Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Robert19
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 13 sty 2022 23:11
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: Robert19 »

Witam Wszystkich!
Potrzebuje dobrej rady co i jak robić? Może ktoś wybiera się do Wysowej w tym terminie. Jadę pierwszy raz do sanatorium. Bardzo daleko :( :o :o :o Może ktoś ma pomysły na dojazd z zachodniopomorskiego, lepiej samochodem czy komunikacją, może ktoś też jedzie, proszę miłych forumowiczów o pomoc!!!!
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: wyspiarka »

Witam :-)
Ja zaczynam turnus 12 marca. Też będę jechała z zachodniopomorskiego.. Wymyśliłam że pojadę do Krakowa (bezpośrednie połączenie) a potem busem do Wysowej (połączenie z przesiadką lub bez...).
W razie pytań pisz śmiało :-)
Robert19
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 13 sty 2022 23:11
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: Robert19 »

Dziękuję .
Sprawdzałem, mam niestety przyjazd w niedzielę i nie wiem czy się załapię na autobus do Wysowej. Szukam w necie i połączenie beznadziejne, do Krakowa spokojnie ale później masakra. Jakoś trzeba będzie ogarnąć. Nie wie Pani czy pod koniec Lutego drogi są Ok. bo jak przyjdzie jechać samochodem to po lodzie będzie ciężko w górach. Pozdrawiam i dziekuję za kontakt.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: Felice »

Musisz dostać się do Nowego Sącza, a stamtąd już łatwiej. Zachodniopomorskie to też szerokie pojęcie.
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: wyspiarka »

Faktycznie dostać się tam w niedzielę, to jakaś masakra. Sprawdzałam na e-podróżnik ale nie ma dla Ciebie żadnych sensownych połączeń :-(
Może spróbuj wyjechać dzień wcześniej i znaleźć jeden nocleg w Wysowej przed turnusem? W sobotę jest połączenie z Krakowa o 12.35 bezpośrednio do Wysowej...
No chyba, że faktycznie wolisz się tłuc autem przez całą Polskę...
Fakt, że posiadanie tam auta da możliwość zwiedzenia okolicy, ale to jednak kawał drogi...
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: Bunia »

Ja podróżowałam pociągiem ,kuszetka , lub sypialnia do Krakowa
bilet kupić trzeba jak najszybciej , bo potem kuszetek i sypialni nie ma
Krakow - Wysowa autobus Vojager
Dzień wcześniej - nie było problemu.
Zadzwoń do sanatorium i spytaj o koszt noclegu,
O dojazd pytalam na recepcji :)
Bunia z zachodniopomorskiego
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: wyspiarka »

Rozmawiałam dzisiaj z Koleżanką, która była kiedys w Wysowej. Fakt, ze dawno i w innym ośrodku, ale może warto posłuchać Jej rady...
Podobno wtedy, w jej ośrodku, po zgłoszeniu w recepcji można było otrzymać pomoc w organizacji transportu. Pomoc ta polegała na tym, że zbierali kilka osób, które miały problem z dojazdem i wysyłali po nich "zaprzyjaźnionego" busa do Krakowa.
Moze warto zapytać w recepcji, bo skoro w niedzielę nie ma tam jak dojechać, to może recepcja zna chociaż numer do jakiegoś kursującego busa...?
Robert19
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 13 sty 2022 23:11
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: Robert19 »

Dziękuję Wam bardzo mili forumowicze :D :D :D :D . Cały czas rozważam auto. Chociaż jak się zastanowić to koszty niepomiernie duże mam od siebie do Wysowej ok 800 km drogi Chmmmm? Koszt samego paliwa w dwie strony ok 800 zł. A i jeszcze stres podczas jazdy, opłaty za przejazd A4 ? Chyba opcja pociągu dzień wcześniej i nocleg w Wysowej jak tu napisaliście będzie najlepszym i tańszym rozwiązaniem. Tym bardziej że z mojej miejscowości mam bezpośredni pociąg do Krakowa. Jadę pierwszy raz do sanatorium i przeraża mnie ile muszę wziąć ze sobą rzeczy na 24 dni? :? Jak Wy kochani się organizujecie? może jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: wyspiarka »

Jest tutaj post dotyczący tego, co warto zabrać... ale lista jest długa a pomysłowość Forumowiczów nie ma granic hihi
Latem jest chyba łatwiej się pakować ale co tam... Trzeba zabrać ze sobą coś cieplejszego, coś na gimnastykę, coś na basen, obuwie sportowe, klapki... Nie dzwoniłam jeszcze do Biaweny, więc trzeba się dowiedzieć czy w pokojach są czajniki, szklanki i sztućce (nie trzeba będzie wozić). Jeśli ośrodek udostępnia ręczniki, to chociaż do zabiegów będzie można ich użyć ;-) Zawsze można spróbować sobie coś przeprac i wysuszyć na grzejniku (jak na koloniach hihi).
Skoro rozważasz podróż pociągiem, to będziesz ograniczony wielkością walizki :-) Możesz rozważyć wysłanie rzeczy kurierem (nie będziesz musiał dźwigać)...
Robert19
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 13 sty 2022 23:11
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Biawena Wysowa 27.02 do 23.03 jadę z zachodniopomorskie

Post autor: Robert19 »

Dziękuje bardzo. Bardzo dobry pomysł z tym kurierem!!! Bo tak naprawdę można by spakować kilka paczek w domu i wymieniać sobie co tydzień :D :D :D :D Bo w drugą stronę również można wysłać. Gdzie znajdę te info o niezbędnych rzeczach? Jeżeli oczywiście była by Pani tak miła załączyć linka.
ODPOWIEDZ