Sanatorium poCovidowe Jantar

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Sanatorium poCovidowe Jantar

Post autor: Danio Unio »

Wybieram się do Jantara, sanatorium w szpitalu rehabilitacyjnym po Covid na ul. Rybacką 15. Czy ktoś był lub jest w tym miejscu i jakie ma wrażenia ? Wiem że nie wolno wychodzić poza teren szpitala pod groźbą przerwania turnusu i pokrycia kosztów z własnej kieszeni. Czy nie ma żadnych przepustek i panuje aż taki rygor ? Może jest jakaś "furtka" lub ciche pozwolenie na spacer np w niedzielę ? Jak jest z wyżywieniem i zabiegami ? Czy jest jakiś kiosk-sklepik na terenie? Jak kuracjusze spędzają czas wolny ? Chciałbym zabrać rower ale to chyba nie jest dobry pomysł ze względu na zakaz opuszczania miejsca zakwaterowania. Nie bardzo wyobrażam sobie spędzenia kilku tygodni pod absolutnym ograniczeniem w jednym miejscu bez swobody choćby wyjścia nad morze będąc w tak urokliwym miejscu. Dziękuję za każdą opinię.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium poCovidowe Jantar

Post autor: Koralik_bis »

Przecież nikt nikogo na siłę nie ciągnie. Zawsze można zrezygnować jak nie odpowiada miejsce.
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Re: Sanatorium poCovidowe Jantar

Post autor: Danio Unio »

Przecież nie ty będziesz o tym decydował. Czytaj ze zrozumieniem a idiotyczne rady zostaw dla siebie.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium poCovidowe Jantar

Post autor: jan19557 »

Danio Unio pisze: 29 paź 2021 07:07 Wybieram się do Jantara, sanatorium w szpitalu rehabilitacyjnym po Covid na ul. Rybacką 15. Czy ktoś był lub jest w tym miejscu i jakie ma wrażenia ? Wiem że nie wolno wychodzić poza teren szpitala pod groźbą przerwania turnusu i pokrycia kosztów z własnej kieszeni. Czy nie ma żadnych przepustek i panuje aż taki rygor ? Może jest jakaś "furtka" lub ciche pozwolenie na spacer np w niedzielę ? Jak jest z wyżywieniem i zabiegami ? Czy jest jakiś kiosk-sklepik na terenie? Jak kuracjusze spędzają czas wolny ? Chciałbym zabrać rower ale to chyba nie jest dobry pomysł ze względu na zakaz opuszczania miejsca zakwaterowania. Nie bardzo wyobrażam sobie spędzenia kilku tygodni pod absolutnym ograniczeniem w jednym miejscu bez swobody choćby wyjścia nad morze będąc w tak urokliwym miejscu. Dziękuję za każdą opinię.
Próbowałem się dodzwonić ale już za późno, w sobotę do 15 a w niedzielę zamknięte. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, że łączność ze szpitalem jest tylko w określonych godzinach i dniach. Przeczytałem kilka opini i szczerze współczuję. Można wyjść przed budynek i pospacerować po parku okalającym szpital. poza ogrodzenie już nie ale osobiście mam wątpliwości czy w ogrodzeniu nie ma dziur przez które wymykają się kuracjusze. Nie chciał bym tam się leczyć. Latem byłem w Wysowej . Byli tam kuracjusze po covidzie i chodzili gdzie chcieli, łącznie z tańcami w sąsiednim sanatorium. Dwie nawet zostały na kolejny turnus z zalecenia lekarza prowadzącego. Musiał tylko zmienić pokoje bo ich były przeznaczone dla przyjeżdżających kuracjuszy. Wypada mi życzyć ci tylko powodzenia w leczeniu i wesołego towarzystwa. Jakiś barek tam musi być bo pod dostatkiem jest piwa i wina.
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Re: Sanatorium poCovidowe Jantar

Post autor: Danio Unio »

Potwierdza się to co napisałeś kolego. Na sanatorium mamy rok czasu od przebytej choroby, wcześniej było pół roku. Skierowanie wystawia lekarz rodzinny a nie komisja ZUS czy NFZ o ile masz wypis ze szpitala z przebytym Covid-19. Mogłem sobie wybrać miejsce aby tylko była tam rehabilitacja poCovidowa. Nie wszystkie szpitale czy ośrodki mają taką możliwość i mają odpowiednie zabiegi w tym kierunku. Turnusy tego typu są tylko "zamknięte" czyli szpitalne teoretycznoe bez możliwości opuszczania terenu obiektu w którym przebywasz. W Jantarze pokoje 3-4 osobowe, jedzenie na stołówce a nie w sali, spacery po parku w obrębie szpitala, jest sklepik.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium poCovidowe Jantar

Post autor: jan19557 »

Placówek po covidzie jest dużo , przynajmniej w ramach NFZ. jest lista wszystkich placówek i na pewno nie wszystkie są bez możliwości wychodzenia, a raczej jest ich mało. Tu masz listę.https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktu ... ,7976.html. Może jeszcze masz czas na zmianę. Powodzenia.
ODPOWIEDZ