Udar Mózgu

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Jak rozpoznać udar mózgu

Post autor: forumowicz »

[link]

"'Cztery kroki najczęściej zapowiadające udar mózgu i najczęściej przez nas ignorowane. A wystarczyłoby dobrze odczytać te sygnały, by uniknąć dramatycznych konsekwencji. Udar mózgu co roku zabija 30 tys. Polaków, bo często zbyt późno dzwonią oni po pogotowie......"'
Ostatnio zmieniony 19 gru 2015 00:00 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Udar Mózgu

Post autor: Suzen »

:idea: Jesteś w grupie ryzyka ,może u Ciebie nastąpić udar mózgu,gdy:
-masz nadciśnienie /powyżej 140/90mmHg i go nie leczysz/
-masz zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi/cholesterol całkowity powyżej 190mg/dl/
-jesteś otyły /BMI powyżej 25,obwód brzucha u kobiety powyżej 81 cm,u mężczyzny 101 cm/
-palisz papierosy
-w gronie Twoich najbliższych krewnych zdarzały się zawały lub udary mózgu/szczególnie kobietom przed 60 rokiem życia,a mężczyznom przed 50/
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Udar Mózgu

Post autor: serendipity »

Zgadzam się ze Zbigniewem, o wpływie rynku farmaceutycznego i medycznego na temat zdrowej wartości cholesterolu czytałam już ponad 10 lat temu. Lobby medyczne i farmaceutyczne robi to, co robi, czyli pieniądze.
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Udar Mózgu

Post autor: mart 36 »

Witam.z tymi udarami i wylewami jest bardzo roznie.sama jestem tego przykladem.nigdy nie sadzilam ze jestem w grupie ryzyka.szczupla 35latka wowczas.najpierw pękł mi tętniak operacja udana a po tygodniu udar niedokrwienny prawej polkuli mozgu.lekarze ratujac moj mozg wprowadzili mnie w spiaczke farmakologiczna.niedowlad polowiczny lewostronny tylko mialam,mam nadal.walcze kazdego dnia o jak najwieksza sprawność.pozdrawiam
forumowicz

Re: Udar Mózgu

Post autor: forumowicz »

Mart, życzę Ci dużo wytrwałości i trafienia na taką rehabilitację , która z Twoim zaangażowaniem będzie bardzo skuteczna ,

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Udar Mózgu

Post autor: mart 36 »

Dziękuję bardzo.odpowiednia rehabilitacja to polowa sukcesu ale tez i czas jest potrzebny.Ja innego scenariusza jak zdrowie nie zakladam.fakt duzo pracy potrzeba ale wiem ze dam radę.mam czas mloda jestem :D
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Udar Mózgu

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Marto-przykro mi że piszemy w takim temacie-ale niestety tak się złożyło że dopadł Nas udar-rehabilitacja jest dość długa i trzeba ciągle ćwiczyć,ja już prawie 6 lat to przerabiam,po zimie-która była niezbyt ciekawa,delikatnie sobie odpuściłem i teraz muszę wszystko nadrabiać,czytam że wyjeżdżasz do sanatorium-jeżeli któryś z masażystów przeszkolony jest w terapii manualnej to koniecznie skorzystaj z jego usług-nawet jakbyś miała wykupić parę godzin to warto-przynajmniej spróbuj i sama ocenisz efekty-jeżeli mógłbym Ci służyć jakimiś podpowiedziami to chętnie podzielę się z tobą swoimi doświadczeniami-tego nigdy za wiele,Pozdrawiam Serdecznie i DUŻO ZDROWIA Życzę :kwiat: :kwiat: :kwiat: Będzie DOBRZE-bo nie ma innej....opcji :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Udar Mózgu

Post autor: mart 36 »

Witaj Andrzeju.dziękuję za radę.Ja w kwestii rehabilitacji i udaru błądze po omacku a raczej czytam i pytam.Dzieki Bogu odkąd ćwiczę wszystko idzie u mnie do przodu.nie cofam sie.Czy na turnusie rehabilitacyjnym w sanatorium bedzie możliwość takich zabiegow o ktorych piszesz nie mam pojecia.Ale popytam.póki co chodzę cwicze i nie poddaje sie.Wierzę,ze wrócę do sprawnosci z przed choroby.pozdrawiam i trzymam kciuki za nasza wspolna walkę w zdrowieniu :D
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Udar Mózgu

Post autor: andrzej1955 »

Witam,dzisiaj jest Światowy Dzień Udaru Mózgu i przypomnienie o tym jak go unikać,rozpoznawać jego objawy i o nowej metodzie usuwania zatorów tętniczych,Pozdrawiam Serdecznie i Dużo Cennego Zdrowia Życzę :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Udar Mózgu

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,czasy pandemii , ciągłe stresy , zupełnie nie służą naszemu zdrowiu-ostatnio wśród moich znajomych zdarzyło się kilka udarów i wyciągnąłem ten temat -dbajcie o siebie - proste badanie bezinwazyjne- Doppler Tętnic Szyjnych może zobrazować czy wszystko jest w porządku z naszymi drogami przepływu krwi , moim zdaniem mit cholesterolu upadł a istotne jest badanie za HOMOCYSTEINĘ - opisywane w innym temacie ,mam nadzieję że wszyscy po przebytym udarze ciągle walczą aby zachować sprawność bo czasy pandemii nie służyły i raczej cofały nas w działaniach w tym kierunku ,Raz Jeszcze -Dbajcie o Siebie, Diagnozujcie się i Nieustannie Walczcie bo bez tego nie ma życia ,Pozdrawiam Serdecznie i Nieustająco Dużo Tak Cennego Zdrowia Życzę :kwiat: :serce: :kwiat:
ODPOWIEDZ