„Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08 (Żegiestów)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
dziunia60
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2147
Na forum od: 18 sty 2013 11:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08

Post autor: dziunia60 »

Felice pisze: 16 cze 2021 00:18 Jadziu Żegiestów jest bardzo dobrze skomunikowany z Krynicą. Jeżdżą tam busy firmy Rafatex.
Dzięki Alu za info nie było mnie tu chyba z 6 lat😱odkąd mama zachorowała. Pozdrawiam
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08

Post autor: Insignia 2010 »

Hej witam
Co do szlaków i ścieżek jest tam cała masa , będąc w 2016 zrobiłem tam 210 km z buta .Polecam górę Pusta , no teraz to może z ostrożności jagodziska po pas i raj dla niedźwiadków. Ogólnie spoko rozrywka tylko w Krynicy, czyli bez własnego auta nie ma się co ruszać i gdzie ruszać......totalne zadupie ale obiekt bajka czysto super żarcie, a komu mało w pobliżu jest agroturystyka chyba obiekt Zosia.....golonki , pstrągi, ekstra .
Jak się dobrze zgadacie to pytajcie Małgosi w recepcji przyjeżdżał tam didżej Rafi grał co sobota jak byli chętni.No i najwazniejsz , nie wiem czy do tej pory przetrwał ale na miejscu bar sowicie zaopatrzony .
No i na koniec zabiegi ekstra czysto miło szybko i solidnie
Ale jak znam ten portal to i tak będą tacy co nic tylko narzekać będą i na ten obiekt
Ogólnie super pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08

Post autor: Felice »

Wiktor jest tego samego właściciela ,co apartamenty w Krynicy i kawiarnia Artystyczne. Jak przetrwali oni, to pewnie wszystko. Ze słyszenia wiem, że jest tam super wyżywienie i bardzo rodzinna atmosfera. Jeż3eli pandemia nie zmieniła ludzi zanadto, to pewnie tak będzie nadal. W razie czego próbujcie organizować sobie samodzielnie jakiegoś busa.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08

Post autor: Samosia »

Insygnia2010 jeśli chodzi o pensjonat gdzie serwują pstrąga,lody,ciacha to ,, Irena" co do imprez to już na początku zapowiedzino,że ,,zero" bo zakaz jednak obiecano ognisko i kapele góralską.Na miejscu jest kawiarenka serwująca kawkę,serniczek i coś z %😉😉😉
Felice właściciele Wiktora ponoć remontują tutaj w Żegiestowie ,,Dom Zdrojowy" potwierdzam remont i budowę bo tam byłam na spacerku i wieść gminna niesie,że końcem roku ma się otworzyć ale jak będzie czas pokaże 🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Podziwiam takich ludzi, którzy potrafili zarobić duże pieniądze i inwestują je mając jakąś wizję, jak ta w dotycząca rewitalizacji całego praktycznie Uzdrowiska Żegiestów.
Ale... Jak na mój gust to z Hotelem Victoria w Krynicy to chyba jednak trochę przesadzili jeśli chodzi o architekturę.
Nie sądzicie, że jest "przebajerowany"?
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08

Post autor: Insignia 2010 »

Cechini to dwaj bracia i to bliźniacy....wpadli do Polski aby przejść śladami dziadka który wraz z kolegani z Włoch kopał przejście kolejowe pod gora w okolicy .
Poznali dwie góralki też bliźniaczki i zostali na stałe . Kupili główna ulice wraz z przyległymi obiektami .
A kapela Samosiu to Howerna zawsze tam graja na początek turnusu .
Irena owszem tak masz rację, ale nieco dalej jest właśnie Zosia przynajmniej była.
Irena to typowa kawiarenka a u Zosi można było zamówić wszystko.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08

Post autor: Felice »

Insygnia, trochę popłynąłeś :)
Prawda jest nieco inna.
W latach 70-tych XIX wieku na Sądecczyznę przybył młody Włoch – Franco Cechini. Inżynier budowlany, który odpowiadał za prace przy drążeniu tunelu kolejowego nad Popradem. Włosi byli wtedy specjalistami w tej dziedzinie. Polskie góry spodobały się Franco, podobnie jak Polki – z jedną z nich się ożenił. Dzisiaj tradycje rodu Cechinich kontynuują jego prawnuki. Inwestycje Stanisława i Józefa są znane w całym regionie.
Stanisława znam bardzo dobrze i miałam okazję nie raz z im porozmawiać.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08

Post autor: Samosia »

Insignia2010 niestety ale pensjonat Zosia.. zaminięty takie info uzyskałam od pań tu pracujących😟 w Irenie zaś można zanocować,zjeść śniadanie i oczywiście jak mówiła właścicielka zjeść domowe pierogi,golonkę,pstrąga😋fakt jest tam też kawiarnia i podają pyszne domowe ciacha😋😋😋
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08 (Żegiestów)

Post autor: Insignia 2010 »

Hej Helice ....nie poplynolem bo pływać nie umie po prostu w skrócie napisałem.A jak ktoś tam będzie to I tak się dowie że szczegółami
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: „Wiktor” Cechini 27.07 - 17.08 (Żegiestów)

Post autor: Felice »

Insignia po prostu stworzyłeś nową wersję historii rogu Cechini 😎
ODPOWIEDZ