Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, zaczynamy 12 dzień w Perle Bałtyku, już na szczęście jest dłuższy dzień i rano szybciej robi się jasno. Obecnie widać przebijające się słoneczko i prawdopodobnie będzie ładny słoneczny dzień, ale zobaczymy czy utrzyma się do końca.... Oczywiście w pokoju słychać szum morza i fale są dość duże jednak widzę że nie tak mocno wieje. Bo drzewa w parku Żeromskiego nie chwieją się tak mocno....hi..

Rrochę historii o ratuszu w Kołobrzegu. Obecny to jest już trzeci w tym miejscu. Pierwszy był całkiem w innym.... Kołobrzeg jest z historii miastem, jako twierdza obronnna, gdzie było wiele wojen, więc stąd kształt ratusza w formie twierdzy... Znajdujemy tu też dzieła architekta Gebera m.in.biblioteka i drugi dawny ratusz, średniowieczny, stał do 1-2 lipca, kiedy spłonął, podczas podejścia armii Napoleona. Nowy ratusz, piękny okazały jest.. Jego pozostała część północno- zachodnia jest z drugiego starego ratusza... Fryderyk Wilhelm III przeznaczył 300 talarów, za waleczność miasta w obronie. W stylu neogotyku i trochę
sufity dojrzałego gotyku, sklepienia w kształcie przeciętego walca, z zewnątrz przez kraty można zobaczyć na czym opierały się kolumny ratusza, jak nośniki ciężaru murów.
Polecam do zwiedzenia jak i znajdujące się w środku muzeum.
Miłego dnia życzę..
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, piszę pomiędzy zabiegami. Niestety przyszła mgła..nie ma słoneczka..jak to nad morzem często bywa, zmiana pogody.....A ratusz obecnie jest troszku remontowany, odnawiane jest dawne XIX wieczne wejście w starszej części budynku, projektował go oczywiście Fryderyk Schinkler. Podczas II wojny mimo wielu kołobrzeskich zniszczeń, ratusz zachowal się..
Jest tam oprócz muzeum też i informacja turystyczna wraz z galerią... polecam...miłego dnia...
Pozdrawiam serdecznie..
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, piękny Bałtyk, nie wieje tak jak wczoraj... Troszku mniej....
IMG_20220115_103716.jpg
Załączniki
IMG_20220115_103813.jpg
IMG_20220115_103802.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Pozdrawiam... wpływał teraz stateczek..
Załączniki
IMG_20220115_153925.jpg
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: ewana »

Witam :) Pięknie opisujesz Muzyczko i te fotki są super! Dzięki za relacje ,miłego dalszego pobytu :kwiat:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, Ewana- wielkie dzięki....
Statek wygląda niewyraźnie....i jak z dawnej epoki może...hi ..ale taki pływa...
Spacerek południowy zaliczony, prawie 3 h...
Jutro luzik, bez zabiegów... Dość dużo ludzi zjechało na weekend lub na ferie do Kołobrzegu i widać to było nad morzem, wielu spacerowalo, na promenadzie popołudniu nie byłam... Przed obiadem wyskoczyłam tylko na krótki spacer i po rybkę- kupiłam i znam ceny-łosoś- filety po 99 za kg, taki jeden kawałek 12 zł, tuńczyk- można kupić sobie plastry, kg za 89 zł, za dwa plastry-8 zl i polecam- kupiłam 3 płaty śledziowe wędzone, b.smaczne, wychodzi niecałe pół kilograma i są świeżutkie.... Namówiła mnie na nie jedna osoba i ok.....
Życzę miłego wieczoru 👍👍🌹
IMG_20220115_103803.jpg
Załączniki
IMG_20220115_103802.jpg
IMG_20220115_153946.jpg
IMG_20220115_153922.jpg
IMG_20220115_153900.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

