Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
MarkStan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 239
Na forum od: 15 lut 2017 13:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: MarkStan »

Proszę o wpisy kuracjuszy , którzy posiadają lub otrzymają skierowanie do sanatorium MSW w terminie podanym w tytule. Ponadto bardzo proszę o wszelkie informacje w sprawach jakości zabiegów, wyżywienia i innych bytowych w tym sanatorium. Interesuje mnie także parkowanie auta podczas pobytu. Czy jest tam jakiś strzeżony czy tez nie strzeżony a wydzielony parking i ile taka usługa kosztuje?
Dziękuję także za cenne informacje z pobytu w tymże sanatorium tym kuracjuszom, którzy tam przebywali w ostatnim okresie a juz zakończyli kurację.
Wszystkich chętnych zapraszam do dyskusji i serdecznie pozdrawiam. :D
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: Pietka 50+ »

MarkStan, Warzelniana 1 , znaczy ORION ? :) Z tego, co pamiętam, z parkingiem nie miałam problemu, bo jest spory, obiekt posiada basen solankowy, mają swoją wypożyczalnię rowerów i własną siłownię na wolnym powietrzu. Położony jest tuż przy tężniach. Więcej szczegółów znajdziesz klikając w lupkę i wpisując Nazwę sanatorium. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu :) :kwiat: więcej wymądrzać się nie będę, bo byłam tam na pobycie komercyjnym, a on rządził się innymi zasadami. Pewnie gdzieś tam przemkniemy obok siebie w Ciechu w tym terminie, życzę udanego pobytu :D
Awatar użytkownika
MarkStan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 239
Na forum od: 15 lut 2017 13:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: MarkStan »

Witaj Pietka 50+ , Dzięki za kilka informacji. Tak to chyba chodzi o Sanatorium Orion ale w skierowaniu nie podano tego.
Byłem w Ciechu w 2006 roku na prywatnym turnusie 2 tygodniowym, zimą. Poszliśmy z towarzystwem zobaczyć nawet nabożeństwo w małej cerkiewce prawosławnej, znajdującej się przed MSW. Przy okazji zaglądałem na basen, bo to moje ulubione miejsce. Kocham też rowerek bez którego nie mogę funkcjonować nawet zimą, jeśli śnieg nie przeszkadza. Głównie chodziło mi o parking, warunki bytowe itp.
Byłem także w Ciechu na jednodniowych 2 wypadach w gronie rodziny i przyjaciół we wrześniowej porze roku.
Ciech nie specjalnie mi się podoba ale cóż począć takie są uroki zdania się na przydział z NFZ i potrzebie podreperowania swojego zdrowia.
Napisałaś, że będziesz prawdopodobnie w tym samym czasie gościła w Ciechocinku. Napisz coś więcej na ten temat. Może na priv. jeśli nie chcesz na ogólnym. Ja uwielbiam morze i góry i to o każdej porze roku. Góry bo lubię chodzić a także jeździć na nartach. Zarówno biegowych jak i zjazdowych.
A morze bo uwielbiam patrzeć jak pracuje woda, w grzywy fal i bezkresną przestrzeń. No i lubię spacery naszymi pięknymi plażami. Latem lubię zażywać kąpieli w morzu. Lubię gitarę i śpiew ale coraz mniej sięgam po instrument z braku czasu.
No to tyle na dziś. Jeśli zechcesz to napisz coś więcej o sobie. Czy aby na pewno byłaś pierwszy raz w sanatorium?
Pozdrawiam cię serdecznie :D :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: Felice »

MarkStan mylisz sanatoria. Przy cerkiewce je Wojskowy Szpital, Orion to MSWiA.
Awatar użytkownika
MarkStan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 239
Na forum od: 15 lut 2017 13:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: MarkStan »

Witaj Felice!
Tak pomyliłem się. No ale i to i to drugie tzw. Mundurówka i tu przyczyna pomyłki. Po zwróceniu mi uwagi, zacząłem przypominać sobie położenie Oriona. Kiedy byłem tam ostatnio pospacerować kilka ładnych lat temu, to chyba Orion był w remoncie. Pozdrawiam korespondenta z zerowym stażem sanatoryjnym. :D Hej!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: Felice »

MarkStan mój staż sanatoryjny wzbudzał niezdrowe emocje dlatego wyzerowałam go.
Dość często zdarza się, że ludzie mylą resorty, ale nic złego się przecież nie stało.
W Orionie nie byłam nigdy, w Wojskowym a i owszem i bardzo wysoko stawiam rehabilitację tam.
Awatar użytkownika
MarkStan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 239
Na forum od: 15 lut 2017 13:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: MarkStan »

Wznawiam zapytanie: "Czy ktoś śledzący to forum jedzie do sanatorium ORION w Ciechocinku w terminie 21.06-12.07.2022 r.?"
Bardzo proszę o odzew w tej sprawie. Proszę także o odzew moją rozmówczynię - Pitka50+ z informacją , moze na priv kiedy i gdzie w Ciechocinku będzie, jeśli ją nadal to interesuje. Pozdrawiam pozostałych rozmówców.
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: Pietka 50+ »

Cześć, spotkamy się na pewno w czerwcu w większym - mam nadzieję - gronie forumowym :D ale na razie postarajmy się przetrwać jako tako do tego czerwca :kwiat: pozdrawiam. A inspiracją niech będą dla nas wspaniali forumowicze szalejący w Szczawnicy :D
Awatar użytkownika
Ania06
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 377
Na forum od: 04 sty 2017 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: Ania06 »

Witajcie kochani. Jestem właśnie na pobycie szpitalnym w.Orionie. wszystko jest naprawdę ok. Baza zabiegową bardzo dobra, jedzenie bardzo dobre. Wszędzie blisko: w pobliżu teznie i park zdrojowy . Jeśli tylko towarzystwo będzie ok wasz pobyt będzie naprawdę udany. Co do parkingu: jest na terenie sanatorium ale nie wiem jaka jest cena. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarkStan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 239
Na forum od: 15 lut 2017 13:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Ciechocinek Sanatorium ul. Warzelniana 1; 21.06-12.07.2022

Post autor: MarkStan »

Ania06 Zrób proszę mały wysiłek i zapytaj w recepcji jakie są opłaty za parkowanie auta na ich parkingu za cały turnus To, że jest parking napisała już Pietka50+;Możesz wzbogacić naszą wiedzę o inne tematy no.:w jakich godzinach są zabiegi i ile ich zapisują na jedną głowę ? Jakie zabiegi są tam serwowane? I dodaj coś ze swoich obserwacji, co cię zaskakiwało w tym sanatorium.Czy są w pokojach odbiorniki radiowe i tv oraz sieć internetowa bezprzewodowa?Będę wdzięczny jak siądziesz i zaspokoisz moją ciekawość.Pozdrawiam cię serdecznie. :kwiat: :D by
ODPOWIEDZ