Stegna - pomocy! (18.06.2922)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Stegna - pomocy! (18.06.2922)

Post autor: zuza-zuza »

Witajcie!
Dziś dowiedziałam się, że jadę do Fali - prewencja rentowa ZUS!
Szukam kogoś, kto był tam stosunkowo niedawno i może się podzielić najświeższym know-how.
Czy można przyjechać wcześniej, czy są pokoje jednoosobowe i jakie są szanse na taki pokój. Warunki zakwaterowania? Parking? Wi-Fi? Dostępność pralki? Cokolwiek! Może jakieś specyficzne rzeczy, które się przydają?
Nastawiłam się na Cieplice - miałam już skierowanie. Niestety ZUS nagle rozwiązał umowę z Cieplicami. Czekam na tę rehabilitację już 2 lata. Stegna to moje trzecie miejsce.... Nie wiem co jeszcze się wydarzy, ale dla mnie to bardzo długa podróż i chciałabym się jakoś nastawić. Biorę wszystko, co macie na temat tego sanatorium.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2022 10:19 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stegna - pomocy!

Post autor: andrzej1955 »

Witam,w naszej wyszukiwarce-prawy górny róg z lupką- Szukaj- masz opinie ale z 21 roku- może coś Ci pomogą, Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
maria6055
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 22 lut 2015 20:31
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Stegna - pomocy!

Post autor: maria6055 »

W Fali jest płatny parking,bezpłatne Wi-Fi ale łapie w okreslonych miejscach i godzinach,zabiegi ok.Jest basen,sauna.Jedzenie jak wszędzie z ZUS ale do Biedronki blisko.Do morza daleko,zależy jakimi siłami dysponuje kuracjusz.Jest kawiarnia,są dostępne gry zespołowe.Byłam tam 2 razy,mogę też kolejny :)
Morena74
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 07 kwie 2021 13:40

Re: Stegna - pomocy!

Post autor: Morena74 »

A kiedy jedziesz?
Awatar użytkownika
maria6055
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 22 lut 2015 20:31
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Stegna - pomocy!

Post autor: maria6055 »

Napisałam że mogę kolejny raz ponieważ bardzo mało pozostało ośrodków w 2022 r. Które zdecydowały się nadal współpracować z ZUS. W tym roku będę później składać o przydział,nie wiem gdzie przydzielą.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stegna - pomocy!

Post autor: sztani »

witaj skoro napisałaś w dziale wyjazdów to napisz i datę. Jedynkę można załatwić na zaświadczenie lekarskie o wskazaniu chorobowym na taki pokój. Chrapanie i bezsenność odpadają .Trzeba mieć potwierdzenie dokumentacją ,że na taką czy taką dolegliwość chorujesz. Kiedyś było inaczej ale za dużo ludzi kombinuje z zaświadczeniami lewymi i się skończyło . Próbuj . :) Ilość jak to z ZUS jedynek ograniczona. Dodam ,że niewiele w Fali się zmieniło :)
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stegna - pomocy!

Post autor: zuza-zuza »

Niewiele się zmieniło... to znaczy od kiedy?
Ja się wybieram na turnus od 19 czerwca - takie mam skierowanie.
Jolcia1024
Posty: 2
Na forum od: 13 lut 2022 18:09
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Stegna - turnus od 19 lutego

Post autor: Jolcia1024 »

Hej. Może jest tu ktoś kto zaczyna rehabilitacje w Fali od 19 lutego???
Jolcia1024
Posty: 2
Na forum od: 13 lut 2022 18:09
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Stegna - pomocy!

Post autor: Jolcia1024 »

Czy jest dostępna jakaś pralka dla kuracjuszy na terenie obiektu? Czy przydzielając pokoje biorą pod uwagę wiek? Jadę pierwszy raz i zupełnie nie wiem czegoście spodziewać.
KH_R
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 01 mar 2019 09:27
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Stegna - pomocy!

Post autor: KH_R »

W żadnym sanatorium ZUS w którym byłam do tej pory pralek nie bylo. Zwykle w łazience jest miska do ręcznego prania. Jak wypas to balkon ze sznurkami, czasem suszarka do wypożyczenia albo wspólna na korytarzu
ODPOWIEDZ