Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
emi+
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 14 kwie 2014 19:24
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: emi+ »

pogodno - sami młodzi i zdrowi ;)
Roberto 77
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 20 cze 2014 14:32
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Roberto 77 »

Witam i jak tam jest wifi albo aero2 w Sobieszewie,parking duży płatny? i co to za klamerki co piszecie aby mieć ze sobą :?:
julcia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 29 mar 2014 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: julcia »

Parking jest spory , płatny 2 zł za dobę. Wifi jest, ale korzystać można na dole, przy recepcji. Jeśli chodzi o klamki - to spinacze do ubrań, potrzebne, kiedy będziesz coś pra ł. Ogólnie jest super.
Roberto 77
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 20 cze 2014 14:32
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Roberto 77 »

Dzięki ja mam się stawić 17 sierpnia :)
Awatar użytkownika
Justi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 372
Na forum od: 10 cze 2014 09:22
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Justi »

julcia pisze:Parking jest spory , płatny 2 zł za dobę. Wifi jest, ale korzystać można na dole, przy recepcji. Jeśli chodzi o klamki - to spinacze do ubrań, potrzebne, kiedy będziesz coś pra ł. Ogólnie jest super.
Hej :)
Płatne jest jeszcze korzystanie z tv :) 26 zł od pokoju, ale zawsze telewizorek można wynieść jakby co ;)
Nie ma żadnej kafejki na miejscu, więc pozostaje tylko wiata :) i stolik pod parasolem oraz słoneczny tarasik, patelnia w upalne dni. Imprezy na miejscu dwa razy w tygodniu... Ciekawa jestem czy zmienili repertuar muzyczny...hehehehe :)
Julcia jest super? Czyżby baza zabiegowa się powiększyła i zatrudnili nowych fizykoterapeutów? :):) Podziwiam tych ludzi za warunki pracy i zakres czynności a oni zawsze uśmiechnięci (choć może nie wszyscy ) , pogodni i gotowi każdemu pomóc... 150 kuracjuszy i ....jeden masażysta...
Wyspa Sobieszewska to istna wyspa skarbów otoczona rezerwatami przyrody do których koniecznie trzeba się wybrać o świcie :) Woda czyściejsza niż w Sopocie (do którego dowozili nas nieklimatyzowanym busikiem raz w tygodniu na basen solankowy), plaża unikatowa i przede wszystkim mniej tłumna niż w Stegnie i Krynicy Morskiej. Można się naprawdę wyciszyć i pobyć sam na sam z przyrodą :)
Byłam kuracjuszką w terminie 28.06.-21..07.2014 :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę pogody ducha (aura sprzyja). Korzystajcie z dobrodziejstwa jakie macie na Wyspie ;)
Irena2014
Posty: 4
Na forum od: 11 maja 2014 16:33
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Irena2014 »

Roberto 77 pisze:Dzięki ja mam się stawić 17 sierpnia :)

A jakim środkiem lokomocji dotrzesz na miejsce? Ja też mam termin od 17 sierpnia

Pozdrawiam
Roberto 77
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 20 cze 2014 14:32
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Roberto 77 »

Z Olecka samochodem lecę :D
Robert0022
Posty: 1
Na forum od: 07 sie 2014 09:13

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Robert0022 »

Roberto 77 pisze:Z Olecka samochodem lecę :D
Ja również jadę 17tego do senatorium z Ełku. Mogę dorzucić się do paliwa i zmieniać kierowcę w drodzę. Z chęcią zabiorę się razem. Kontakt priv
Basia54
Posty: 1
Na forum od: 10 sie 2014 11:36
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: Basia54 »