IMG_20220116_094159.jpg
Witam, czas tutaj bardzo szybko leci, dzień 13- ty w Perle Bałtyku i szczerze- nie nadążam.... Rano szybko, szybko, pobudka ok.7.30, dopiero po pewnym czasie zaczęłam dobrze spać tutaj...po śniadaniu szykowanie się, i poranna wizyta w katedrze, zaliczona, wróciłam okadzona kadzidłem...tak dużo było używane, aż było biało przy ołtarzu...hi....a siedziałam w trzeciej ławce, wydaje mi się, że w miarę bezpiecznie, u nas trzy osoby tylko były w ławce... Niestety wydaje mi się, że zimno jest w katedrze i nie ogrzewana...
Msza- suma z godz.10 jest transmitowana w w internecie. Okazałe wyjście z pochodem 8 ministrantów ze świecami ,z krzyżem , celebra mą na koniec katedry i środkiem do ołtarza.
Wolę katedrę latem...
Szczerze mówiąc, będę tu na pewno w sierpniu i wydaje mi się, że więcej i dużo ciekawiej jest latem....
Ciastko z zieloną herbatką zaliczone w miłym towarzystwie, szybko na obiad i na 14 na spacer, nad morze... Dzień jak wczoraj, temperatura plus 1 i dzionek bez słoneczka... Trzeba korzystać z jodu...
Koleżanka ze stolika , jest z małopolskiego NFZ, wyjeżdża z turnusu wcześniej, dziś, musi do córki, która jest w szpitalu, ma pozwolenie dyrektora i opuszcza turnus bez żadnych problemów...
Miłego dnia życzę....
Załączniki
IMG_20220116_110322.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, super zakończony dzień niedzielny w miłym towarzystwie i z małym poczęstunkiem.
Minął wolny dzień od zabiegów i od jutra maraton 6 dni ciągłych rehabilitacji i wspomagania swego zdrówka- trzeba mobilizować się na maksa- m.in. cieszy mnie możliwość podreperowania zdrowia, niestety gorzej- kursowanie góra i dół po schodach i suszenia dwóch strojów kąpielowych- bo jacuzzi o 9.55 i basen solankowy 11.35- to można ćwirknąć, suszenie włosów, czepka, ręcznika czy okularów i klapek... Ale co się nie robi dla zdrowia - więc trzeba, damy radę... Zabiegi to najważniejsza rzecz, bo po to przyjechaliśmy...
Coraz więcej wieje, okna w pokoju drżą, szumi mocno morze, plus 4 st.w Kolobrzegu...
zostaje jeszcze tydzień i do domu....
Porą zimową jednak inaczej ten czas mija. Byłam dwa lata temu- koniec stycznia i luty, było inaczej. Więcej słońca, dłuższy dzień, mniej dni z mocnym wiatrem czy ze sztormem. Na plaży w Świnoujściu jest więcej słońca, chyba, mam na myśli wtedy, kiedy są słoneczne dni, a tu w Kołobrzegu, w styczniu, słońce jest dość nisko, i plażę zasłaniają drzewa Parku Żeromskiego i myślę, że gdzieś za 10 dni może już będzie słoneczko tu na plaży..oby... Natomiast w Świnoujściu drzewa nie osłaniają tak plaży jak tutaj w Kołobrzegu przed wiatrem, bo ich nie ma i często mniej wieje na plaży tutaj niż tam... Zależy też jaki dzień, do tej pory mieliśmy w trzech króli słonecznie i od niedzieli 3 dni pod rząd... ok. 6-7 dni na 14 , więc połowa.. zobaczymy jak będzie potem....
IMG_20220115_103813.jpg
. Więc czasem tylko słoneczko prześwituje i tyle, spaceruje się jednak w cieniu.
Cały czas cieszę się, że zdrowie jest okej....i by nie przeziębić się...i uważać.... Jednak kiedyś były inne czasy w sanatoriach, mimo wszystko..z łezką w oku wspominam te chwile dawne...obecnie- kto jest odpowiedzialny- nie wariuje. Aczkolwiek wiem też i widziałam, są miejsca w Kołobrzegu- jak okazuje się, gdzie nieoficjalnie ludzie bawią się....i tańczą ...
Wszystkiego dobrego życzę!!!Cieszmy się z każdej dobrej chwili...
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: berbla65 »

I pomyśleć, że tydzień temu też byłam w kołobrzeskiej Katedrze ale na mszy wieczornej- kadzidła nie używali😉 i zdjęcie ołtarza głównego z choinka i też zrobiłam😁 pozdrawiam i dalszego udanego pobytu Tobie życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: ewana »

Muzyczko z ciekawością czytam Twoje opisy i relacje .Czas szybko płynie korzystaj z każdego dnia :) Miłego dalszego pobytu i dużo zdrowia życzę :kwiat:
ODPOWIEDZ