Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Bozena373
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 16 lut 2018 13:15
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: Bozena373 »

Też będę od 17.11 w Krynice w 20wszur dzwoniłam i zarezerwowałam parking w sanatorium.Koszt to 7zł.za dobę lub 50% rabatu z kartą inwalidy.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: Insignia 2010 »

Hej Mirek123........tyle razy już pisałem że tak jak z zusu tak I z nfz możesz wybrać dowolny termin I miejsce pobytu .
Składając dokumenty wystarczy złożyć pismo w którym określasz termin , czas , i miejsce.
Masz wtedy problem z głowy tylko spokojnie czekasz na list lub telefon z danej instytucji .
Bo wiesz nie zawsze trafi się tak silny motywator wyjazdu ja Madzia lub Bożena .😄😄😄😄
Bozena373
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 16 lut 2018 13:15
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: Bozena373 »

Co ci nie pasuje w mojej motywacji ja tylko napisałam że jadę.Każdy decyduje za siebie,. Rozumnie że ludzie mają dylemat ,choroba covit jest paskudna ale mówi się trudno musimy nauczyć się z tym żyć .szybko nie minie a rehabilitacja jest mi bardzo potrzebna więc jadę choć to 600 km ale nie rezygnuje.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: Insignia 2010 »

Bozenko to było do Mirka........

Ja też czekam na list od króla zus I też jade bez względu na sytuację.termin już wybrałem styczeń luty 2022 więc tylko czekać
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: sztani »

no to się porobiło na lepsze :) :) .Sam decydujesz o terminie i miejscu jadąc z ZUS. To naprawdę jest teraz tak łatwo . Koń by się uśmiał. :) Jadąc na drogi oddechowe jeszcze bym uwierzył bo są dwie miejscowości do wyboru Wysowa albo Wieniec 50/50
Skladając dokumenty nigdy nie wiesz co będzie a tu jeszcze osobne pismo . Spróbuję taką opcję. ;)
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: Insignia 2010 »

Sztani ..... jak się chcesz przekonać to proste jeden telefon na info zus lub nfz I też Ci to powiedzia , od wielu lat tak robię I zawsze mam ten termin I miejsce ,,,,ale to mazowieckie natomiast nie wiem jak jest gdzie indziej,,,,
W związku z tym nie rozumie tych osób które nie wiedzą kiedy i gdzie będą jechać.
Jak się nie wymaga to przecież z dobrej woli i zgadując myśli nie przydziela tego co się chce .
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: ka_jak_kazimierz »

A ja nie uwierzę, że w Mazowieckim NFZ można sobie (nie mówimy o zwrotach) wybrać termin i miejsce kuracji. Chyba że po otrzymaniu przydziału okazuje się, że termin koliduje z ważnym egzaminem lub uroczystością rodzinną. Wtedy oczywiście można prosić o przesunięcie wyjazdu i na ogół jest to honorowane, ale miejsce i tak pozostaje do decyzji NFZ.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: Felice »

Kazimierz w Warszawie nie jest to możliwe. Może oddział terenowy w Radomiu jest taki łaskawy dla klientów.
Poza tym chwalić się można zawsze.😂 i ja tych właśnie osób nie rozumiem.
Bozena373
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 16 lut 2018 13:15
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: Bozena373 »

Ja w lubuskim też nie mam problemu z ZUS po dwóch tygodniach od komisji dzwonie i mówią co mają i wybieram gdzie mi pasuje a że uwielbiam morze to zawsze tam jadę z ZUS gorzej NFZ tam muszę jechać gdzie dają.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do Sanatorium (Krynica-Zdrój listopad/grudzień 2021)

Post autor: Insignia 2010 »

Felice ja się nie chwalę nie mam takiego powodu .
Po prostu pisze i mam to co chce po prostu INTERESUJCIE SIE TYM I BEDZIECIE WIEDZIEC ,,,dawno temu na pierwszym wyjeździe coś niecoś dowiedziałem się a resztę ogarnolem sam .
Zresztą jak nie wskażecie miejsca i czasu to jak dostaniecie skierowanie, a i tak macie 7 dni aby napisać mądre pismo , może być z fantazja,,,,ale konkretny powid aby zmienić przydział i wtedy nie sugerować się stanem zdrowia bo to że jest zły to oni wiedzia bo mają wasze papiery .
ODPOWIEDZ