Witam serdecznie wszystkich :)
Mam ogromną prośbę o podpowiedzenie mi co niezbędnego mam ze sobą zabrać do sanatorium, gdyż jestem kompletną nowicjuszką w tym temacie , a Sobieszewo jest moim pierwszym sanatorium. Jak wygląda sytuacja z praniem na miejscu? (ktoś pisał że trzeba zabrać klamerki)
Czy może jedzie ktoś na turnus 17 sierpnia z okolic Iławy, Ostródy?
Będę wdzięczna na wszystkie podpowiedzi :D Pozdrawiam gorąco
kleo
Posty: 3
Na forum od: 16 maja 2014 10:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Jantar Gdańsk Sobieszewo

Post autor: kleo »

Byłam na turnusie w czerwcu tego roku. Napiszę pokrótce jak wygląda pobyt.
Po zajechaniu na miejsce autobusem z Dworca Głównego w Gdańsku pani w rejestracji pokieruje Cię do pielęgniarek. Tam zostaje Ci przydzielony pokój, zwykle są to 2-3 osobowe pokoje ale nielicznym udaje się otrzymać nawet 1 osobowy. Dostajesz również skierowanie do lekarza pod którego opieką będziesz, zwykle są to ok. 3 wizyty w ciągu całego pobytu. Przy pierwszej wizycie dostajesz zestaw zabiegów, które będą obowiązywały Cię przez cały turnus (można próbować zmienić, zabieg, który Ci nie odpowiada i zamienić go na inny o ile będą miejsca). Zabiegi, które widziałam to m.in.: laser, interdyn, magnetronik, lampa solux, terapuls, krio miejscowe, masaż wodny (ale tylko na ręce i nogi), masaż ręczny (tylko 10 min.) rowerek stacjonarny, ćwiczenia na przyrządach (machanie rękami, nogami podwieszonymi za linę itp.), ćwiczenia grupowe, terapia psychologiczna, basen 1 x w tygodniu, ale uwaga to nie jest zwykły basen w którym można sobie popływać ale solankowy w którym przebywa się maksymalnie 10 min. mało tego na basen dojeżdżało się autobusem do Sopotu, czyli po obiedzie grupa wyjeżdżała a przed kolacją wracała z czego na basenie byli 10 min. Z zabiegów to chyba raczej wszystko.
Posiłki generalnie ok. obiady bardzo dobre ale śniadania i kolacje nie koniecznie, często serwowano tanie parówki, tanie wędliny lub pasty z wędlin ale w pogotowiu zawsze był dżem.
Z pokojami bywało różnie, na parterze warunki zdecydowanie gorsze, jak na piętrach, bo w większości wilgoć i zimno, meble rozsypujące się, nawet bywały szafy bez drzwi a na podłodze zwykłe linoleum. Ja w każdym razie poprosiłam o zmianę pokoju i udało się dostałam pokój na drugim piętrze dobrze nasłoneczniony, wykładzina i w miarę dobre szafki więc było ok.
Łazienki raczej czyste (panie często sprzątają). Dostaje się również ręcznik. Pościel i ręcznik wymieniany jest tylko raz po ok. 1,5 tygodnia.
Pranie robi się ręcznie w każdej łazience jest do dyspozycji miska plastikowa, na dworze są sznurki na których można rozwiesić pranie, oprócz tego na każdym piętrze jest suszarka do rozwieszania prania.
Na każdym piętrze jest również czajnik elektryczny w którym można sobie zagotować wodę, żelazko jest do wypożyczenia z recepcji bezpłatnie.
Można również wypożyczyć ale już za opłatą kijki nordic walking oraz rower (3 zł. za godzinę). W holu jest także stół do pink ponga.
W okolicy są niewielkie sklepy spożywcze, bary i piekarnia, do morza trzeba przejść się spacerkiem około 1 km (jak dla mnie to jedyna atrakcja tej miejscowości)
Acha no i oczywiście wieczorki zapoznawcze dwa razy w tygodniu pod grzybkiem (to takie zadaszone miejsce na zewnątrz gdzie stoją stoły i ławki) o godzinie 10:00 cisza nocna.
Mam nadzieję, że mój opis jest wyczerpujący reszta niech będzie niespodzianką :D
ODPOWIEDZ