Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: Nina11 »

Darku - kawiarnia Widokówka nadal nie jest czynna. Niestety ale ja byłam i podziwiałam widoki we wrześniu w2019 roku i masz rację widoki są niesamowite - na dowód zdjęcia. Lisków niestety nie widziałam.
Załączniki
20190922_131609~3.jpg
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: Nina11 »

Naprawdę pięknie
Załączniki
20190922_131627~2.jpg
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: Nina11 »

Cześć Asia - zadałaś trudne pytanie, nie potrafię na nie odpowiedzieć. Wszystko działa zgodnie z planem - posiłki, zabiegi, sklepik z różnościami na sali konferencyjnej. Kuracjusze kręcą sie bezustannie jedni na posiłki inni na zabiegi a jeszcze inni na spacery. Windy chodzą ciukiem. W windach dużo ludzi raczej w maseczkach. No ale.....są stoliki puste na jadalni - były zajęte na początku, a teraz nie są przygotowywane do posiłków. Są też kuracjusze zabierani przez pogotowie - czasami załoga jest w uniformach covidovych. My z koleżankami chodzimy na zabiegi i dalekie spacery nie bywamy w innych pokojach i to tej pory wszystko jest w porządku. A Perła Bałtyku to ogromny budynek i jest tu wielu kuracjuszy i cały czas przyjeżdżają komercyjni nawet z dziećmi. Pozdrawiam
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: Nina11 »

Pogoda przez cały dzień wyśmienita - słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Wieczorny spacer brzegiem morza i niebo pełne gwiazd. Roświetlony Bałtyk. Dobrej nocy
Załączniki
20211026_192518_HDR.jpg
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: asia13 »

Witam Nina!Piękne zdjęcia i pogodę masz chyba dobrą jak na tą porę roku.Jak tam sytuacja covidowa bo cały czas zastanawiam się czy jechać.?Powiedz mi jeszcze czy ręczniki wymieniają czy brać wiecej swoich.Suszarki do włosów to pewnie nie ma.Buty to chyba już zimowe trzeba tak samo kurtkę i rękawice.Czy wieje bardzo.?Nigdy nie byłam w sanatorium o tej porze roku wiec nie bardzo wiem co brać do ubrania. :roll: :roll:
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: Nina11 »

Asiu - ja mam piękną pogodę, pażdziernik bardzo słoneczy w tym roku, poza kilkoma dniami, kiedy wiało w całym kraju. Co do dalszych informacji o pobycie - recznik duży dostaliśmy na początku, a w połowie turnusu wymienili na czysty. Była też wymiana pościeli. W łazience mamy suszarkę do włosów. Pokój bardzo słoneczny i często widzimy wschód słońca. Covid niestety zamieszkał z nami nie u mnie w pokoju ale są osoby, które wyjeżdżają - sami jeśli mają samochdy lub ktoś po nich przyjeżdża. Są też osoby, które zabierają katetki pogotowia. We wszystkich obiektach jest podobnie. Ale na pocieszenie - przez cały czas przyjeżdżają goście komercyjni. A na zachętę dzisiejszy wschód słońca.
Załączniki
IMG-20211031-WA0001.jpg
Wiesiu
Posty: 3
Na forum od: 30 paź 2021 20:44
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: Wiesiu »

Dzień dobry.
Udało mi się zarezerwować !!! pokój w studiu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.
Jakby nie byłoby kłopotem > poproszę o informację na jakim to jest piętrze i jak to wygląda :kwiat: ? Może jakieś fotki ?
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: 4 You
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: Nina11 »

Wiesiu Perła to moloch - ale zorientowałam się, że pokoje z końcówką 16 np 716 to tzw studia czyli dwupokojowe i tam mieszkają osoby poruszające się na wózkach. Może są jeszcze inne tego nie wiem. Najlepiej zadzwoń do recepcji wieczorkiem i popytaj dokładnie. To jest wiarygodne zródło. Dobrego pobytu - pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: darek »

Masz rację Nina
W pionie 16
Są pokoje Studia dla Osób Niepełnosprawnych poruszajacych się na wóżkach.
Zdjęcia
No podczas tzw Kawy nie byłem aż tak beszczelny aby fotografować komuś pokój-pokoje
Jest to pokój narożny Morze -Park ostatni w korytarzu.
Są to właściwie dwa pokoje z szerszymi drzwiami oraz przedpokojem na zasadzie Przedpokój - Pokój przejściowy dwu osobowy z wejściem do łazienki - gdzie są uchwyty przy WC oraz Ławeczka Prysznicowa - wjazd wózkiem pod prysznic.
Łazienka 2 x taka jak NORMALNA w Perle
W pokoju tym dwu osobowym jest TV i jest on pokojem przejściowym do pokoju 1 osobowego.
Bez TV ale z Radiem :)
Lodówka jest w pokoju pierwszym chyba 1 jest bez Balkonu ale nie jestem pewnym choć wszystkie pokoje w Perle Mają BALKONY

Mówię tutaj o Pokoju na 3 i na 4 piętrze .
Nie wiem jakie są na 7 piętrze

Ktoś wspomniał że podczas Pobytu z NFZ miał wymienianą pościel oraz ręczniki ???
No to powiem jest Zastanawiające
W Perle w ostatnich 10 latach byłem ponad 5 czy 6 razy i jako Kuracjusz z NFZ - czy był to wyjazd tzw Szpitalny - ten za friko czy Sanatoryjny ZAWSZE płaciłem w Recepcji kasę i na podstawie Paragonu Pani Sprzątająca -czy może Pokojowa wymieniała Pościel wg zamówienia podobnie z Ręcznikami.

Co do Których mogą się Zdarzyć tzw NOWE ,ale i są Naprawdę takie ,że nie nadawają się nawet na szmatę do podłogi .
Uzależnione jest to od piętra na którym mieszkasz.
Niestety standard od V w dół dużo odbiega od pokoi Czy to Komercyjnych czy tych ulokowanych od VI piętra.
Nawet w pokojach od VI piętra stoją na wyposażeniu Leżaki ,których nie uświadczysz na tych z niższych kondygnacji .
Uzależnione jest też od Pani ,która zawiaduje Sprzątaniem na danym piętrze
Niestety jak wspomniałem podczas Mojego pobytu dopiero po kilku dniach udało mi się mieć Pokój posprzatany .
Może bezczelne wystawienie Pustych Butelek Pet oraz po sokach spowodowało że Ktoś się pojawił .
Przyznam ,że było kilku podobnie działających do Mnie
Cóż może nie powinniśmy no ale skoro info do Recepcji nic nie wnosiło
dorka67
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 22 paź 2021 18:36
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: dorka67 »

Witam,
Chciałam się dowiedzieć czy są organizowane jakieś wycieczki w sytuacji Covidu wszechobecnego.
Do sanatorium się wybieram w listopadzie do Perły Bałtyku .
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