Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

IMG_20220123_001006.jpg
Witam, jeszcze ostatnie dwie i pół godziny w Perle Bałtyku i udaję się na pociąg mając bilet sypialny. Do ośrodka już przyjeżdżają nowi bo lekarka na moim piętrze już przyjmuje. Przed obiadem jeszcze był spacer nad morzem,choć dzisiaj dość wilgotno, mgliście ( potem przeszło) i wiatr zachodni ale udało się pospacerować a także i po obiedzie, w obie strony... W dniu wyjazdu nie ma już obiadu tylko ostatnie śniadanie i polecam obiad w internacie tuż obok naprzeciwko Niwy. Ceny są przystępne 6 zł zupa i drugie danie 16 lub 17 zł. Gospodarze tej jadłodajni pod wiaduktem są wyjątkowymi ludźmi, bardzo uprzejmi i dobrotliwi, ciężko z całą rodziną pracują i dają radę.. Znam ich już 4 lata i dzięki ich uprzejmości udało mi się dzisiaj zjeść rybkę dorsza na obiad, za co bardzo bardzo im dziękuję... W wakacje byliśmy w ośrodku uniwersyteckim przy Kościuszki 1 i jak schodziliśmy z plaży na chwilę, na obiad, to usytuowanie blisko ośrodka i plaży - tej jadłodajni- jest superowe. Stołowałam się w tym internacie w sierpniu razem z mężem przez 3 tyg. i jedliśmy codziennie rybkę dorsza, naprawdę, i to dzięki tym wspaniałym ludziom z jadłodajni!!!
W Perle Bałtyku opustoszało, jutro będą nowi kuracjusze.... Pobyt przez 3 tygodnie był bezpieczny i cieszę się że wszystko było okej..

Wszystkim przebywającym obecnie w Kołobrzegu jak i nowym kuracjuszom życzę jak najpiękniejszych chwil, dobrej rehabilitacji i miłego wypoczynku...
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

IMG_20220125_192013.jpg
Witam, spakowana czekam jeszcze w pokoiku. Będę wspominać to miejsce symtycznie i z rozrzewnieniem... było Super...
Oby i następne turnusy w Perle Bałtyku były zadowolone. Przyznam się szczerze, że wiele małżeństw, np.to koło mnie co jadło przy stoliku, 2 pary, głośno wyrażały swoje niezadowolenie na posiłkach, nawet swoje szklanki nosili na posiłki.. bo tutaj są takie niższe białe mleczne kubki, małe...hm.. ale znam małżeństwa i osoby zadowolone z pobytu i z posiłków, i zabiegów...

Serdecznie pozdrawiam..
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Leon43 »

Miło się czytało Twoje wpisy. To że nie piszą nie znaczy że nie czytają. Udanej podróży Muzyczko :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: ewasz »

Muzyczko, wystrój pokoju jak u mnie to i pewnie tak samo karmią. To jest to samo Uzdrowisko tylko inny obiekt. Jestem w jednej z Mew. Jak ktoś narzeka to z pewnością tego w domu nie ma ale powymądrzać się musi bo inaczej się udusi.

Szczęśliwego powrotu do domu 🚝

Tobie Leonie miłego kurowania 😁
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: darek »

Oj tak Ewa
Sanatoria mają jeden standard.
Wszystkie pokoje w jednakowych kolorach , wszystkie nawet kafelki w łazienkach w jednej tonacji a i łózka co jest dużym Plusem mają swoja historię -jest wg Kierownika administracji harmonogram wymiany materacy.
Nawet jest opracowany system obrotu i czasu użytkowania owych materacy na chyba 48 czy 50 turnusów !!!

Wyżywienie
No tutaj Nikt nie zaszaleje gdy kontrakty są podpisywane na poczatku roku z NFZ a wiadomo ile co kosztowało w listopadzie 2020 roku a ile ten sam artykuł dziś .
Akurat Uzdrowisko Kołobrzeg od początku pandemii wycofało się z wynajmu Firm sprzątających czy do żywienia.
Jednak co zapewne wszyscy wiedzą Koszt wsadu do kotła na dziś jest zbyt niski.
Chyba nawet ktoś wspominał że dziś Komercyjni troszkę dokładają się do stawki żywieniowej Kuracjusza NFZ

A odnośnie marudzenia kiedyś byłem świadkiem co nawet opisywałem Gdy Pan Mocno narzekał ,aż mu Ktoś Znajomy przypomniał ilu daniowy posiłek i z czego się składający je w domu.

