Pytanie odnośnie weryfikacji z ZUS na wyjazd rehabilitacyjny

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pytanie odnośnie weryfikacji z ZUS na wyjazd rehabilitacyjny

Post autor: Pota »

Odstawmy polityczną nienawiść, bo demokracja to wolność słowa.
Prawda jest, że ośrodki zamkną swą działalność, bo nie przetrwają. Może taki jest cel. Szkoda tylko że każdy myśli o sobie i aby mu było tylko dobrze. A tak wiele osób cierpi z powodu braku rehabilitacji bo po 30 latach pracy z wyższym wykształceniem zarabia 2000 dzięki przepisom obecnej władzy i nie stać na prywatne wyjazdy. Nie każdy jeździ tylko po to by odpocząć są też tacy którzy tracą sprawność fizyczną i w obecnej sytuacji zero perspektyw i na zdrowie i na porządną rehabilitację, a do emerytury daleko.
Prawdą jest, że płakać się chce nad wydanymi rozporzadzeniami zakazującymi rehabilitacji dla pracujących.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2198
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pytanie odnośnie weryfikacji z ZUS na wyjazd rehabilitacyjny

Post autor: Insignia 2010 »

Pota widzę że nadajemy na tej samej fali powiem po cichu trzeba się kłaść w,,, bezpiecznym ,,,szpitalu i jechać na skierowanie szpitalne , bo tu akurat biorą na rehabilitację pozdrawiam i zdrowia życzę .....
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pytanie odnośnie weryfikacji z ZUS na wyjazd rehabilitacyjny

Post autor: dani888 »

Pota dziękuję za link , o który Cię prosiłam :kwiat: .
W sumie każdy ma trochę racji ale nie ma co się przekomarzać .
Polityki tu nie mieszajmy bo temat dotyczy czego innego .
Mnie również nie stać na wyjazd prywatny a zdrowie szwankuje coraz bardziej :( .
Bez porządnej rehabilitacji ,,siadam'' , nie ma mowy o powrocie do pracy a kto mi da rentę ?
Czekam z nadzieją bo nadzieja umiera ostatnia , pozdrawiam kochani i oby nam się udało ;) :lol: .
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pytanie odnośnie weryfikacji z ZUS na wyjazd rehabilitacyjny

Post autor: Pota »

Święte słowa Dani888 :serce:
Czekamy cierpliwie
Słyszałam ostatnio że można skierowanie wysłać zamiast do NFZ, to bezpośrednio do ośrodka i też można uzyskać rehabilitację. Czy ktoś o tym słyszał?
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Pytanie odnośnie weryfikacji z ZUS na wyjazd rehabilitacyjny

Post autor: p-siak »

Ale ono inaczej się nazywa,ośrodek kwalifikuje ostrzej niż na sanatorium i czeka się 3-5 lat...
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pytanie odnośnie weryfikacji z ZUS na wyjazd rehabilitacyjny

Post autor: Pota »

Dzięki za info.
Gość

Re: Pytanie odnośnie weryfikacji z ZUS na wyjazd rehabilitacyjny

Post autor: Gość »

Insignia 2010 pisze: 03 lip 2020 14:16 Pisząc tu nie obrażam nikogo , a przytakiwać głupocie nie muszę .Janosikowanie, kłamstwo , obietnice bez pokrycia , a jeżeli już to ściągając haracz z nas wszystkich .Po prostu myślę samodzielnie .
Zmiana miejsca nie dla mnie za dużo tu wypracowałem co zawdzięczam tylko pracy własnych rak .Po prostu to moje obserwacje . A to co napisałem to szczera prawda .
Jak myślisz ricolo666 co się stanie z ośrodkami zusu lub kto za parę groszy je wykupi jak zwiną żagle .....pomyśl i Ty .
Skoro rząd uruchomił wyjazdy z NFZ to jaki problem zrobić to z zusu.
Przecież to ten sam poziom usług rehabilitacyjnych tylko trochę powiekszonych.
Masz 100% racji i prawo do własnego zdania. NFZ wysyła i ZUS powinien wysyłać przynajmniej do ośrodków szwagrów i innej rodziny a ten który martwi się upadkiem sanatoriów niech nie myśli że oni nie wiedzieli po co je kupują. Pozdrawiam i życzę udanych turnusów w tych biednych polskich ośrodkach ja jednak wolę sanatoria na Ukrainie
ODPOWIEDZ