Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Post autor: ewasz »

Nie to jak zadowolony kuracjusz :D
Miłego spaceru :D
Takie wpisy cieszą :D
38mir
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 06 gru 2012 19:20

Re: Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Post autor: 38mir »

witaj jettp ja jadę do sanatorium za miesiąc może podpowiesz coś ciekawego, jakie godne polecenia sią zabiegi jakie są pokoje gdzie i co można zobaczyć gdzie można pospacerować czy są otwarte jakieś kawiarenki czy w górniku jest jakaś rekreacja basen bilard czy coś podobnego. jest dyscyplina bardzo przestrzegana pozdrawiam przyszły kuracjusz
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Post autor: jettp »

Witaj 38mir . Jeżeli ma to dla Ciebie jakieś znaczenie to ja osobiście bardzo lubię to miejsce i często jeżdżę tu komercyjnie na kurację. Może też będzie Ci się podobało. Jeżeli chodzi o pokoje to są w dobrym stanie i spróbuj coś zarezerwować jeżeli masz taką potrzebę. Baza zabiegowa jest dobra a od ostatniego tu mojego pobytu w połowie ubiegłego roku wymieniono sporo urządzeń na nowe , co do zabiegów to zobacz na stronie Górnika , ale i tak lekarz zaordynuje wedle własnego uznania, chociaż można zawsze poprosić o jakieś upatrzone zabiegi. Z tych dla których ja tu jeżdżę to polecam borowinę zawijaną i kriokomorę . Nie zauważyłem też jakiś większej dyscypliny. Wyżywienie ok. Mamy teraz ograniczenia covidowe więc z rozrywkami jest trochę gorzej, ale kawiarnia jest czynna i bilard jest . Okolica ładna, jest gdzie spacerować . Resztę ocenisz i poznasz na zapewne udanej kuracji, czego Ci życzę. Pozdrawiam ... :)
38mir
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 06 gru 2012 19:20

Re: Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Post autor: 38mir »

dziękuje za obszerną odpowiedz jedynie mam pytanie co masz na myśli pisząc za rezerwuj jak masz taką potrzebę??
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Post autor: jettp »

Chodziło mi o pokoje jednoosobowe. :)
Dodam jeszcze żebyś wziął termometr, codziennie dwa razy mierzymy sobie temperaturę i zapisujemy .
ira1112
Posty: 2
Na forum od: 23 sty 2022 22:35
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Post autor: ira1112 »

A czy ktoś może jedzie do Górnika pojutrze 25 stycznia jak ja? Właśnie się zarejestrowałam na tym forum, żeby się dowiedzieć czegoś bliżej o sanatorium. I muszę powiedzieć, że dzięki beti i jettp uzyskałam sporo praktycznych wskazówek. Myślę, że będzie super, stawiam na kriokomorę, gimnastykę grupową (słyszałam coś o jodze?, czy wy też?) i borowinę, no i oczywiście na drinki w kawiarni, skoro jest otwarta. Szkoda tylko, że brak basenu. Nie jestem doświadczoną kuracjuszką, do sanatorium jadę pierwszy raz, ale byłam z pięć lat temu w szpitalu uzdrowiskowym na rehabilitacji pooperacyjnej w Lądku Zdroju (polecam) i z zabiegów najbardziej na plus mogę wskazać gimnastykę w basenach: radanowo-siarczkowym i siarczkowo-jakimś... nie pamiętam oraz właśnie kriokomorę. Mam jeszcze pytanie, bo planowałam wziąć taksówkę z przystanku autobusowego (jadę Neobusem) na Placu Oczki do Górnika, znalazłam w Internecie nawet numer telefonu do taxi nr 3 - z tego, co pisała nutka to jedyna taksówka w Iwoniczu - czy jest problem z zamówieniem taxi?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Post autor: Dzia_dek »

Ira, nie wiem jaki masz numer telefonu do taxi, bo w Iwoniczu, do którego jeżdżę od lat,
nigdy nie widziałem taxi z nr 3. Od niepamiętnych czasów tylko z numerem 1. Numer tel.
znajdziesz TUTAJ. Jeśli chodzi o Twoje ostatnie pytanie proponuję dziś wykonać telefon do
właściciela i uzyskasz najpewniejszą informację. Czasem można od razu umówić się z nim na przejazd.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Post autor: Nutka »

Zadzwoń jeszcze Ira na recepcję i dopytaj o dojazd.
Dokładnie nie pamiętam,ale były jakieś wyznaczone godziny, gdzie uzdrowisko
wysyłało busa po kuracjuszy.... tych przyjeżdżających i odjeżdżających.
Udanego pobytu życzę :)
ira1112
Posty: 2
Na forum od: 23 sty 2022 22:35
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Górnik Iwonicz-Zdrój od 03.01.2022

Post autor: ira1112 »

Dzięki za pomoc. Dzwonilam na recepcję, dostałam numer do pana taksówkarza i już nawet z nim rozmawiałam. Do ogarnięcia, taksowkarz nie chce się wprawdzie umawiać na konkretną godzinę, bo nie wiadomo jak duze może być spóźnienie autokaru, ale będę dzwonić na bieżąco, najwyżej chwilę poczekam.
ODPOWIEDZ