Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Tola
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 04 gru 2019 03:14

Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: Tola »

Witam wszystkich.
Mialam wyjechać do sanatorium w kwietniu. Oczywiście z wiadomych przyczyn wyjazd się nie odbył. Na obecną chwilę nie mam żadnych informacji co dalej. Do zus-u nie można się dodzwonić a z kolei zus o niczym nie informuje. Czy ktoś z Was ma jakieś konkretne i prawdziwe informacje? Jeśli mial być kwiecień jaka jest szansa na wyjazd w tym roku? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: Dzia_dek »

Konkretne i prawdziwe na razie są tutaj: Rozporządzenie RM z dnia 29 maja 2020 r. Poz. 964
§ 8. 1. Do odwołania ustanawia się czasowe ograniczenie wykonywania działalności leczniczej polegające na zaprzestaniu:
1) prowadzenia usług rehabilitacyjnych w ramach prewencji rentowej, o której mowa w art. 69 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia
13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 266, 321, 568, 695 i 875); (...)
2. Ograniczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, obejmuje całkowity zakaz wykonywania usług rehabilitacyjnych realizowanych
w ramach zamówień udzielanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na podstawie ustawy z dnia 13 października 1998 r.
o systemie ubezpieczeń społecznych.
Jeśli chodzi o wyjazd w tym roku to myślę, że szanse są raczej mniej niż mizerne. "Król" ZUS jest spłukany i wszyscy wiemy dlaczego.
Nawet jeśli tegoroczne wyjazdy ruszą to w pierwszej kolejności wyślą tych, których trzeba "uzdrowić", bo zasiłki takie czy inne trzeba
zabrać. Rehabilitacja na wniosek złożony przez samego zainteresowanego (z różnych przyczyn) takim wyjazdem nie maja w tej chwili
większych szans. No chyba, że się mylę, czego zainteresowanym życzę.
Gość

Re: Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: Gość »

NFZ lubelski wysyła już od 15.06.2020 natomiast do ZUsu dzwoniłem bo miałem również na 15.03.2020 i powiedzieli mi że nie wysyłają i nie wiedzą kiedy to nastąpi. Więc zgodnie z tym co kolega napisał wyżej nawet jest im to na rekę bo zaoszczędzą trochę pieniędzy a wirus nie przewidział profilaktyki.
bolo61
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 23 mar 2017 21:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: bolo61 »

Król jest "nagi" i tyle w temacie....
Jolasia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 19 mar 2016 17:48
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: Jolasia »

Hej jest nowy projekt rozporządzenia, najprawdopodobniej prewencja ruszy od 21 lipca, najpóźniej 4 sierpień 😁
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: sztani »

Tak się złożyłó , źe na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo skąd takie optymistyczne wiadomości :) ) Z tego co mi wiadomo dalej cisza jak makiem... ale można na chwilę humor poprawić Nie ma na razie ,żadnych ruchòw w dobrą stronę aby coś ruszyło
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: Dagna »

Jest "projekt​_rozporządzenia​_Rady​_Ministrów​_zmieniającego​_rozporządzenie​_w​_sprawie​_ustanowienia​_określonych​_ograniczeń,​_nakazów​_i​_zakazów​_w​_związku​_z​_wystąpieniem​_stanu​_epidemii​_17072020.docx" z datą dzisiejszą, odmrażają wszystko po trochu, ma wejść w życie 21.07.2020 a zmiany dotyczące rehabilitacji z ZUS 4.08.2020 testy też będą robić na koszt ZUS
Jolasia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 19 mar 2016 17:48
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: Jolasia »

Dagna też już wie :D
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: Pota »

Martwi mnie jednakże w projekcie słowo do odwołania, bo można je różnie interpretować. Nie wiadomo czy dotyczy zakazu rehabilitacji czy testów. Chyba bym jeszcze szampana z radości nie otwierała. Zobaczymy we wtorek jak to odczyta zus
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd z ZUS, miał być w kwietniu. Coś wiadomo?

Post autor: Dagna »

Też miałam jechać w kwietniu więc śledzę na bieżąco, a w międzyczasie mam już wskazania na kolejny wyjazd na rehabilitację. No zobaczymy, w sierpniu się rozstrzygnie."Do odwołania" dotyczy testów, do odwołania warunkiem przyjęcia jest negatywny wynik testów.
ODPOWIEDZ