Udar Mózgu

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Udar Mózgu

Post autor: andrzej1955 »

Przeglądałem tematy w tym dziale i postanowiłem napisać o tym schorzeniu które sieje spustoszenie nie zależnie od wieku i płci,tempo życia,wszech obecny stres,nieodpowiednie żywienie i nałogi-alkohol i palenie papierosów,to główne przyczyny że Nasz Centralny Komputer -Mózg w pewnym momencie zostaje niedotleniony-w przypadku udaru niedokrwiennego-i skutki tego są olbrzymie :!: począwszy od niedowładu,zaniku mowy i wielu innych dysfunkcji których przywrócenie trwa latami a czasem w ogóle niestety nie wracają :!: podstawowe badanie cholesterolu może pokazać że coś jest nie tak,nie lekceważmy chwilowych zawrotów głowy i niewielkich omdleń-może to być oznaka że Układ krwionośny ma problem z dotlenieniem Naszego Mózgu,zadbajmy o swoje zdrowie bo nikt tego za Nas nie zrobi,Pozdrawiam i Zdrówka Cennego Życzę :!: myślę że Admin tego nie uzna za reklamę....Twoje serce nie bije tylko dla Ciebie :!: to bardzo trafne zdanie przy zachęcaniu do zażywania polocardu :!:
forumowicz

Re: Udar Mózgu

Post autor: forumowicz »

Ja nauczyłam się obserwować swój organizm.Wymusiło na mnie takie zachowania podwyższone ciśnienie.Warto naprawdę ,ponieważ dzieje się tak np ,że wysokie ciśnienie to nie tylko ból głowy i gorąco ,ale też uczucie chłodu lekkie zawroty głowy ,wrażenie że traci się kontakt z rzeczywistością, Objaw nagle trzęsących się dłoni , odbierałam mówiącego przez mikrofon na podium coraz słabiej ,nie mogłam się skoncentrować jak takie pierwsze stadium snu .Jakie było moje zdumienie gdy przy prawie braku objawów bólu głowy gorąca ,pulsowania ciśnienie było tak wysokie ,że zagrażało wylewem bądż udarem..Jesli ma się skłonność do wysokiego ciśnienia a co za tym idzie do wystąpienia wylewu krwi trzeba mieć przy sobie lub w stałym miejscu tabletkę na szybkie jego obniżenie. :kwiat:
Dzięki Andrzeju za to że poruszyłeś ten temat .
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
forumowicz

Re: Udar Mózgu

Post autor: forumowicz »

W tym roku pożegnałam bliską mi osobę właśnie po udarze mózgu :( wierzcie mi jest bardzo wysoki procent umieralności .I tak jak pisze Andrzej bardzo długa i ciężka rehabilitacja .Wiek nie ma tu żadnego znaczenia a stopień zajęcia mózgu przez udar i szybkość udzieleniem pomocy .Przez ten krótki czas jaki miałam okazję przebywać wśród osób po takim zdarzeniu bardzo zweryfikował moje spojrzenie nad kruchością naszego życia :( Osoby prowadzące by się zdawało zdrowy styl życia w jednym momencie stawały się na tyle niepełnosprawne że były całkowicie zależne od innych i to na bardzo długi okres a nie jednokrotnie na zawsze.Pod kątem tego schorzenia przeprowadziłam sobie kilka badań których wyniki nie nastrajają mnie zbyt optymistycznie , okazało się że jestem zagrożona pomimo prawidłowego cholesterolu i ciśnienia krwi :roll:
Awatar użytkownika
Ramona2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2008
Na forum od: 18 paź 2014 18:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Udar Mózgu

Post autor: Ramona2 »

Mój tata miał dwa udary. Pierwszy po którym doszedł do jako takiej sprawności, natomiast ten drugi był w bardzo krótkim czasie po pierwszym. I właśnie po drugim stał się praktycznie roślinką. Sparaliżowana prawa strona, niedowład prawej reki i nogi ,nastąpił zanik mowy. tylko leżał i jak coś chciał to tylko tak dziwnie chrząkał i był kontakt wzrokowy. Wszystko trzeba było przy tacie zrobić.Robiłam to wszystko razem z mamą bo sama nie dała by rady. Było nam bardzo przykro, że nie możemy ulżyć tacie w jego chorobie. Po 2,5 roku choroby tata zmarł.
Pozdrawiam życząc zdrowia
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Udar Mózgu

