi rezygnuje.
Gdyby remont się skończył jak pisze Zbigniew to skąd te hałasy? I dlaczego stołówka w Energetyku?
Ale nie o to chodzi aby się przekomarzać :) Ty jedziesz prawie koniec lipca i napewno będzie wszystko ukończone i nowiutkie :kwiat:I będziesz zadowolona tak jak ja ,gdy byłam tam pierwszy raz.A pogoda będzie bo ja tez wyjezdżam nad nasze morze. :)

Zbigniewie byłam w Korabie i tak jak napisałam byłam zadowolona.Teraz w lipcu jadę na turnus rehabilitacyjny do Kołobrzegu do
Koral Live,lubię zmieniać miejsca. A Kołobrzeg ma to coś dla mnie :D Może wspomnienia :serce: Każdy ma swoje ulubione miejsca.
Pozdrawiam :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście Korab od 23 lipca

Post autor: zbigniew165 »

Wienia masz rację, że każdy ma swoje miejsca. Byłem w Kołobrzegu i było fajnie, ale moim miejscem jest Świnoujście, gdzie mam wszystko blisko, trzy promenady do spacerów. Kołobrzeg jest dobry dla tych, którzy lubią dużo chodzić i pokonywać większe odległości, bo tutaj trzeba się trochę nachodzić.
Oczywiście nad morze wyjeżdżam tylko poza sezonem wakacyjnym i tylko do ośrodków, które wcześniej sprawdziłem.
W sezonie nad morze wyjeżdżam tylko do pracy tak jak obecnie jestem od 8 maja w rejonie Ustki i będę tu do końca sierpnia.
Pozdrawiam z klifu i plaży w rejonie Rowów, gm. Ustka :)
ODPOWIEDZ