Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, nad morzem niedzielnym popołudniem- jeszcze troszku mgliście.... pozdrawiam
Załączniki
IMG_20220123_140259.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

IMG_20220123_144232.jpg
Niestety bez wiatru, ale mgliście i bez słoneczka,.. trudno.. spacerujemy....
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: ewasz »

No niestety trochę siąpi z uwagi na opadającą mgłę ale nie jest źle, idzie spacerować. Ludzi jest bardzo dużo z dziećmi, psami i kijkami 😊
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, jak spacerowałam nic nie siąpiło Ewasz, a kurtka nie była mokra i napisałam tylko, że jest mgliście i bez słoneczka. ....i itd... owszem czuć było wilgoć i jakby w powietrzu mgłę ale to oczywiście w niczym przecież nie przeszkadzało w spacerku, bo i bez wiatru było jak pisałam i nie tak zimno...
Później koleżanka wróciła przed 17, to mówiła że kurtkę miała lekko wilgotną...
Wieczór po kolacji zapełniony na maksa, to tu i tam trzeba tamtymi...hi...
Życzę dobrej nocki i serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, przed chwilą wróciłam ze spaceru do mola i wracaliśmy plażą, nawet kurtki nie mam mokrej jest jak gdyby takie powietrze że przez mgłę wydaje się że mokro. Ale to wszystko zgromadziło się na ziemi czy na kafelkach na promenadzie. A tuż przy morzu w ogóle nie odczuwa się niczego.. przy molo oczywiście gra pan na pianinie i śpiewa.. Pierwszy raz zauważyłam, że wieczorny spacer przy morzu około po 21:00 jest tak uroczy, niesamowity i przyjemny, bo i nie wieje wiatr dzisiaj, lekka fala bez dużego huku, można spokojnie rozmawiać i cała plaża nasze!!! dobrze spaceruje się, bo jest ubity i wilgotne piasek.. nad drzewami parku Żeromskiego rozprzestrzenia się łuna jasności, i naprawdę przy morzu nie jest ciemno....a jasno....Super było i polecam!!!
Dużo młodych spotkaliśmy po drodze z muzyką i szaleli.... miłej nocki życzę... A ja tradycyjnie przed chwilą w pokoju miałam telefon od pani pielęgniarki, tak o nas Panie się troszczą ...Czy wszystko w porządku i życzą miłej nocki.... pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

IMG_20220121_150007.jpg
Witam, wreszcie wyspałam się, bo nie było w pokoju aż tak głośnych szumow fal.
Zaczynamy przedostatni dzionek w Perle Bałtyku, a ostatnie cztery zabiegi, i ostatni hydromasaż solankowy, ta solanka tutaj jest super i polecam wszystkim.....
Plany ambitne na dziś...hi...jak zawsze spacerek o 14 i wieczorem ostatnie spotkania...może też i spacer wieczorny. Jutro już luzik, pakowanie, znowu spacer o 14 i wieczorem wyjazd pociągiem sypialnym, o 20.43, w Krakowie będę ok.8.w środę... I jeszcze w domku odpocznę do niedzieli, gdyż trwają u nas ferie zimowe.
Jaka dziś pogoda będzie- Zobaczymy, najważniejsze, że mamy pogodę ducha, czego i wszystkim też życzę... dobrego dnia i udanego tygodnia.. Morze ma swój wyjątkowy urok...
Serdecznie pozdrawiam....
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam ponownie - zauważyłam jedną rzecz i to się jednak sprawdza i pewnie wszyscy o tym wiedzą i tak na przykład dzisiaj tutaj nad morzem w Kołobrzegu jest już plus 4 stopnie, a u nas na południu Polski minus 10 obecnie - takie duże różnice temperatury.... Trzeba będzie się przestawić na minusowe temperatury w domu a jednak tutaj nad morzem Bałtyk "trzyma"... I nie jest tak zimno... Serdecznie pozdrawiam 🌹
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

IMG_20220124_083238.jpg
Witam, byłam już nad morzem. . Troszku dżdżysto.....przy morzu samym mniej..nie ma wiatru, bardzo spokojnie, tylko służby porządkowe kursują...
Serdecznie pozdrawiam
Załączniki
IMG_20220124_083556.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, zauważyłam też takie zjawisko tutaj nad morzem, że widać przesuwającą się mgłę po drzewach Parku Żeromskiego i pewnie z tej mgły tak troszku jest dżdżysto.. to też może z różnicy temperatur tak jest.... Może i Bałtyk paruje ...hm .Nie znam się na tych zjawiskach przyrodniczo-atmosferycznych...
Latem też jak nieraz byłam na wschodzie słońca to było ładnie od godziny załóżmy 5:00 do 6:00 i nagle przyszła wielka mgła, mleko, że na 100 m nie było nic widać i potem to wszystko przeszło do godziny 7:30...
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, mgła prawie znikła, ale nieduży wiaterek ruszył nad morzem.... szykuję się do spaceru...
Niestety słoneczka nie ma, za to jest na południu Polski.... Acha-wypisy dają po 20 tej już dzisiaj...czyli wieczorem przed ostatnim dniem wyjazdu. . skonczylam już wszystkie zabiegi...Serdecznie pozdrawiam...
ODPOWIEDZ