Choć osobiście nauczyłem się ,że dopłacam określoną kwotę i mam wybór w ilości czy moze nawet jakości .
No nie słyszałem i nie widziałem aby Kuracjuszowi z NFZ podano polędwice suszoną a w tzw szwedzie jest możliwość.
Oczywiście pomijam ,że w szwedzie jedzą OCZY i je się w pierwszym tygodniu.
Plus to też czas i to gdy cos podanego mi nie smakuje czy nie podchodzi mam Prawo wyboru
Ostatni Plus nie muszę na tzw Nocną kolację latać i kupować tej wieczornej sznitki do ostatniej insuliny

Generalnie fajnie ,że Muzyczka opisała pobyt - był to może inny opis bo opis ukierunkowany raczej na aspekt zainteresowania Muzyką ze względu na zainteresowania piszącej.

Cóż tez kiedyś miałem opór iść do teatru do czasu do kiedy Pewien Aktor pokazał swój kunszt aktorski i po czasie zacząłem chodzić na sztuki gdzie On grał a dziś już jest lepiej .
Każdy dorasta i szuka swojego konika
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: sztani »

dzięki za opis ,miło się czyta :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam,p.Darku, tak, racja... Super wypowiedź!👍🙂👍...
..tak jest w sanatoriach-.. zgadzam się... Wracam zadowolona, też dzięki Panu 🌹!!!
Napiszę potem, bo zaraz wysiadam...
Dziękuję bardzo za napisanie...
Wszystkiego dobrego życzę..
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, odebrana z pociągu...już jadę autkiem do domu.. podróż bezpieczna w dwie osoby i potem z Krakowa też z tą samą osobą, udało się i było raźniej!!!👍
Przemiły pan konduktor pociągu Intercity Warszawa Przemyśl już na peronie w rozmowie polecił nam wagon i nazwał to pociągiem widmo - bo wagon cały pusty i jechaliśmy w 6 osobowym przedziale w dwie same, nic prawie łudzi...a tam gdzie miałyśmy miejscówkę to był wagon bezprzedziałowy i było bardzo tłoczno. Więc udało się dzięki uprzejmemu Panu konduktorowi..

Tu na południu troszku zimniej jest niż nad morzem..topnieje śnieg, tam nie było...
Potrzebne będzie zaadoptowanie, czyli zaaklimatyzowanie się do innego już powietrza.. niestety.. A nad morzem czuć było jednak jak spacerowało się blisko fal, plażą, że jest to całkiem inne powietrze i o wiele zdrowsze!!! ..Natomiast już na promenadzie było inne, zapachy z pączków czy prażonych orzeszków czy wina- grzanca, lub domów opalanych... nie mówiąc wśród jadących aut- jeszcze było gorzej...ale tam byłam raz...
Było super.. czego i innym życzę..
Teraz już tęsknię za tym powietrzem nadmorskim.. 3 tygodnie- to też naładowanie akumulatorów....
Wszystkiego dobrego życzę kuracjuszom i czytającym..Do następnego razu..
Serdecznie pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Screenshot_20220126_103257_com.android.chrome.jpg
Witam, pozdrawiam serdecznie Kołobrzeg z południa Polski,850 km , z daleka...
Oczywiście weszłam na kamerę Kołobrzeg i widzę co widzę- nie ma słoneczka.... ?..Chyba... Jak wczoraj jest i przedwczoraj, ale dużo spacerowaliśmy.... zadzwonię później do tych co zostali i zapytam...
Wysyłam zrzut z ekranu z kamery na żywo z Kołobrzegu...
Pozdrawiam serdecznie...
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Screenshot_20220126_113041_com.android.chrome.jpg
Witam, czyżby pada w Kołobrzegu?... może skrapla się mgła...
Przyznam szczerze, że jak byłam w Kołobrzegu, 3 tyg., a to ani razu nie używałam parasolki. Ostatnie 2 dni były takie dżdżyste, z mglą, ale nie trzeba było w ogóle używać parasola...Na szczęście.. Dziś widzę mało ludzi spaceruje przy plaży, przynajmniej tak widać na kamerze ale najważniejsze żeby mieć pogodę ducha i dobry humor.... zrzut z ekranu podsyłam...
Serdecznie pozdrawiam
ODPOWIEDZ