Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Wiesiu
Posty: 3
Na forum od: 30 paź 2021 20:44
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: Wiesiu »

1.Dojazd:
Trzy dni szalałem w necie aby znaleźć najdogodniejszy dojazd do Sanatorium z Bydgoszczy.
Własnym autem = ok, ale za parking wołają 21x20 zł= 420 zł _chyba ich porąbało - prawie tyle co za pobyt w pokoju jednoosobowym !
Najlepszym rozwiązaniem jest - pociągami > Bałtyk i Bryza - wyjazd z Bydgoszczy 6:51 - na miejscu 12:44, czyli nie całe 4 godz.
Koszt około 86 zł , a dokładnie > dla seniora (60+) = 60,20 zł. + 850 m spacerkiem = 12 min.
2.Jestem singlem:
Gdyby jakaś pani była zainteresowana spróbować, tak od pierwszego dnia > spędzaniem wolnego czasu razem
możemy pogadać... :roll:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: jan19557 »

Jeśli chcesz być rano na miejscu to jedź w sobotę o 15,15 busem firmy [] , na miejscu 19,05 i znaleźć sobie w pobliżu nocleg tylko nie w Perle. . Można też w niedzielę o 13,15 i na miejscu o 17,35. Busy tej firmy zabierają z domu i odwożą pod sanatorium. Sprawdź na e-podróżnik. Parkować można po drugiej stronie ETNY na ul. Mikołaja Reja za friko o ile nic się w tej kwestii nie zmieniło. Sam tam parkowałem dwa razy podczas pobytu lub obok u księdza ale już płatny, nieco taniej. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2021 22:35 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nazwę firmy
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: jan19557 »

Jeśli masz kartę parkingową to na Portowej i nie tylko jest trochę kopert i na nich nic nie płacisz.
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: Krzysio010 »

To chyba nie chodzi o wolne miejsce tylko bezpieczne :)
Parking Meteor2 Kamienna 1b to 10zł/doba. ja tak zrobię.
jarkoz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 31 sie 2021 18:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: jarkoz »

A ja myślałem ,że 220 zł za parking w Krynicy Zdroju to jest drogo :o
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: Krzysio010 »

Wiesiu jak wpadł Ci do głowy pomysł podróży pociągiem, to poczytaj sobie bieżące opinie :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: darek »

Wiesiu pisze: 31 paź 2021 10:49 1.Dojazd:
Trzy dni szalałem w necie aby znaleźć najdogodniejszy dojazd do Sanatorium z Bydgoszczy.
Własnym autem = ok, ale za parking wołają 21x20 zł= 420 zł _chyba ich porąbało - prawie tyle co za pobyt w pokoju jednoosobowym !
Najlepszym rozwiązaniem jest - pociągami > Bałtyk i Bryza - wyjazd z Bydgoszczy 6:51 - na miejscu 12:44, czyli nie całe 4 godz.
Koszt około 86 zł , a dokładnie > dla seniora (60+) = 60,20 zł. + 850 m spacerkiem = 12 min.
2.Jestem singlem:
Gdyby jakaś pani była zainteresowana spróbować, tak od pierwszego dnia > spędzaniem wolnego czasu razem
możemy pogadać... :roll:
Wiesiu

Po co Ci Samochód w Kołobrzegu ?????

Po pierwsze PARKINGI
Sam sobie odpowiedziałeś ponad 400 złotych Plus koszt dojazdu
Niestety nawet na Parkingu Nie odpowiadają za Szkody Parkingowe.
Podczas Mojego pobytu Znajomy miał delikatnie przerysowaną prawą Stronę
AKURAT BRAK KAMERY NA TEN SEKTOR :)

Skoro masz przyjazd pociągiem do Kołobrzegu o 12,44 weż sobie tą Taxi -Pan za 12 no 15 zeta podwiezie Cie pod same sanatorium
Po załatwieniu Papierów Nawet załapiesz się na Obiad :)

Masz spokój
A gdy będziesz w Potrzebie i zamiast Spaceru na Kawę będziesz chciał Zaprosić Singielkę -zamów Taxi- Zapłacisz do Arki Około 15 no 17 zeta
A po samochód będziesz musiał Latać Gdzieś na Parking do księdza czy pod Etne - około 30 minut i Koleżanka może...
Może okazać się że Twój Rumak no Nie spełni oczekiwań Pani Będzie Lubieć samochody w kolorze X a Ty będziesz miał w Y

Jako Stary Kuracjusz

Odpuść ten samochód Bo Taxówek w Kołobrzegu jest od Liku
NO ew mogę Ci podesłąć nr do Korporacji i Taxi czeka w 5 minut
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: jan19557 »

"A po samochód będziesz musiał Latać Gdzieś na Parking do księdza czy pod Etne - około 30 minut." Darku przynajmniej byś nie straszył ludzi. Mój staż sanatoryjny nie jest mały i chyba 2 razy miałem parking płatny tylko dlatego, ż z kartą parkingową i nie płaciłem. Z. Nigdy mi się nic złego z samochodem nie przytrafiło na moje szczęście. Druga sprawa to odległość perły od wspomnianych przeze mnie miejsc parkingowych. To zaledwie 600 m i chyba na czworaka można ją pokonać w 30 min. Swój samochód na miejscu to duży plus . Można sobie gdzieś pojechać w wolnym czasie i nie być zależnym od nikogo. Są oczywiście i minusy ale o tym powinien decydować kierowca. Uważam, że prawdopodobieństwo uszkodzenia auta jest takie samo pod blokiem w dowolnym mieście czy wiosce. Dla niego autkiem to 3 godz. a droga nie jest zła. Ja zawsze jeżdżę swoim autkiem . Nie mam problemów z pakowaniem.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: darek »

Janie

To był taki żarcik.
Mnie też zdarzyło się być w sanatorium wraz ze swoim samochodem .
Ale do czego przyznaję się Skoro komunikacja jest do akceptacji.
A w tej chwili jest coraz trudniej o miejsca parkingowe a i ceny za Parking zaczynają przypominać nie tylko Warszawę , ale już Rzym czy Paryż to
Oczywiście -Mając Kartę Jest Szansa -tak jak Udało się Andrzejowi właśnie w Kołobrzegu pod MSW.
Gdy ja byłem we wrześniu w pobliżu Perły są aż chyba 3 koperty na Kościuszki - ale ciągle zajęte
Niestety ,ale ul Kościuszki słynie z tego ,że tam idący do szkoły no lubią sie "Ocierać i zostawiać znaki"

Oczywiście Kolega Uzna sam co będize dla niego Najlepsze.
A od Perły do Księdza to tak wg mnie jest chyba więcej niz Czas ,który podałeś - no chyba że mówimy o różnych Parkingach ale ok
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg - od 7.11.2021

Post autor: jan19557 »

Już się sprawa wyjaśniła. Ty mówiłeś o Perle na Sikorskiego a ja na Słowackiego i stąd te różnice. Wujek Google pokazuje drugą perłę na Słowackiego a jak do nich zadzwoniłem to okazało się, że to Świnoujście. Nie wiem skąd takie błędy w Google. Sory.
ODPOWIEDZ