Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
grzegorziii
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 01 lip 2015 17:53
Oddział NFZ: Śląski

Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: grzegorziii »

Witam wszystkich serdecznie. Otrzymałem skierowanie z ZUS na leczenie psychosomatyczne w ramach prewencji rentowej od dnia 22 sierpnia br. Do Sanatorium Wielka Pieniawa w Polanicy Zdrój. Bardzo,bardzo proszę osoby które były w tym Sanatorium na taki właśnie profil leczenia o kontakt. Bardzo mi zależy na informacjach w temacie jw. Dziękuję tym którzy odpowiedzą na moją prośbę. Dla szybszego kontaktu podaję nr telefonu [] Grzegorz
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2023 21:20 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto tel.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: Betina71 »

Witaj Grzegorzu. Dopiero teraz zobaczyłam ten post.Byłam na przełomie maja/czerwca 2015 w Wielkiej Pieniawie z ZUS. Jestem bardzo zadowolona i chetnie bym tam wróciła w roku 2016. :kwiat: Jakie są Twoje wrażenia po tym pobycie i kuracji? Pozdrawiam.
mmersji
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 29 gru 2015 00:21

Re: Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: mmersji »

Witaj Betina 71 :kwiat: Ja jadę na taki turnus z ZUS 12 lutego do Daniela w Ustroniu. Jest to mój pierwszy wyjazd do sanatorium. Bardzo się denerwuję. Nie wiem co mnie czeka. Jeśli mogłabyś napisać jak przebiegała rehabilitacja. Czy pobyt spełnił twoje oczekiwania? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: Betina71 »

Byłam w Polanicy w Wielkiej Pieniawie i byłam bardzo zadowolona. Zabiegi miałam następujące w cyklach przed sniadaniem i po obiedzie: spacer 30 min,gimnastyka na sali 30 min,muzykoterpia,relaksacja,zajęcia plastyczne,pogadanki z psychologiem,2 razy w tygodniu basen.Mozna się wyciszyć,odpocząć w innym środowisku.Nie martw się,polecam taki turnus ;) .Były tam osoby które wcześniej były w Danielu i bardzo sobie też chwaliły.Co jeszcze chcesz wiedzieć,pytaj śmiało.
mmersji
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 29 gru 2015 00:21

Re: Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: mmersji »

Betina. Dziękuję Ci bardzo za info.Bardzo mi pomogłaś. Chciałabym wiedzieć czy czas był wypełniony tylko terapią? Czy mieliście czas wolny tylko dla siebie?
Czy plastyka była trudna ?Ja nie mam żadnych zdolności manualnych ani cierpliwości.Czy pogadanki są w grupie czy indywidualnie?
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: Betina71 »

Czasu wolnego dla siebie mieliśmy naprawdę sporo.Nie było także żadnego przymusu jeśli na zajeciach tanecznych nie chciał ktoś tańczyć,po prostu był na nich i siedział sobie na krzesełku.Zajecia plastyczne nie były skomplikowane i też nikt nie zmuszał ale trzeba było uczestniczyć i patrzeć.Ja czegos takiego nie lubię ale przyznam się szczerze,że kilka razy robiłam ozdoby z bibułki:) to wciaga jak jesteś w grupie.Ja miałam tylko 2 panów a 10 kobiet w grupie i było fajnie :kwiat: Zajęcia z psychologiem były w grupie 10-12 osób i na cały turnus 2 pogadanki indywidualne z psychologiem oraz 3 spotkania z psychiatrą.Twoje obawy są bezpodstawne,bedzie dobrze i fajnie...nie martw się....ja też się troszkę bałam jak wyjeżdżałam. Skąd jesteś? Miałeś jakiś wybór osrodków czy nie?
mmersji
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 29 gru 2015 00:21

Re: Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: mmersji »

Mój ZUS to Chorzów.Nie miałam wpływu na ośrodek.A skierowanie dostałam jak byłam na komisji po 182 dniach na L4. Orzecznik zapytał się czy wyrażam zgodę na sanatorium? Wyraziłam zgodę i po 10 dniach dostałam skierowanie do sanatorium. Świadczenie rehabilitacyjne dostałam na trzy miesiące.Zastanawiam się czy mam dalej starać się o przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: Betina71 »

Oczywiście,ze się staraj dalej o świadczenie rehabilitacyjne. Ja na takim byłam rok. Do kiedy je masz?Odpowiednio wcześniej musisz złożyć wniosek o jego przedłużenie ;). Mój ZUS to także Chorzów.
beatricz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 169
Na forum od: 05 mar 2013 14:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: beatricz »

Witam kobitki!. I ja byłam w Wielkiej Pieniawie w kwietniu 2015r. Było fantastycznie, dużo wolnego czasu dla siebie. Dość duża grupa osób i to w różnym wieku, właściwie bardzo szybko się zintegrowaliśmy. Panowie organizowali wypady w górki, były też wspólne ogniska. A wieczorkami miło spędzaliśmy czas w Zdrojowej lub w Merlinie na pląsach. Bardzo polecam taki wyjazd, zupełna odskocznia od dnia codziennego. Mój ZUS to też Chorzów, byłam przez rok na świadczeniu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Schorzenia Psychosomatyczne skierowanie ZUS

Post autor: Betina71 »

Wielka Pieniawa jest przecudna na taki wyjazd i pobyt a w tym roku już jej na takie chorzenie nie proponują :( . Jedziesz gdzies w tym roku z ZUS beatrycz? Co po zasiłku rehabilitacyjnym zrobiłas?
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