Problemy ze słuchem

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

elektroniczny problem ze słuchem...

Post autor: jacky6 »

kruszynka pisze:Nie trzeba godzić się na dyskomfort lecz trzeba mieć aparat .Pozdrawiam :)
...
to jeszcze nie wszystko ...
tak jak napisał Janusz - jest wiele podopcji ...
sama elektronika niewiele zmieni - przechodząc z domu do samochodu - aparat "głupieje"...
i co mu zrobisz ?

:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Witam :kwiat: W zależności od rodzaju pomieszczenia ,tonacji w jakiej dana osoba do mnie mówi ,czasem nawet aparat szwankuje .
A w większym gronie gdy kilka osób mówi jednocześnie ,a w tle gra jeszcze np muzyka trzeba się dobrze wysilić aby wyłapać poszczególna słowa .
Ostatnio właśnie w Goczałkowicach miałem momenty gdy z trudnością rozumiałem niektóre osoby i to niestety jest czasem okropnie denerwujące ,a skrępowanie które jeszcze nie raz odczuwam hamuje mnie przed tym aby poprosić o powtórzenie. :( a oczywiście na spotkaniu miałem aparaty ,wada jest jednak na tyle poważna że czasem i one nie pomagają .
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: stada-52 »

:o ...albo przyłóż słuchawkę tel.do ucha ,w którym masz aparat :shock: :o
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Stada z komórkami są bardzo często problemy i wielu ludzi noszących aparaty wyciąga je na czas rozmowy .Do stacjonarnego dostałem taki magnesik .przylepiony jest do telefonu i tu mogę spokojnie rozmawiać mając aparaty.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

niezawinione przez nas problemy ze słuchem...

Post autor: jacky6 »

janusz63 pisze:Witam :kwiat: W zależności od rodzaju pomieszczenia ,tonacji w jakiej dana osoba do mnie mówi ,czasem nawet aparat szwankuje .
A w większym gronie gdy kilka osób mówi jednocześnie ,a w tle gra jeszcze np muzyka trzeba się dobrze wysilić aby wyłapać poszczególna słowa .
Ostatnio właśnie w Goczałkowicach miałem momenty gdy z trudnością rozumiałem niektóre osoby i to niestety jest czasem okropnie denerwujące ,a skrępowanie które jeszcze nie raz odczuwam hamuje mnie przed tym aby poprosić o powtórzenie. :( a oczywiście na spotkaniu miałem aparaty ,wada jest jednak na tyle poważna że czasem i one nie pomagają .
temat bardzo ciekawy...
dzięki Januszkowi za otwartość...
ja tutaj wkrótce - powrócę ...


:ugeek: :mrgreen:
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Witam tutaj :kwiat:
Jakiś czas temu ktoś w moim środowisku wspominał mi o profesorze Skarżyńskim i jego Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach ,przyznaję że nie przywiązywałem do tego wagi .
Nie tak dawno z kolei wspominała o tym tutaj Kruszynka ,i tutaj zrobiłem krok naprzód czytając wszelkie możliwe wiadomości o tym ośrodku, za co Kruszynce jestem bardzo wdzięczny :kwiat:
I pewnie odstawiłbym całą sprawę na bok gdyby nie wiadomość ze świata muzyki.Wokalista AC/DC Brian Johnson jest bliski całkowitej utraty słuchu ,jak stwierdzili tamtejsi lekarze ,zespół odwołał nawet część koncertów w USA.I tutaj ku całkowitemu zaskoczeniu muzycznego świata i samego Briana otrzymał On zaproszenie do Kajetan przez samego profesora na konsultację i ewentualne leczenie .

Być może w przyszłym roku poczynię starania i również pojadę do tego ośrodka .
Tak czasem bywa że czekamy w życiu na ten najwłaściwszy moment aby zrealizować swoje zamierzenia ,może mój właśnie nadszedł :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: Felice »

Janusz,trzymam kciuki za powodzenie.
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Felice dziękuję :) :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: ewiko »

Niestety, u mnie stwierdzono niemal 40 % utratę słuchu. Póki co na aparat nie decyduję się. A że nie dosłyszę...... cóż muszę robić "dobrą minę do złej gry" :oops: , tzn. udawać że wszystko jest w porządku.
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Witaj Ewiko :kwiat:
A właśnie miałem się pytać co u Ciebie po ostatnich badaniach ,nie odzywałaś się ,no ale teraz już wszystko wiadomo .Głowa do góry z tym da się żyć ,owszem przeszkadza ale można się przyzwyczaić .Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję popróbuj w różnych miejscach ,tam gdzie robią aparaty i można je wypożyczyć .Ja tak zrobiłem i wybrałem dla mnie najlepszą opcję.
Życzę Ci powodzenia i pamiętaj to jeszcze nie koniec świata ,początkowo tak też myślałem ale na prawdę po jakimś czasie przyzwyczaisz się.
Pozdrawiam serdecznie :) :kwiat:
ODPOWIEDZ