rymanow-zdroj 4.06.2014

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
malutka82
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 03 maja 2014 20:16
Oddział NFZ: Śląski

rymanow-zdroj 4.06.2014

Post autor: malutka82 »

witam.czy ktoś jedzie do Rymanowa w terminie 4.06-2014?? jade z dzieciakami wiek 3 i 6 lat.pierwszy raz.i nieiwiem co zabrać i wogole.doradzcie cos.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: rymanow-zdroj 4.06.2014

Post autor: Suzen »

Witaj Malutka.Jeśli jedziesz z małymi dziećmi,muszisz być przygotowana na zmianę aury.Przydadzą się z pewnością płaszczyki przeciwdeszczowe i kalosze.Jeśli będzie pogodnie można z maluchami spacerować a więc wygodne obuwie,a jest gdzie spacerować.Ogólnie przydadzą się dresiki,wygodne spodenki,kurteczki,nakrycia głowy.Kiedy jest słonecznie i ciepło maluchy mogą pobawić się nad wodą .Tam tez można dokarmiać kaczki-dla dzieci to atrakcja.Jedziesz w terminie miesiąca ciepłego. Z pewnością będą organizować wycieczki,imprezy i zaproponują coś ciekawego dla maluchów.Warto skorzystać.Możesz wziąć ulubione gry i zabawki,gdy dzieci będą nudzić się.Życzę miłego pobytu,nie martw się.Wszystko będzie ok.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rymanow-Zdrój 4.06.2014

Post autor: Dzia_dek »

"Malutka 82" do tego co napisała Ci "Suzen" proponuję zabrać jeszcze dobry krem z filtrem UV i okularki p/słoneczne. Ponieważ Rymanów Zdrój otaczają zalesione wzgórza na pewno niezbędne okażą się środki zapobiegające ugryzieniom przez owady (meszki, komary) oraz łagodzące objawy ewentualnych ugryzień. Przydatne będzie też niewielkie opakowanie wody utlenionej oraz zestaw plastrów turystycznych, które to warto nosić przy sobie. Otarcia i drobne skaleczenia mogą się zdarzyć na każdym spacerze czy wycieczce. Powyższe specyfiki przydadzą się nie tylko dzieciom, ale również Tobie. Do tego nieduży wygodny plecaczek lub torba turystyczna.
Pozdrawiam. D.Z.
Awatar użytkownika
Atja
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 267
Na forum od: 28 sty 2014 18:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: rymanow-zdroj 4.06.2014

Post autor: Atja »

Witaj, nie napisałaś, w którym sanatorium będziesz, więc dodam, że możecie mieć zabiegi na basenie i w związku z tym przyda się większa ilość ręczników plus stroje kąpielowe...
malutka82
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 03 maja 2014 20:16
Oddział NFZ: Śląski

Re: rymanow-zdroj 4.06.2014

Post autor: malutka82 »

witam.dziekuje wam za odzew w mojej sprawie.bardzo przydatne wskazówki mi daliście pozdraiwam.aha jade do uzdrowiska ANNA-STAS.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re:Rymanów-Zdrój 4.06.2014

Post autor: Dzia_dek »

Witaj "malutka 82"
Sanatorium "Anna-Staś"- to zespół obiektów sanatoryjnych składający się z dwóch budynków.

ANNA - budynek murowany, czterokondygnacyjny. Do dyspozycji gości 70 miejsc w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV-sat, i bazą żywieniową na miejscu. Wszystkie pokoje posiadają nasłonecznione balkony zapewniające widok na przylegający do budynku plac zabaw.

STAŚ - budynek parterowy. w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym jednorazowo może przebywać 24 pacjentów. Teren wokół jest odgrodzony, co zapewnia bezpieczeństwo dzieciom przebywającym na urządzonym przy obiekcie placu zabaw .
Baza żywieniowa znajduje się w obiekcie "Anna", położonym w odległości około 100 metrów.

Baza zabiegowa dla tych obiektów mieści się w Szpitalu Uzdrowiskowym "Zimowit", oddalonym około 150 metrów.
Pozdrawiam.
D.Z.
malutka82
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 03 maja 2014 20:16
Oddział NFZ: Śląski

Re: Re:Rymanów-Zdrój 4.06.2014

Post autor: malutka82 »

Dziadek Zbyszek pisze:Witaj "malutka 82"
Sanatorium "Anna-Staś"- to zespół obiektów sanatoryjnych składający się z dwóch budynków.

ANNA - budynek murowany, czterokondygnacyjny. Do dyspozycji gości 70 miejsc w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV-sat, i bazą żywieniową na miejscu. Wszystkie pokoje posiadają nasłonecznione balkony zapewniające widok na przylegający do budynku plac zabaw.

STAŚ - budynek parterowy. w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym jednorazowo może przebywać 24 pacjentów. Teren wokół jest odgrodzony, co zapewnia bezpieczeństwo dzieciom przebywającym na urządzonym przy obiekcie placu zabaw .
Baza żywieniowa znajduje się w obiekcie "Anna", położonym w odległości około 100 metrów.

