Udar Mózgu

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Neuro
Posty: 1
Na forum od: 16 paź 2021 20:00

Re: Udar Mózgu

Post autor: Neuro »

Z wiekiem ryzyko udaru wrasta, szybko udzielona pomoc może uratować życie i sprawność. Rehabilitacja po udarze może być bardzo długa, wymagać wielu specjalistów, fizjoterapeutów, logopedów, neuropsychologów, wsparcia całej rodziny i dużych funduszy. Powstała strona która może pomóc w rehabilitacji, z wyszukiwarką specjalistów i przykładowymi ćwiczeniami rehabilitacyjnymi [link]
Można też dodać usługi związane z rehabilitacją.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2021 23:24 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Gość

Re: Udar Mózgu

Post autor: Gość »

"Ośrodek jest fikcyjny tylko do celów demonstracji działania strony."
Ot taki zapis... człek się zastanawia o co biega w pierwszej chwili...
A stronka chyba bardziej na ogłoszeniodawców czeka.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Udar Mózgu

Post autor: Mazrena »

andrzej1955 pisze: 30 maja 2021 15:55 Witam ,czasy pandemii , ciągłe stresy , zupełnie nie służą naszemu zdrowiu-ostatnio wśród moich znajomych zdarzyło się kilka udarów i wyciągnąłem ten temat -dbajcie o siebie - proste badanie bezinwazyjne- Doppler Tętnic Szyjnych może zobrazować czy wszystko jest w porządku z naszymi drogami przepływu krwi , moim zdaniem mit cholesterolu upadł a istotne jest badanie za HOMOCYSTEINĘ - opisywane w innym temacie ,mam nadzieję że wszyscy po przebytym udarze ciągle walczą aby zachować sprawność bo czasy pandemii nie służyły i raczej cofały nas w działaniach w tym kierunku ,Raz Jeszcze -Dbajcie o Siebie, Diagnozujcie się i Nieustannie Walczcie bo bez tego nie ma życia ,Pozdrawiam Serdecznie i Nieustająco Dużo Tak Cennego Zdrowia Życzę :kwiat: :serce: :kwiat:
Widzę,że jesteś w temacie. Potrzebuję ośrodka dla osoby niepełnosprawnej , która w okresie pandemii przeszła udar. Ma to być turnus w prezencie , aby odzyskała trochę sprawności i pomoc dla rodziców (szlachetna paczka). Najlepiej w okolicy Śląska.Gdybyś mógł doradzić będę wdzięczna za pomoc :kwiat: :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Udar Mózgu

Post autor: andrzej1955 »

Witam, dopiero teraz zauważyłem ten wpis, niestety nic nie umiem podpowiedzieć o rehabilitacji w Twoim rejonie- mój to łódzkie-trafiłem do Szitala o fatalnych warunkach bytowych ale postawili mnie na nogi, był to Stanisławów- w tej chwili zmiana dyrektora i nie umiem nic na ten temat powiedzieć, ktoś pisał tutaj o Piaskach prowadzonych przez Bonifratów, popytaj, Dużo Cierpliwości Dla Chorego i Poprawy Zdrowia Życzę, Pozdrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Udar Mózgu

Post autor: violet58 »

Jeśli Śląsk to może Ustroń :?: Uzdrowisko Ustroń prowadzi rehabilitację neurologiczną tj. program dla osób, które zmagają się z dysfunkcjami układu nerwowego. To kompleksowa rehabilitacja po przebyciu takich schorzeń jak udar mózgu, niedowład kończyn, operacja dysku, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona. Tyle tylko, że minimalny okres pobytu to 21 dni, a koszt blisko 5 tysięcy :!: :o Więcej informacji znajdziesz na stronie uzdrowiska.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Udar Mózgu

Post autor: andrzej1955 »

Witam, piszemy sporo o udarze w tym temacie i jak ważna jest szybka pomoc- tzw, Złota Godzina - przy udarach i zawałach a ostatnio z doniesień medialnych dowiedziałem się że pacjent po 4 udarach oczekiwał w karetce 9 godzin do przyjęcia na SOR w Lubinie :!: pilnujmy i dbajmy o stan zdrowia, Nie lekceważmy lilku sekundowych omdleń, skoków ciśnień, wykonujmy USG Doplerowski Naczyń,Pozdrawiam i Dużo Zdrowia Życzę :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Udar Mózgu

Post autor: ewasz »

Przestrzegam tego wszystkiego razem z moją kardiolog. Dwa razy mi się udało skorzystać z tej złotej godziny z czego się ogromnie cieszę. Niestety mojemu małżowi ta złota godzina nie pomogła bo się najzwyczajniej w świecie zaniedbał...

Zdrowia i rozwagi życzę 🙂
antoini
Posty: 1
Na forum od: 15 wrz 2022 10:57

Re: Udar Mózgu

Post autor: antoini »

andrzej1955 pisze: 26 sty 2022 20:39 Witam, piszemy sporo o udarze w tym temacie i jak ważna jest szybka pomoc- tzw, Złota Godzina - przy udarach i zawałach a ostatnio z doniesień medialnych dowiedziałem się że pacjent po 4 udarach oczekiwał w karetce 9 godzin do przyjęcia na SOR w Lubinie :!: pilnujmy i dbajmy o stan zdrowia, Nie lekceważmy lilku sekundowych omdleń, skoków ciśnień, wykonujmy USG Doplerowski Naczyń,Pozdrawiam i Dużo Zdrowia Życzę :)
Ja na https://ZyciePoUdarze.pl czytałam o max 4 godzinach, ale fakt, że chory po udarze powinien jak najszybciej trafić na oddział udarowy. 9 godzin oczekiwania to skazywanie go na cierpienie lub śmierć. Tak nie powinno być!
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Udar Mózgu

Post autor: ewiko »

Witam. Dziś odwiedziła mnie zrozpaczona przyjaciółka , której Mama przeszła w październiku udar. Po pobycie w szpitalu , została skierowana do kliniki na rehabilitację. Jest nieco lepiej , bo przy pomocy drugiej osoby , robi kilka kroków. Niebawem , zostanie wypisana do domu. Mam pytanie , czy w tej sytuacji , przysługuje chorej sanatorium poza kolejnością ? kto ma wystawić takie skierowanie ? Czy przyjaciółka , może jechać z Mamą , jako opiekun ???? Będę bardzo wdzięczna , za każdą podpowiedź.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Udar Mózgu

Post autor: Felice »

Na skierowanie z NFZ nie przysługuje opiekun, przyjaciółka tylko pełnopłatnie.
Trzeba znaleźć miejsce, gdzie rehabilitują po udarach i dowiedzieć się jak wyglada sytuacja. Na typowe skierowanie nikt jej nie wyśle, bo tam trzeba być całkowicie samodzielnym.
ODPOWIEDZ