Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
barbral
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 16 lut 2014 15:02
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Post autor: barbral »

Cieszę się na spotkanie, Małgosiu. Wiek mamy podobny, nastawienie do życia również. Bylam w Busku w 2009 roku, ale w Krystynie. Każde sanatorium miło wspominam, znajomych mam do dziś.
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Post autor: bogjan »

Proszę opisac jak teraz jest w tym sanatorium.....
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Post autor: bogjan »

Ludzie nie ma was na tym turnusie 12.07.2020......Napiszcie coś jak jest w wojskowym?????
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Post autor: bogjan »

Czy park zdrojowy jest juz gotowy ,bo podobno jest zamkniety,może ktoś napisać .....
forumowicz

Re: Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Post autor: forumowicz »

Nikt nie odpowiada,więc ja odpowiem, wczoraj rozmawiałem z panią z Belwederskiej ,park rozkopany,tańców nie ma, jedynie muzyka do piwa,ludzi zadziwiająco nie mało .Tyle wiem
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Post autor: bogjan »

Jesteście na kwarantannie,nic nie piszecie.......nie ma internetu?
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Post autor: Małgosia69 »

Witam i zgłaszam się do tablicy. Ponad tydzień temu wrócilam z Buska Zdroju z Wojskowego Szpitala. pobyt prywatny, 2-tygodniowy. Po przyjeździe 12 lipca do Szpitala szybkie i sprawne przyjęcie przez Panie Pielęgniarki wyglądające w strojach ochronnych jak kosmitki. Przed wejściem dezynfekcja rąk, wejście TYLKO w maseczkach. Chodzimy w nich wszędzie:na zabiegi, na stołówkę /tam jedzą tylko prywatni kuracjusze i wojskowi, reszta pacjentów dostaje posiłki do pokoi dostarczone przez pracowników-sprawnie i szybko/-oczywiście przy stole maseczki zdejmujemy :lol: Po przyjęciu skierowanie do pielęgniarki i wyznaczenie lekarza oraz godzinę przyjęcia, pan Doktor przemiły-zabiegi takie jakie chciałam :D .
Acha, do budynku wchodzą TYLKO kuracjusze,znak rozpoznawczy to karta do pokoju z nazwą pawilonu i smycz firmowa. Nikt spoza kuracjuszy nie ma szans. Na zabiegi chodzi się w maseczkach, zdejmuje dopiero np. w wanie, w kriosaunie, na ćwiczeniach, ale tu niekoniecznie.
Kawiarnia w wojskowym czynna, ale także tylko dla kuracjuszy obiektu,wejścia zewnętrzne zamknięte. Tańców brak, no chyba że kelnerka włączy muzykę i potuptacie sami, ale ilość takich osób bardzo niewielka.
Ogólnie we wszystkich kawiarniach wewnątrz sanatoriów brak wieczorków tanecznych. :? Lekarz główny balneolog uzdrowiska wydał oficjalny zakaz organizowania wieczorków tanecznych we wszystkich obiektach podlegających Uzdrowisku.Jedyna możliwość to Belwederska,ale tam trochę strach chodzić ze względu na duuużą ilość ludzi. Od ubiegłej soboty w piątki i soboty tańce w Wiktorii w parku. Koleżanki z dłuższych turnusów były, ludzi też niewiele.
Park nadal w remoncie, niestety. Ale i tak jest gdzie pospacerować.Mnóstwo ludzi na deptaku, pod parasolami. Oczywiście tutaj już bez maseczek i życie towarzyskie kwitnie. :) Mimo pandemii.
Jeszcze odnośnie zabiegów, wszystkie są dostępne, oprócz inhalacji. Obydwa baseny czynne, gimnastyka na nich super. Ja mialam na dużym, woda cieplutka, ćwiczenia prowadzone przez przemiłe panie. Muszę tu podkreślić,iż mimo,że z niejednego uzdrowiska chleb jadłam, to Wojskowy Szpital w Busku jest NAJ,NAJ,NAJ. Pod każdym względem. Podejście do pacjenta, takt, kultura, uśmiech na buzi,, super baza zabiegowa, zabiegi takie jakich jeszcze nie miałam, punktualność, smaczne jedzenie, czyściutkie pokoje, nowiutkie meble/byłam w Korabie/. Jak dla mnie mimo pandemii , pewnych ograniczeń pobyt był baaaardzo udany. Oczywiście także dzięki świetnemu towarzystwu.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Post autor: Małgosia69 »

To byłoby tak pokrótce o Wojskowym Szpitalu w Busku Zdroju. :) Jeśli macie jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy z turnusu z 12 lipca, orac oczywiście przyszłych. Będzie Pani/ Pan zadowolony. :lol: :lol: :kwiat:
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Wojskowy szpital uzdrowiskowy Busko-Zdrój (12.07.2020)

Post autor: bogjan »

Małgosia69 dziekuję bardzo za info,o taką informację mnie chodziło.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