2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
JULKA123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 23 kwie 2018 20:28
Oddział NFZ: Małopolski

2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: JULKA123 »

Tak się złożyło że 1 operacja w czerwcu 2021r - złożyłam wniosek
Jest akcept czekam na przydział miejsca i terminu.
Międzyczasie miałam druga inny profil opresję w Styczniu 2022r - pytanie czy mogę składać znow do nfz wniosek o poszpitalne sanatorium????
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: Felice »

W NFZ może być tylko jeden wniosek i nieistotne jaki rodzaj skierowania. Po zrealizowaniu jednego dopiero można składać o drugi.
Aleksandra22
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 10 gru 2018 21:07
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: 2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: Aleksandra22 »

Witaj Julka zaczekaj z tym drugim bo jak teraz złożysz to nfz połączy je w jedno piszesz ze operacja była teraz to w zasadzie masz 6 miesięcy żeby znowu składać jako po szpitalne myślę że czerwiec lipiec można próbować składać (wnioski sa ważne miesiąc) jeżeli coś pytaj.
Aleksandra22
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 10 gru 2018 21:07
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: 2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: Aleksandra22 »

Julka nie wiem jaka to operacja wiem że nie każdy zabieg też kwalifikują jako leczenie szpitalne ale próbować można.
JULKA123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 23 kwie 2018 20:28
Oddział NFZ: Małopolski

Re: 2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: JULKA123 »

Aleksandra22 pisze: 20 sty 2022 17:56 Witaj Julka zaczekaj z tym drugim bo jak teraz złożysz to nfz połączy je w jedno piszesz ze operacja była teraz to w zasadzie masz 6 miesięcy żeby znowu składać jako po szpitalne myślę że czerwiec lipiec można próbować składać (wnioski sa ważne miesiąc) jeżeli coś pytaj.

Dziękuję. Miło że odpisales na mój post
Tak też myślałam żeby zaczekać na to które już jest w oczekiwaniu terminy.a zaraz po powrocie złożyć drugie.
Chyba że nie zmieszczę się do 6 mcy po tej operacji ostatniej.
Gdyby nawet nie to i tak sprobuje- co mi szkodzi.
Zawsze warto.tak uważam.
JULKA123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 23 kwie 2018 20:28
Oddział NFZ: Małopolski

Re: 2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: JULKA123 »

Aleksandra22 pisze: 20 sty 2022 17:56 Witaj Julka zaczekaj z tym drugim bo jak teraz złożysz to nfz połączy je w jedno piszesz ze operacja była teraz to w zasadzie masz 6 miesięcy żeby znowu składać jako po szpitalne myślę że czerwiec lipiec można próbować składać (wnioski sa ważne miesiąc) jeżeli coś pytaj.

Dziękuję. Miło że odpisales na mój post
Tak też myślałam żeby zaczekać na to które już jest w oczekiwaniu terminy.a zaraz po powrocie złożyć drugie.
Chyba że nie zmieszczę się do 6 mcy po tej operacji ostatniej.
Gdyby nawet nie to i tak sprobuje- co mi szkodzi.
Zawsze warto.tak uważam.
JULKA123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 23 kwie 2018 20:28
Oddział NFZ: Małopolski

Re: 2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: JULKA123 »

Witaj
Z tego co sprawdziłam to zarówno po jednej jak i drugiej operacji przysługuje sanatorium poszpitalne.
Pozdr
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: Felice »

Ale nie równocześnie... skorzystaj z tego co jest teraz i złóż na następne.
Aleksandra22
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 10 gru 2018 21:07
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: 2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: Aleksandra22 »

Julka jeżeli jesteś po operacji na narządzie ruchu (kręgosłup biodro kolano)możesz składać skierowane bezpośrednio do szpitali sanatoryjnych np w Busku Zdrój i możesz sama wybrać dany obiekt wysyłając skierowanie bezpośrednio tam a nie pr,ez nfz też w ciągu 6 miesięcy po wypisie z szpitala jak coś Cię interesuje pisz mogę podpowiedzieć na swoim przykładzie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 2 rozne operacje- czy 2 rozne wnioski o sanatorium w tym samym roku mozna składać?

Post autor: Felice »

Z tego, co w innym temacie pisała Julka to profil gastrologia, a na to nie ma ORO.
ODPOWIEDZ