Suplementy

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Suplementy

Post autor: Zbigniew- I »

Teodor pisze:Najskuteczniejsza witamina C jest w zasięgu ręki. Warzywa i owoce zawierają dostateczną ilość naturalnej i przyswajalnej witaminy C.
Polecam soki z dzikiej róży, czarnej porzeczki, rokitnika oraz natkę pietruszki i chrzan.
8-)
Teodor, z sokami zgadzam się w całej rozciągłości.Ale niestety witamin w owocach i warzywach mamy tylko ułamek tych co kiedyś. Teraz one są hodowane na szeroką skalę, a nie uprawiane.Prace genetyczne też poszły jak zwykle w niewłaściwym kierunku (czyli wskazanym). Poziom zapotrzebowania na witaminy dla człowieka też został ustalony na granicy awitaminozy. Następna rzecz to np. okres półtrwania witaminy C(jest ona amunicją do karabinu układu immunologicznego) w organizmie to jest jedna godzina, chyba że po 10 minutach się zadrapiesz (minimalne uszkodzenie skóry) to już jej nie masz. Należy też wiedzieć, że spadek przyswajalności witamin i minerałów przez człowieka w wieku "dojrzałym" jest dość znaczny ( i tu się zaczyna tzw. starzenie się organizmu). Braki witamin i minerałów doprowadzają do coraz częstszych chorób. Choroby, to nic innego, jak czegoś brak lub czegoś nadmiar. Zazwyczaj to brak witamin i minerałów, a nadmiar metali ciężkich i związków chemicznych, do których nie przystosowała nas ewolucja czy Bozia. A czy się suplementować (tylko mądrze),taką decyzję podejmuje każdy z nas sam.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Suplementy

Post autor: andrzej1955 »

Witam,nie o witaminie C,a o innej,wczoraj przy okazji wizyty w aptece zapytałem p.magister przekornie o witaminę K2,i ku mojemu dziwieniu pani pokazała mi k2 z D3-okazuje się że jednak jest w sprzedaży :!: :!: :!: Pozdrawiam i nieustannie cennego Zdrówka Życzę :)
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Suplementy

Post autor: Zbigniew- I »

Andrzej, cieszę się, że idzie może ku lepszemu :) . Na jesieni to pani magister powiedziała mi,że w hurtowniach K2 nie ma. Teraz tylko w jakiś sposób to uświadomić ludziom, może było by mniej osteoporozy, miażdżycy, zawałów, wylewów, udarów, wymiany stawów, słabych zębów, złamań kości itp. Powiem Ci jeszcze, że w sklepach zielarskich już zaistniała witamina B17, ciekawe kiedy w aptekach, bo do świadomości ludzi to jeszcze długo nie dotrze, do czego służą te witaminy :lol: .
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Suplementy

Post autor: Suzen »

Ja w trosce o swoje zdrowie pamiętam o codziennym zażywaniu witaminy C i A.
Na razie dotrzymuję/sobie/danego słowa. :)
forumowicz

Re: Suplementy

Post autor: forumowicz »

Suzen,
Polecam surówkę z dyni, marchwi, suszonych moreli i cytryny.
Bomba witaminowa, w tym multum witamin A i C :)
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Suplementy

Post autor: Zbigniew- I »

Suzen pisze:Ja w trosce o swoje zdrowie pamiętam o codziennym zażywaniu witaminy C i A.
Na razie dotrzymuję/sobie/danego słowa. :)
Suzen :kwiat: , polecam dodać do tego w pochmurne dni witaminę D3 (chroni genom komórki, umożliwia przyswajanie wapnia, itp.) oraz witaminę K2 (kieruje wapń do kości i stawów).
ODPOWIEDZ