Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: Andrzej-WP »

Witam. Czy był ktoś na kuracji , mieszkał Rymanowie w Świteziance ( Kasztanowy Dwór ).
Mam być od 1 sierpnia. Nie znam Rymanowa Zdroju, a tym bardziej Świtezianki.
Pozdrowienia
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: p-siak »

Znów zmienili profil? Ostatnio była tam psychosomatyka dla kobiet. Byłem tam jak Kasztanowy/2014/ tam był. Do Jodły już nie jedziesz? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: jan19557 »

Fajne miejsce , takie kameralne na chyba 64 osoby. Na miejscu zabiegi suche i basen , na pozostałe mokre chodzimy do oddalonego o 600 m Eskulapa w parku. Na miejscu też tańce, wszędzie blisko, do przystanku 200 m, dużo miejsca na spacery. Tańce również w Zielonym Domku po drodze do Eskulapa a także w oddalonym około 1 km. Świerkowym Zdroju ( przed kościółkiem w prawo pod górkę jakieś 100 m i w lewo ścieżką przez lasek ). Za Eskulapem pijalnia a obok mini tężnia. Miłego pobytu.
martinok
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 03 wrz 2020 13:15
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: martinok »

Rymanów Zdrój fajne miejsce ....
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: p-siak »

Zieleń, Tabor, kaczki, dwa piękne amfiteatry, nową dużą fontannę uruchomili we wrześniu i bezpłatny pobór wód z wielu odwiertów-chyba pierwszy fundator to zapisał.
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: Andrzej-WP »

Witam. Wyjazd się zbliża. Może ktoś z czytających forum był ostatnio w Świteziance ( Kasztanowy Dwór) i może podzieli sie przydatnymi informacjami o tym obiekcie . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: Andrzej-WP »

Witam. Wyjazd się zbliża. Jadę z Warszawy -1 sierpnia, turnus mam od 2 sierpnia.
Może ktoś z czytających forum był ostatnio w Świteziance ( Kasztanowy Dwór) i może podzieli sie przydatnymi informacjami o tym obiekcie . Pozdrawiam
Hanna55
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 09 kwie 2021 20:11
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: Hanna55 »

Witam, byłam w Świteziance w maju. Obiekt po dawnym hotelu, w dobrym miejscu bo wszędzie blisko, chociaż jak ktoś lubi idealną ciszę to nieszczególnie fajnie bo większość pokoi ma okna na ulicę. Może nie jest ruchliwa, ale rano czasem budziły nas czyszczarki uliczne :). Personel sympatyczny, rehabilitanci też. Nie wiem dlaczego ktoś napisał, że na zabiegi mokre chodzili do innego sanatorium, ja miałam wszystko na miejscu. Na dole jest restauracja z tańcami, co mnie niestety ominęło ze względu na obostrzenia, ale w Rymanowie nie sposób się nudzić. Życzę miłego pobytu!
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: Andrzej-WP »

Dziękuję serdecznie - Hanna55- za dosyć świeże informacje o Świteziance.
Czytam,że ogólnie jesteś zadowolona z pobytu.
To napawa także mój wyjazd optymizmem i myślę,ze tak będzie.
Dobrze ,że wszystkie zabiegi są w jednym miejscu ,to pozwoli na lepsze jak myśle, wykorzystanie czasu pobytu .
Telefonicznie powiedzieli mi ,że w pokojach są lodówki, to dodatkowy plus. Także przeczytałem ,że jest instalacja ogólnej klimatyzacji. Nie wiem czy we wszystkich pokojach?
Pozdrawiam serdecznie Hannę oraz innych piszących o tym obiekcie byłych kuracjuszy. Już w najbliższą niedzielę wyjeżdzam. Turnus jest od poniedziałku.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Rymanów Zdrój sanatorium Switezianka( Kasztanowy Dwór) od 01.08.2021

Post autor: jan19557 »

Hanno przed remontem na wszystkie kąpiele wannowe i wirówki chodziliśmy do Eskulapa. Wiem, że jakieś 4-5 lat temu była robiona przeróbka i od tego czasu pewnie zaczęto robić mokre zabiegi na miejscu. Wtedy też została przeniesiona kawiarnia do piwnicy bo wcześniej była obok recepcji. Na pewno teraz jest lepiej. Miłego wypoczynku i skutecznej rehabilitacji dla rekonwalescentów.
ODPOWIEDZ