Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Multivan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 04 sie 2020 16:00
Oddział NFZ: Małopolski

Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: Multivan »

Mam skierowanie do Sanatorium 0d 9.06 do 30.06,2022. Z okolic Krakowa.
Czy jedzie ktoś w tym terminie?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: dani888 »

Nie jadę ale już Ci zazdroszczę :) , pozytywnie rzecz jasna .
Wspaniałego pobytu itd... pozdrawiam .
Multivan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 04 sie 2020 16:00
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: Multivan »

Dziękuję za wiadomość. A można cos więcej się dowiedzieć? Mianowicie chodzi mi o pokoje . Czy jest szansa na pokój 2 osobowy?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: dani888 »

Witaj . Moim zdaniem na pewno jest tylko nie piszesz czy jedziesz z ZUS-u czy z NFZ .
Byłam tam z ZUS-u latem 2020r. i miałam pokój 1-osobowy , tak chciałam i dostałam .
Warunki odnośnie pobytu są naprawdę świetne , zabiegi również , na miejscu kawiarnia ,
restauracja , bardzo blisko sklep czyli tzw. delikatesy , w obiekcie głównym też tzw. peweks .
Piękny park i las , mnóstwo ścieżek rowerowych itd...
Jeśli masz pytania to proszę - pytaj .
Pozdrawiam świątecznie :) .
jarkoz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 31 sie 2021 18:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: jarkoz »

Jeśli to wyjazd z Zusu to tylko pokoje 1 lub 2 osobowe . Byłem tam dwukrotnie.Raz miałem jedynkę i raz dwójkę.
Multivan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 04 sie 2020 16:00
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: Multivan »

Dani888 i jarkosz dziękuje za wiadomości. Ja jadę z NFZ. I gdzieś wyczytałem ze pokoje sa tylko 3 i 4 osobowe. A jak są zabiegi ? Do południa czy w godz. popołudniowych tez? Czy czas przyjazdu ma wpływ na rozpiske zabiegów?
jarkoz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 31 sie 2021 18:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: jarkoz »

NFZ ma tylko 3 zabiegi dziennie, ZUS 6 lub 7 . Warto przyjechać wcześniej, wtedy łatwiej o jakieś fajne zabiegi. I mniejsze kolejki do wszystkiego, recepcji , lekarza , pielęgniarek. Tam jest ok 500 pokoi, więc ludzi chyba 2 razy więcej . Tłumy do wind, na stołówkę , setki metrów korytarzy podziemnych.
Multivan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 04 sie 2020 16:00
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: Multivan »

Jarkoz dzięki za informacje. Jeżeli będzie można przyjechać dzień wcześniej to tak zrobi.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: dani888 »

Witam .
Tak , jest kilka obiektów więc może tam przebywać jednocześnie ok. 1300 osób .
Kolejki są bo przyjeżdżają ludzie z ZUS-u , NFZ i komercyjni .
Będąc w Jutrzence nie odczuwałam dyskomfortu , w windach tylko były tłumy :) ale jest jeszcze jedna , do której kolejek nie było . Umiejscowiona jest idąc w kierunku Kawiarni Pod Arkadami .
Multivan , jeśli przyjedziesz dzień wcześniej to w tym roku chyba zapłacisz 160 zł ze śniadaniem komercyjnym ale musisz zarezerwować wcześniej pokój .
Ja z kolei zostałam dzień dłużej i 2 lata temu za dobę ze śniadaniem zapłaciłam 130 zł .
Były ze mną dziewczyny z NFZ i one zabiegi miały przeważnie do obiadu , ewentualnie jakiś jeden po obiedzie a potem wolne . Druga sprawa - niektóre zabiegi można było wykonać wcześniej bez problemu ale zależy jakie . Np. magnetronik już nie , zawsze był o wyznaczonej godzinie ale np. inhalacje , wszelkie prądy itp. wykonywane w Tęczy i w Zakładzie Przyrodoleczniczym można było poprzesuwać :D , bardzo fajne kobietki tam są i fajny rehabilitant .
Odnośnie pokoi to dziewczyny z NFZ miały przeważnie dwójki , III i IV piętro w Jutrzence . Nie wiem jak jest teraz , ponoć różnie . Jeśli masz w miarę sprawne nogi to dasz radę z tymi podziemnymi korytarzami :) . Pozdrawiam i pytaj jak coś .
Multivan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 04 sie 2020 16:00
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wieniec-Zdrój od 9.06 do 30.06.2022

Post autor: Multivan »

Dzięki dani888. Właśnie dzisiaj mailowo zarezerwowałem się wcześniejszy przyjazd. Cena 100 zl. bez wyżywienia Teraz mam już spaczonego busa który zabiera z miejsca zamieszkania i wiezie do celu. Pokoje są tylko 3 i 4 osobowe. Tak mi odpisano. A o kolejki się nie martwię bo rzeczywiście nogi mam zdrowe. Zresztą nigdy nie korzystałem z wind będąc w sanatorium. Byłem już parę razy ale w tym ośrodku jeszcze nie. Ty wymieniasz tam kilka nazw. Nie wiem o co w tym chodzi. Ja mam ul. Brzozowa 1. Pozdrawiam...
ODPOWIEDZ