Ciechocinek Gracja

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Mabo64
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 20 maja 2022 16:04
Oddział NFZ: Śląski

Ciechocinek Gracja

Post autor: Mabo64 »

Wyjeżdżam do sanatorium Gracja w Ciechocinku od 12.08.2022.Czy ktoś jedzie w tym terminie lub posiada aktualną wiedzę na temat tego sanatorium ?
Opinie do których udało mi się dotrzeć nie są zachęcające do wyjazdu a czekałam prawie 3 lata.
Ana120864
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 17 kwie 2018 20:42
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciechocinek Gracja

Post autor: Ana120864 »

Witam, byłam w Gracji w czerwcu 2021.
Ja byłam zadowolona z pobytu.
Posiłki były dostarczane i spożywane w pokojach.
Pokoje po remoncie 2 osobowe.
Były jedynki, ale tylko komercja.
Baza zabiegowa dobra.
Mabo64
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 20 maja 2022 16:04
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ciechocinek Gracja

Post autor: Mabo64 »

Dziękuję ,Ana 120864 za informację. Dzwoniłam do Gracji poinformowano mnie ,że pokoje są dwu i trzyosobowe, dwójki bez balkonu.Jest to mój drugi wyjazd do sanatorium , wcześniej byłam w Polańczyku, do Ciechocinka jadę po raz pierwszy i nie jestem zadowolona z lokalizacji.
Pozostaje mi przyjąć, że jadę podreperować zdrowie i ma być ok.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Ciechocinek Gracja

Post autor: emik »

Mabo, nie przejmuj się lokalizacja, naprawdę Ciechocinek nie jest taki zły. Mnóstwo miejsca do spacerów, park, tężnie. Sporo wydarzeń kulturalnych. A jeśli lubisz pływać lub się pluskac polecam basen w ośrodku Pod tężniami.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciechocinek Gracja

Post autor: Insignia 2010 »

PAMIETAJCIE ...A TYLE RAZY TU PISZE
ZAWSZE możecie sie odwołać od decyzji
Choć zaraz mnie tu zgania.

Więc jeszcze raz przypominam przy składaniu wniosku piszemy gdzie i jakie terminy wybieramy i nie ma problemu .
Z reguły jest tak że idzie fama co będziesz marudził dali ci to jedz i ciesz się z tego co ci dali .
Jak i z zusu tak I z nfz można się odwoływać.
Jednak musi być powid konkretny tz . Diagnoza choroby i z pewnością każdy z państwa ja ma .
Podam przykład.....nie pasuje mi miejsce i czas to dotyczy nfz ......bierzemy zaświadczenie od lekarza odnośnie choroby i motywację lekarska z jakich powodów nie możecie tam jechać....pakujemy razem z Decyzją wyjazdu I pismem od siebie i wysyłamy.
Co łączy się z rezygnacja terminu i otrzymanego miejsca , bo takie są procedury czyli przychodzi pismo że się rezygnuje z wyjazdu...jednak po paru dniach otrzymujemy zmianę......WARUNEK DO WNIOSKU DOLACZONa jest motywacja lekarza .
Zus to nie problem ostatnio odwoływałemsie i zmieniałem 3 razy miejsce .....z nfz jeszcze aż tak nie eksperymentowałem.

A dla ciekawskich powiem .......jak bez problemu zmienić miejsce i czas ....wziąść zwolnienie lekarskie to dotyczy nfz
Na ten czas wyjazdu ,,, a tu problem bo nfz to wczasy dla małżeństwa....ale w dzisiejszych czasach covid .i ...malpiej ospy 🙉🙉😁😁😁😁😁 idzie I to załatwić ale w tym wypadku łatwiej jest osobie samotnej .
Mabo64
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 20 maja 2022 16:04
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ciechocinek Gracja

Post autor: Mabo64 »

Insignia 2010,
moze w mazowieckim NFZ jest łatwiej o termin i miejsce , niestety w śląskim NFZ przy składaniu wniosku usłyszałam , że decyzje podejmuje ich lekarz.
Kontakt z NFZ wyjątkowo trudny, infolinia i odsyłanie od osoby x do y, generalnie nie da się , już jest za za późno, skierowanie wysłane.
Forum odkryłam niedawno i teraz wiem , że można starać się o wyjazd inaczej, choćby ze zwrotów.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciechocinek Gracja

Post autor: Insignia 2010 »

Ze zwrotów to po 18 miesiącach oczekiwania .....musisz mieć opinie lekarska i nie ma sprawy na zmianę miejsca..
Nie dajcie sobą manipulować po prostu żądajcie co się należy...bo bez łaski się należy.
A że te przydziały zależą od dobrego lub złego dnia lekarza kierującego to tym bardziej trzeba się odwoływać
Zresztą składając wniosek lekarz pyta i tak jaki region polski .
A co do tego odsyłania i dzwonienia to masz rację.....ale pamiętaj załatwianie na gębę nic nie daje a od papieru.mozna się odwołać
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciechocinek Gracja

Post autor: Insignia 2010 »

Mabo ......jeżeli płacisz składki ZUS należy ci się też od króla zusu wyjazd ....ale tam aby dostać musisz mieć papiery na narzady ruchu.....nfz bierze na byle co .....🙉🙉😁😁😁 lekarz rodzinny ci tylko wypisuje skierowanie
Mabo64
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 20 maja 2022 16:04
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ciechocinek Gracja

Post autor: Mabo64 »

Insignia 2010
Wiem już trochę więcej niż kiedyś na temat sanatoryjnych wyjazdów, dzięki za info.
ODPOWIEDZ