Mieszko - Długopole 4.01.2022

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Ja1711
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 17 lis 2021 20:21
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: Ja1711 »

Dziękuję Ci, na pewno z tych ofert w miarę czasu wolnego skorzystam, hoć w zimię będize to wyglądąło zupełnie inaczej
nie ma jak w lecie, jak kwitna kwiaty, spiewają ptaki :)
ale mimo wszysko jeszcze raz dziekuję - za proponowane zwiedzanie.
NIe znam tych okolic, to będzie okazja je poznać , zobaczyc, zwiedzić
Awatar użytkownika
Ja1711
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 17 lis 2021 20:21
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: Ja1711 »

Wprawdzie do wyjazdu, jeszcze ponad miesiąc,
ale może już ktoś otrzymał skierowanie i jedzie w tym terminie do Dlugopola.
Piszcie śmiało, miło będzie poznać i popisać wcześniej.
Awatar użytkownika
Ja1711
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 17 lis 2021 20:21
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: Ja1711 »

Idzie zima, czy w Długopolu też już sypie?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: Felice »

Lądek cały pod śniegiem to myślę, że Dlugopole też.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: ewasz »

Z pewnością i w Długopolu jest śnieżek, dość mocno w Kotlinie posypało :D
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 262
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: John2306 »

Witam wszystkich cieplutko. Byłem w Długopolu kilka lat temu. Jest to bardzo mała miejscowość. Chcąc zwiedzać Kotlinę Kłodzką trzeba nastawić się na własny środek lokomocji , aby móc cokolwiek zobaczyć. Zapewne będą organizowane wycieczki przez Biuro Podróży , ale w ten sposób będzie ściśle określony harmonogram zwiedzania. Jeżeli ktoś nastawia się na narty to niestety będzie musiał kilkanaście kilometrów dojechać . Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Awatar użytkownika
Slodziaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 cze 2017 23:38
Staż sanatoryjny: 16

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: Slodziaczek »

Witam

Nie mogę się zgodzić z wypowiedzią, że zwiedzanie okolicy Długopola bez własnego środka lokomocji jest ograniczone.
W Długopolu byłem kilka razy parę lat temu. Oczywiście przyjechałem pociągiem i szczerze polecam właśnie ten środek transportu. Oczywiście nie dotrzemy do miejsc gdzie nie dociera kolej ale zdecydowanie nie będziemy się nudzić. Wystarczy po obiedzie wyjechać do Kłodzka i cała okolica stoi przed nami otworem. Z Kłodzka dotrzemy do większości uzdrowisk klodzkich. Ja zdołałem zwiedzić nawet Opole, Wrocław czy Wałbrzych. Z Kłodzka dotarłem do Złotego Stoku, byłem w Jaworzynie Śląskiej (skansen kolejowy). W samym Kłodzku jest już co zwiedzać,. Bardo, Bystrzyca (to nawet na nogach), Nowa Ruda (kopalnia). Naprawdę jest tego trochę.
Pozdrawiam
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 262
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: John2306 »

Witam
Każda forma zwiedzania jest dobra, wszystko zależy od tego na co się nastawiamy. Biorąc obecnie krótkie dni niewiele czasu pozostaje na zwiedzanie i pozostają głównie niedziele rezygnując częściowo z posiłków. Chcąc dotrzeć do miejscowości sanatoryjnych takich jak Lądek, Polanica, Duszniki czy Kudowa trzeba jechać przez Kłodzko a to jest dużo dłuższa droga. Podobnie sprawa się ma dla osób które będą chciały skorzystać z wyciągów narciarskich : Międzygórze , Zieleniec, Duszniki , Czarna Góra. Dodatkowo należy dołożyć przemarsz na Dworzec .
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego pobytu.
Awatar użytkownika
Slodziaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 cze 2017 23:38
Staż sanatoryjny: 16

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: Slodziaczek »

Oczywiście nie sposób się z tym nie zgodzić i oczywiście , jeśli ktoś przyjechał na narty to niestety, pozostaje samochód (no chyba że są to borówki). Ja bywałem w Długopolu właśnie w okresie krótkiego dnia i zwiedziłem bardzo dużo. Zawsze na nogach więc zawsze transportem publicznym. Jeszcze pozostały mi do zwiedzenia Góry Sowie a w nich Riese. Od strony Dlugopola rzeczywiście ciężko się tam dostać i powrócić w jeden dzień ale nie chcieć to gorzej jak nie móc.
Awatar użytkownika
Ja1711
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 17 lis 2021 20:21
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Mieszko - Długopole 4.01.2022

Post autor: Ja1711 »

Dziękuję za informację, na pewno z czegoś skorzystam, a czy był ktoś w tym roku, może napisać jak jest jak było jakie warunki, na zdjęciach dokładnie nie widać.
ODPOWIEDZ