Alergie itp.

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Re: Alergie itp.

Post autor: forumowicz »

A co ma zrobić kuracjusz uczulony na pył (budowlany), gdy w każdym sanatorium, cały rok trwają remonty? Chyba taki ktoś powinien zrezygnować z kuracji, inaczej przez cały turnus będzie kasłał :(
forumowicz

Re: Alergie itp.

Post autor: forumowicz »

W dniach 4-10 kwietnia trwa Światowy Tydzień Alergii.
Organizatorzy podkreślają, że coraz częściej dopadają nas alergie wywołane przez nieprzemyślane działania człowieka, zatruwanie atmosfery, gleby, mocno przetworzona żywność, itp. Człowiek, człowiekowi zgotował ten los :(
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Alergie .

Post autor: Suzen »

Bezpieczny urlop-bez alergii. :idea:
Jeśli jesteś uczulona/y/ na pyłki roślin
Wybierz się nad morze lu wysokie góry/powyżej 1200 m n.p.m./,gdzie znajduje się mniej roślin niż np na Mazurach.Może być też urlop za granicą ,w kraju z inną roślinnością.
Masz nietolerancję lub alergię pokarmową
Zaplanuj wyjazd,gdzie sam będziesz mógł przygotować posiłki.
Jesteś uczulony na grzyby i pleśnie
Zrezygnuj z pobytu w domkach kempingowych i starych drewnianych domach.
Cierpisz na atopowe zapalenie skóry
Unikaj wyjazdów do krajów,gdzie jest wilgotno i gorąco.Chorzy na AZS często źle reagują na pot.
Im mocniej się pocą ,tym gorszy jest stan ich skóry.Dobrze wpływa na nią słońce.Urlop nad Bałtykiem wskazany :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Alergie itp.

Post autor: ewiko »

A czy ktoś słyszał o alergii na ..... storczyki ?????? Drogą dedukcji dochodzę do wniosku że to właśnie na nie mam kichanie. Mam ich sporą kolekcję i dziś przy podlewaniu dopadł mnie ten nieznośny katar. Co prawda testy wykazały że nie mam alergii, ale ja w dalszym ciągu kicham i kicham.... I trwa to już od ponad dziesięciu lat. W tym czasie "wzięło " mnie kolekcjonowanie tych pięknych kwiatów. Czy słyszeliście o czymś takim ?????
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Alergie itp.

Post autor: Dzia_dek »

Ewiko, a może to w ogóle nie chodzi o storczyki; tzn.nie o same kwiaty; one nie pylą.
Może przyczyny należy upatrywać w podłożu, które na pewno zawiera grzyby i pleśnie.
Może w związku z większą wilgotnością powietrza, w pomieszczeniach ze storczykami,
bardziej rozwijają się roztocza i to powoduje reakcje alergiczne Twojego organizmu.
Najlepszym testem byłoby "pozbycie" się na jakiś czas (kila dni) wszystkich storczyków.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Alergie itp.

Post autor: ewiko »

Dzia_dku, mam taki zamiar. To jedyne wyjście aby się przekonać czy mam rację. Będzie z tym co prawda nieco kłopotu, bo mam ich 18 :lol: ale znalazłam już dla nich domek zastępczy. Pozdrawiam :kwiat:
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Alergie itp.

Post autor: Dagna »

Ja mam alergię dopiero od roku, najpierw surowe jabłka potem okazało się, że i brzoskwinie i czereśnie, a w zimie migdały i orzechy doszły i w tym roku wiosnę miałam przekichaną ;) przez brzozę i olchę - prawdopodobnie bo mój lekarz pierwszego kontaktu tylko na karteczce lek zapisała(a potrzebna była recepta) i do alergologa nie miałam skierowania. W końcu i tak claritine kupiłam i pomogło. W sanatorium powiedziałam, że jestem uczulona na jabłka, a i tak bym się zadusiła bo surówka była z marchwi ze śladowymi ilościami jabłka - w smaku nic nie czuć, od razu się rozkichałam, gardło spuchło i 24h zmarnowane :( Teraz już wiem, że trzeba dwa razy pytać zanim się zje i nie wierzyć słowu pisanemu (menu na tablicy) :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Alergie itp.

Post autor: Felice »

Dagna prawdopodobnie masz alergie krzyżową,tak wynika z tego co piszesz.
Jest tak wtedy gdy łączy się np. alergia pokarmowa z wziewną np. brzoza-jabłko,bylica-seler itd. Koniecznie musisz iść do alergologa.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Alergie itp.

Post autor: ewiko »

Ja też kicham że mało głowy nie urwie. Przekichane to życie :oops: :oops: :oops:
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Alergie itp.

Post autor: Dagna »

Felice pisze:Dagna prawdopodobnie masz alergie krzyżową,tak wynika z tego co piszesz.
Jest tak wtedy gdy łączy się np. alergia pokarmowa z wziewną np. brzoza-jabłko,bylica-seler itd. Koniecznie musisz iść do alergologa.
Ok czyli nie ma zmiłuj wracam z urlopu i nie wyjdę z gabinetu dopóki lekarz nie da skierowania. Do jesieni powinnam się gdzieś dostać w ramach NFZ, a jak nie to niestety znowu trzymać się za kieszeń. :(
Dziękuję bardzo za informację.
ODPOWIEDZ