Wyjazdy z NFZ I ZUS dotyczy terminów

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Wyjazdy z NFZ I ZUS dotyczy terminów

Post autor: Insignia 2010 »

Swojego czasu był temat odnośnie wyjazdów z NFZ , dyskutował że mną jeden z Panów I upierał się że w nfz wyjaz nie może być dowolnie wybrany termin jak i miejsce odbycia kuracji rehabilitacyjnej.
Jako że mój termin wypada w lipcu 2022 , a to okres mej intensywnej pracy , pozwoliłem sobie na telefon do NFZ , było tak ......kiedy wracały papiery do lekarza prowadzącego w połowie oczekiwania na przydział celem weryfikacji zdrowia pacjenta co zresztą pisało na stronie NFZ to ja dostarczałem pismo do swojego lekarza , a ten z kolei odsyłał je wraz z moimi dokumentami do NFZ. I jechałem według moich wskazań.
Jeżeli ktoś nadal nie obczaja tematu proszę o kontakt na priv i indywidualnie wytłumaczę
Obecnie nie stosują tej formy wiec takiego pisma mie można dostarczyć.
Ale jest 2 wyjścia
1. Telefon z rezerw czyli na walizkach ale to też można odmówić dopasowując sobie czas i miejsce .
2. Pismo do NFZ udokumentowane powodem przesunięcia terminu , oczywiście dużo wcześniej niż nasz planowany wyjazd co zresztą można wyliczyć w mazowieckim myląc się 100 ÷ 200 oczek .
Więc tak I w NFZ I ZUS dobrowolnie można sobie wybrać miejsce I czas , trzeba tylko czytać, pytać, a przede wszystkim dbać o swoje .
ODPOWIEDZ