Baza zabiegowa dla tych obiektów mieści się w Szpitalu Uzdrowiskowym "Zimowit", oddalonym około 150 metrów.
Pozdrawiam.
D.Z.
witam.bardzo dziekuje "Dziadek Zbyszek"za dobre rady.a który budynek lepsze według pana.??juz jestem madrzejsza.i o dwa kroki do przodu he he pozdrawiam.ale dobrze by było znaleźć bratnia dusze.nikt nie jedzie w tym terminie co ja.??
malutka82
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 03 maja 2014 20:16
Oddział NFZ: Śląski

Re: rymanow-zdroj 4.06.2014

Post autor: malutka82 »

Suzen pisze:Witaj Malutka.Jeśli jedziesz z małymi dziećmi,muszisz być przygotowana na zmianę aury.Przydadzą się z pewnością płaszczyki przeciwdeszczowe i kalosze.Jeśli będzie pogodnie można z maluchami spacerować a więc wygodne obuwie,a jest gdzie spacerować.Ogólnie przydadzą się dresiki,wygodne spodenki,kurteczki,nakrycia głowy.Kiedy jest słonecznie i ciepło maluchy mogą pobawić się nad wodą .Tam tez można dokarmiać kaczki-dla dzieci to atrakcja.Jedziesz w terminie miesiąca ciepłego. Z pewnością będą organizować wycieczki,imprezy i zaproponują coś ciekawego dla maluchów.Warto skorzystać.Możesz wziąć ulubione gry i zabawki,gdy dzieci będą nudzić się.Życzę miłego pobytu,nie martw się.Wszystko będzie ok.Pozdrawiam :)

DZIEKUJE ci "suzen ' za cenne wskazowki
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rymanów-Zdrój 4.06.2014

Post autor: Dzia_dek »

"witam.bardzo dziekuje "Dziadek Zbyszek"za dobre rady.a który budynek lepsze według pana.??juz jestem madrzejsza.i o dwa kroki do przodu he he pozdrawiam.ale dobrze by było znaleźć bratnia dusze.nikt nie jedzie w tym terminie co ja.??"

Witaj "malutka". Może zaczniemy od końca Twojego postu. Do wyjazdu masz jeszcze ponad trzy tygodnie. Spróbuj zrobić wpis "piętro niżej" czyli w dziale "Sanatoria dla dzieci. Dziecko w sanatorium". Może tam się ktoś odezwie. Jeśli nie znajdziesz na Forum to na miejscu na pewno na 100 %.
Tam zawsze jest mnóstwo dzieci (co widać szczególnie w miesiącach letnich) więc i bratnia dusza też się znajdzie. Co do wyboru, który budynek lepszy? Hmm. Krótki opis masz powyżej. Ja wybrałbym "Stasia". Jest kameralny, bardzo ładne i duże pokoje (szczególnie trójki) ogrodzony plac zabaw. Jeśli mamy dojdą do porozumienia to po kilku dniach można stworzyć mini - przedszkole. Np. dwie, trzy zostają z dziećmi reszta może wyjść na kawę, zakupy itp. Masz własny klucz do obiektu, nie ma dyżurki pielęgniarek. Jeśli chcesz więcej i bardziej szczegółowych informacji podaję Ci nr telefonu: 13/435-72-31 do 35 to recepcja Szpitala "Zimowit" i prosisz o połączenie z "Anną" tam jest siostra oddziałowa i uzyskasz wszystkie informacje. Może nawet to do którego budynku masz przydział. Jeśli nie masz przydziału możesz spróbować dokonać rezerwacji w Biurze Obsługi Kuracjusza, telefon: 13/435-74-61 w godz. 7 - 19, a w soboty 7 - 13. Trzymaj się. Wszystko będzie dobrze. I nie pisz do mnie pan bo się czuję starszy niż w rzeczywistości jestem. :lol:
Pozdrawiam
D.Z.
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: rymanow-zdroj 4.06.2014

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Byłem w Annie w Rymanowie Zdroju ze starszym synem ale to kawałek czasu , Od Anny jest blisko na wypady na Wołtuszową , przepiękne widoki warte zobaczenia , nalezy tylko uważać na dzieci by same nie biegały tam to miejsce po byłej wiosce ostrzegano przed zarośniętymi studniami. Ale jak będziesz trzymała się ścieżek wszystko będzie dobrze. Powyżej Wołtuszowej można spojrzeć z góry na Uzdrowisko widok niezapomniany. Warto też iść na górę Zamczysko , oraz na wyciąg narciarski.. Ale okolice Wołtuszowej są najpiękniejsze dla tych którzy lubią góry i widoki z nimi związane. Swego czasu idąc przez las za Wołtuszową można natrafić na położoną w lesie pasiekę , możliwość zakupu na miejscu.Zabiegi z Anny były dochodzące do Zimowita , nie jest to daleko dla zdrowia można się przejść.
ODPOWIEDZ