Post autor: andrzej1955 »

Tak to jest z Udarami i Wylewami,doszliśmy do takiej techniki i perfekcji że potrafimy transplantować większość Naszych organów,niestety jeżeli chodzi o Mózg to Nikt nie znalazł recepty na odtworzenie stanu pierwotnego,a o przeszczepie to już nie ma co mówić :!: Nasz Centralny Komputer jest tak skomplikowany że żaden komputer nie może mu zrobić resetu i wgrać od nowa prawidłowych funkcji :!: :!: Pozdrawiam Serdecznie i Dbajmy o Siebie i Swoje Cenne Zdrowie :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Udar Mózgu

Post autor: ewasz »

Miałam niebywałe szczęście. Gdy coś się ze mną zaczęło dziwnego dziać zadzwoniłam do swojego lekarza, który mi kazał natychmiast jechać do szpitala i podał mi, który szpital ma dyżur. Mąż natychmiast mnie tam zawiózł i tylko dlatego, że była natychmiastowa pomoc mam tylko niewielkie zmiany. Był to udar niedokrwienny pod postacią niewydolności kręgowo postawnej tzw. TIA. Nawet nie chcę myśleć do jakich zmian mogłoby dojść gdyby nie było tak szybkiej pomocy w początkowej fazie.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Udar Mózgu

Post autor: serendipity »

W udarze niedokrwiennym ważne jest, jak szybko będzie podany lek rozpuszczający skrzep, który hamuje przepływ krwi w mózgu. Max dobry czas to 6 godzin. Moja mama ponad miesiąc temu miała udar, lek został podany na sor po ok. 3 godz., niedowład prawej strony cofnął się, wróciła normalna mowa, jest ok.
(nawiasem pisząc, lekarze tak strasznie stresują, bo trzeba wyrazić zgodę na leczenie i mówią, że ten lek może mieć katastrofalne skutki, i weź tu człowieku podejmij decyzję, jakby jakaś inna była możliwa).
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23719
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Udar Mózgu

Post autor: grazynamackowiak »

Udar mózgowy spotkałam się z udarem u mojej mamy miała udar niedokrwienny zaraz miała udzieloną
pomoc i zaprocentowało to że rehabilitacja trwała krótko a nie latami byłam przy niej do końca każdego
taka powinnośc. Uczestniczyłam w jej rehabilitaacji pomagałam jej w potrzebie jak to było możliwe .
ale warto było się pomęczyć bo efekty były widoczne :) Przypadek mojej koleżanki która
miała wylew krwiotoczny i była operowana lekarza nie dawali jej że przeżyje .Ale przeżyła i jest osobą całkowicie
leżącą roślinka około 6 lat tak funkcjonuje .Już całkowicie spastyczna rehabilitacja medycna jest bezsilna
jeszcze do tego dostała padaczke pourazową ,Będac na odwiedzinach straciła przytomność i dostała
wstrząs pourazowy byłam jedyną osobą która uratowałą jej życie wezwałam karetkę .W życiu spotkałam się
z udarem dla mnie to najgorsza choroba .Koleżanka przed udarem nie leczyła się ciśnienie miała bardzo wysokie
180 lub 200 mierzyłam jej ciśnienie wiele raz ją upominałam żeby się leczyła ale nie posłuchała i w drodze po
dziecko do przedszkola na ulicy dostała udar mózgu leczcie się sprawdzajcie cisnienie pozdrawiam piszcie dalej :) :kwiat:
dzi-
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 02 lip 2015 14:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Udar Mózgu

Post autor: dzi- »

Uczę się mówić/rozumieć - wtedy napiszę. Dziękuję.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Udar Mózgu

Post autor: andrzej1955 »

Musisz Być Mocny i Wytrwały :!: a wtedy wszystko się uda i będzie DOBRZE :!: :!: :!: Pozdrawiam Serdecznie :!: odpisz na pw,jeszcze nie jedno podziękowanie wypowiesz w swoim życiu :!: o innych słowach i zdaniach już nie wspomnę :!:
ODPOWIEDZ