siepomaga

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Re: siepomaga

Post autor: forumowicz »

Przypomniałem sobie jeszcze przykład z naszego podwórka ,kilka lat temu odbywał się koncert charytatywny i około 40% funduszy przepadło w miejskim skarbcu .
Po następnym takim koncercie gdy sprawa wyszła na jaw ,bracia Golec ,Grzesiek Markowski i Muniek Staszczyk wszystkie pieniądze zarekwirowali i osobiście zawieżli do domu dziecka gdzieś w górach -nie pamiętam dokładnie - Z zarobionych pieniędzy wypłacono jedynie gaże członkom zespołów jako że to w końcu ich praca a i tak część z nich również oddała swoją część.
To niestety przykłady że ludzie którzy organizują takie imprezy bardziej patrzą na swoje profity niż na faktyczne potrzeby.
Takich przykładów można by jeszcze wymienić wiele ,ale nie o to przecież chodzi .
Dlatego podkreślam że pomoc od tzw przeciętnych szaraków do jakich się także zaliczam jest tak bardzo cenna i potrzebna :serce:
Proszę pamiętać że to jest tylko i wyłącznie moje zdanie z którym nie trzeba się zgadzać ,ale takie są moje odczucia i chciałem się tylko nimi z Wami podzielić. :kwiat:
forumowicz

Re: siepomaga

Post autor: forumowicz »

Pomyślałam , że zamieszczę swój głos w temacie, prawdę powiedziawszy w taki sam sposób powiedziałam komuś w prywatnej rozmowie .

Każdy jeśli tylko może powinien pomagać , czy to będzie człowiek czy jakikolwiek inny cel. Oczywistym dla mnie , że jeśli zmuszona byłabym wybierać między człowiekiem , a zwierzęciem wybrałabym Człowieka , ale .... za człowiekiem ujmie się rzesza ludzi , a kto pomoże zwierzęciu? ono się nie upomni, nie obroni , to tak jak dziecko. Jedni będą pomagać żabom , a są i tacy , którzy nie pomogą nikomu. Niech każdy wybierze na jaki cel przeznaczy swoją symboliczną złotówkę i wspomoże jakąś "akcję", czasami trzeba zastosować przypowieść biblijną " niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, " .

Mamy rozum i dobrą wolę i korzystajmy z tego tak jak podpowiada nam serce .

:kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: siepomaga

Post autor: Suzen »

Wokół mnie jest wiele organizowanych akcji charytatywnych.Niesiona jest pomoc i dzieciom, i dorosłym.A jak wiele osób jest zaangażowanych.
To budzi podziw i uznanie.
Pomagają i najstarsi, i najmłodsi.
Często są to akcje organizowane spontanicznie i z przygotowaniem,bardzo efektowne.Uczestniczą w nich osoby potrzebujące,ich rodziny.
Niestety nie zawsze te szczytne inicjatywy kończą się pomyślnym finałem.Zdarza się,że chorzy niestety przegrywają heroiczną walkę z chorobą.
I to jest bardzo przygnębiające.
A pomoc jest potrzebna wszystkim.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: siepomaga

Post autor: Narewka »

Przed chwilą przeczytalam apel Centrum Integracji Społecznej w moim mieście. Apel pt."kobieta kobiecie",prośba do kobiet, aby w nieużywane torebki włożyć artykuły higieniczne, kosmetyczne, srodki czystości i przekazać te torebki , poprzez CIS, potrzebujacym kobietom.Mam w szafie dużo torebek, ktorych już nie noszę, , zapełnię je drobiazgami i oddam.A moze jakaś kobieta ucieszy się z tego ?
forumowicz

Re: siepomaga

Post autor: forumowicz »

Suzen odniosła się do osób chorych walczących z różnymi chorobami ,Narewka do potrzebujących kobiet .
Widać przez to jak różne są potrzeby ludzi, od czasem prostych do spełnienia do tych czasem niemożliwych .
Na pewno zdarza się Wam że pukają do drzwi ludzie biedni proszący o jakąkolwiek pomoc ,jest to czasami problem bo wśród nich są też tacy którzy chcą tylko pieniądze i choć wzbudza to litość wiadomym jest na co będą przeznaczone. Natomiast nieraz na pewno zdarzyło się nam dawać jakiekolwiek jedzenie bo widać że osoba prosząca na prawdę go potrzebuje.
Form pomocy jest ogromna ilość, to tylko od nas zależy czy chcemy jej udzielać , a widać że osoby tutaj piszące mają otwarte serca właśnie na każdą taką formę i to właśnie jak już kiedyś wspomniałem świadczy o naszej wrażliwości i człowieczeństwie :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20158
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: siepomaga

Post autor: Felice »

Może jestem bezduszna,ale nie daję nic pukającym do drzwi i żebrzącym na ulicy.
Zawsze kupię coś do jedzenia,jak w tej formie zostaję poproszona,wrzucę do kapelusza grajkowi na ulicy i pomagam zawsze wtedy kiedy mogę pomóc...w załatwieniu czegoś,co leży w mojej,a innych nie,możliwości no i od samego początku wspieram WOŚP.
Większość mojej pracy polegała na pomocy innym....
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: siepomaga

Post autor: Suzen »

W moim zakładzie pracy pojawił się pewien starszy,nieznany nikomu pan.Z miłym uśmiechem,szczerą prośbą zachęcał do datków na chore dziecko.
Miał identyfikator,dokumenty,historię choroby.
Po pewnym czasie okazało się,że był to zwyczajny ...oszust.
W sposób bezczelny i kłamliwy ,"żerował" na krzywdzie chorych.Trzeba być ostrożnym i nie ufać wszystkim.
A takich osób jest dużo,którzy chcą zwyczajnie "zarobić",a u nas wzbudzić uzasadniony żal,współczucie.Nasza intuicja może nas nie zawiedzie i pomożemy tym,którzy naprawdę jej potrzebują.
forumowicz

Re: siepomaga

Post autor: forumowicz »

Suzen to najgorsza forma oszukiwania ludzi ,nie potrafię zrozumieć jak można chować się za czyimś cierpieniem i wyłudzać pieniądze ,ale niestety to także nie należy do rzadkości :(
Najgorszy taki przykład to posadzenie dzieci przed kościołami ,one tam siedzą cały dzień a ich opiekunowie może nawet rodzice po całym dniu zabierają zebraną kwotę i na pewno nie przeznaczają jej na żywność czy inne potrzebne artykuły.To po prostu nie ludzkie :!: :!: :!: :(
forumowicz

Re: siepomaga

Post autor: forumowicz »

Najlepszą pomocą jest nie szkodzenie.
Unikanie krzywdzenia czujących istot, szanowanie każdego życia, powstrzymywanie się od zabijania - oto najlepszy sposób pomagania innym i przy okazji sobie :idea:
:serce:
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: siepomaga

Post autor: danusia57 »

Pewnego dnia idąc do domu,zaczepiła mnie staruszka i ze łzami w oczach poprosiła o pieniążki na jedzenie,ze jest głodna itd.Szkoda mi się jej zrobiło :cry: ,weszłam do sklepu, kupiłam artykuły spożywcze i jej to dałam.Nie była zachwycona tym, bo wolałaby pieniążki.Odeszłam,ale za moment odwróciłam się i zobaczyłam jak babcia wyrzuca jedzenie do kosza na śmieci.Byłam w :shock: że to była babcia-oszustka :(
Ale nie można generalizować ,że wszyscy którym się pomaga są oszustami,są i uczciwi ludzie którym pomoc jest potrzebna,więc jak mogę to anonimowo pomagam :|
ODPOWIEDZ