Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: ewasz »

Żebym nie była posądzona, że jestem gołosłowna to bardzo proszę byś zajrzała Muzyczko do tematu "Kołobrzeg w obiektywie" tam na stronie 45 jest to samo zdjęcie z naszego pobytu i podparte na następnej stronie przez Dzia_dka. Byliśmy w tym samym czasie.

No to teraz mogę iść spać...
Gość

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Gość »

Muzyczka pisze: 17 sty 2022 02:28 Ewasz, Rybko- to sobie robicie totalne jaja...

róbcie sobie gdzie indziej...
Te idiotyzmy...bo to nie ta pora roku,nie zima!!!! nie styczeń !!!!od razu widać.

Czyli wiadomo- niestety nieprawdę piszecie... przykre!!!
o!!! - jak bardzo przykre i głupie...

Nawet po zielonej, rosnącej trawie to widać !!!!!
Teraz tak nie ma, leżą liście brązowe....

Jak mogą róże rosnąć zimą w styczniu lub w lutym ? kiedy jest minus 1 a nawet mieliśmy kiedyś minus 6 stopni..

Ale to tylko świadczy o Was!!!!!,......

Według Waszego kpienia- u mnie pokazały się malwy i motyle.....
Czasami Muzyczko ludzie naprawdę nie mają żadnych złych intencji, nie kłamią, nie chcą i nie naruszają czyjegoś komfortu. Natomiast również mają własną wrażliwość, czasami tylko tego nie pokazują a jeżeli już to przeżywając coś w samotności bez słów.
Ciepło pozdrawiam i życzę słoneczka ja resztę pobytu.
Ewa, u mnie zaczynają się tworzyć pąki kwiatowe na bzie, kwitnie wierzba ozdobna, przebiły się krokusy... taki mamy klimat oby tylko nic nie zmarnialo jak mróz przyjdzie. 🙄
Wyjazd tuż tuż ciekawa jestem czym pozytywnym zaskoczy Cię w tym roku Kołobrzeg...☀️💃🌷
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Felice »

No i sielankowy nastrój reportażu prysnął jak bańka mydlana. Pod tą niby wrażliwością podkreślaną mocno kryje się człowiek, który wprost sprawia przykrość innym. Smutne…
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Majka, to mi wytłumacz te roże, co kwitną styczeń luty..bo po co one dziewczyny tak zaczepiają i piszą nie prawdę, że róże były w zimie. Wytłumacz.... proszę. Ja nie zaczynałam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Felice »

Jakie masz prawo zarzucać komuś, że pisze nieprawdę?
Były, widziały, zrobiły zdjęcia… taka była wtedy zima.
Dlaczego uważasz, że tylko to, co ty piszesz jest prawdziwe?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: ewasz »

A poczytałaś i popatrzyłaś na wpisy z pobytu naszego i nie tylko naszego w styczniu 2020 roku ?
Taka była prawda więc nie oskarżaj nikogo o złe intencje.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, zaczynam nowy tydzień, słońce przebija się, będzie ładnie mimo wiatru. Perła Bałtyku ma dużo kuracjuszy i dużo ludzi teraz chodzi na piechotkę, dwoma różnymi schodami. Plus 4 st i cieszymy się! Miłego dnia 😘
Gość

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Gość »

Zastanawiałam się czy napisać na priv czy tutaj....ale skoro pytanie padło na Forum odpisuję...
Nie ważne Muzyczko jak zaczynasz - ważne jak kończysz , naprawdę niepotrzebnie zrażając (być może nieświadomie) do siebie ludzi. Pamiętam wpisy z zeszłego roku - w chwili obecnej są takie anomalie pogodowe , że zdarzyć się może wszystko, również śnieg w maju, różyczki bardzo podobne do tych kwitły u mnie przed pracą do połowy grudnia - nie potraktowałam zatem tego wpisu Ewy i Rybki jako mający zdenerwować Ciebie jako twórcę relacji, nawet gdyby (w co nie wierzę) ktoś chciał sobie pożartować czy warto reagować w taki sposób,czy komentarz powinien być taki emocjonalny i generalnie obraźliwy? Określenie "one zaczęły" w moim odczuciu kojarzą się z przedszkolem a nie relacjami ludzi dojrzałych. :( Czy zajrzałaś do tematu w którym trzy osoby wrzucają to samo zdjęcie? Dat wpisów nie da się zmienić....
Rozumiem Ewę bo całkiem niedawno poczułam się bardzo podobnie - dlaczego? Otóż dlatego, że oprócz naszego ja , naszych przeżyć , naszych odbiorów (czasami błędnych co mnie się również zdarza), naszych reakcji może warto posłuchać intuicji i serca? Brzmi to trywialnie ale tak trzeba w przeciwnym razie każdą nową osobę będziemy traktować jak przysłowiowego jeża, jeże zaś mają do do siebie, że finalnie schowają się pod kupką liści unikając konfrontacji.
Weź również pod uwagę, że najlepiej czujemy się w takim towarzystwie w którym nie boimy (tak piszę o obawie) mówić co czujemy, zażartować, powiedzieć coś "głupiego" od tego takie spotkania są....nie od tego aby bać się odezwać , ze stresem śledzić reakcję towarzyszy i myśleć nad każdym gestem i słowem. :cry:
Dostałam po tyłku wielokrotnie - szczególnie tutaj ale to co ważne znam też ludzi ciepłych, zdystansowanych , pogodnych mimo strapień i szczerych. I tego się będę trzymać.
Mam nadzieję, że nie poczułaś się urażona ale nie znalazłam innych słów aby przekazać co myślę. :kwiat: Pomyśl nad tym podczas spaceru brzegiem morza. Jeżeli będziesz chciała porozmawiać daj po prostu znać...
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5072
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Ja wierzę w to co widzę na zdjęciach i co pisze Ewasz, bo pracowałem prze 9 miesięcy jako ogrodnik w Świnoujściu.
Moje róże, które przesadzałem jesienią też już zaczęły kwitnąć, a wyjechałem ze Świnoujścia 8 stycznia.
Nie były aż tak rozwinięte kwiaty jak na zdjęciu spod Muszelki, ale małe kwiaty były widoczne.
Dodam, że na Lauro wiśniach, które sadziłem w lipcu również pojawiły się kwiaty.
Co do trawy widocznej na zdjęciu, to liście się tam wygrabia codziennie i dlatego tak wygląda trawa nawet w styczniu i lutym.
Ja grabiłem liście codziennie i przy Sobótce trawa też tak wygląda jak w Kołobrzegu przy Muszelce.
Trzeba brać pod uwagę, że nad samym morzem jest klimat wilgotny i zimą rośliny inaczej wegetują.
Wypowiadam się tylko co do kwitnienia róż, bo się tym ostatnio zajmowałem nad morzem, a reszty nie będę komentował.
Pozdrawiam :kwiat:
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4585
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: rybka »

[link]
Jak cudnie tam :serce: ..., że też mnie tam nie ma ;)
Pozdrawiam kuracjuszy i turystów Kołobrzegu :kwiat:
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022 17:46 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ODPOWIEDZ