Witamina K-2

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

Witam Zbyszku-reasumując-nie brać tej większej dawki dla psów bo można mieć różne objawy-ale ja nie zauważyłem żebyś np.......szczekał ;) tak na poważnie to dobrze że te specyfiki są już dostępne i możemy je stosować-przy najbliższej okazji zapytam swojego Rodzinnego co o tym sądzi-a jest kumaty i na dodatek bardzo sympatyczny-można z Nim pogadać o wszystkim :) ciekaw jestem jak na mnie wpłynie K-2 bo kończy mi się już opakowanie :) Pozdrawiam i Dużo Zdrówka Życzę :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

Witam,pozwoliłem sobie na odświeżenie tematu po wpisie Marty w temacie Udaru-poczytać zawsze można-a co do używania i stosowania opisywanych specyfików-to już zostawiam do indywidualnych decyzji,Nieustająco Zdrówka Cennego Życzę i Serdecznie Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Malgi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 05 cze 2012 22:04
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Witamina K-2

Post autor: Malgi »

A co myślicie o witaminie C-lewoskrętnej?
I kto używa spożywczej wody utlenionej 36%?
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Witamina K-2

Post autor: jk111974 »

Andrzeju czy Ty lykasz VitK2?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

Łykam-biorę,jak zwał,tak zwał,i to już dość długo Krajanko :)
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Witamina K-2

Post autor: mariolaa »

Zaciekawił mnie ten temat z wit K2. Jestem na lekach przeciwzakrzepowych już 5 lat jak na razie z terminem nieokreślonym i zawsze lekarze mi mówią, że wit k nie dla mnie. Nawet ostatnio biorąc wit D3 zalecono aby nie było dodatku wit. K. Zaczęłam czytać o niej tutaj i w necie i wręcz zaleca się brać w połączeniu z warfaryną, aby wyeliminować skutki uboczne. Nic nie rozumię z tego. Lepiej być zdrowym aby nie mieć podobnych problemów i tego wszystkim życzę - pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

Witam Mariolu,nigdy nie brałem warfaryny-a sprawdzam co zawierają leki które biorę,co do Twojej warfaryny to na samym wstępie w opisie leku wyraźnie pisze że nie wolno jej stosować z Wit K,bo się nawzajem znoszą-niestety nie umiem podpowiedzieć Ci co masz zażywać-zapewne już dawno jesteś zdiagnozowana i masz zaordynowane leki,poza tym k-2 biorę na własną odpowiedzialność-co do skutków to za jakiś czas będę porównywał wyniki USG Dopler-na tym samym sprzęcie-niestety nie wszystkie są z tym samym operatorem-na początku był to początkujący lekarz i zdarzały się pomyłki-nawet sam byłem w stanie je dostrzec po porównaniu średnicy tętnic,a teraz jest to fachowiec z dwoma stopniami specjalizacji i można na nim polegać-tak że lekarz lekarzowi nierówny a i my powinniśmy sprawdzać co aplikują nam Doktory do łykania,Nieustająco Zdrówka Cennego Życzę i Pozdrawiam :)
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Witamina K-2

Post autor: mariolaa »

Witam dziękuję Andrzej, że odpowiedziałeś na mój post. Masz rację, że trzeba sprawdzać co nam zalecają medycy i obserwować reakcje swojego organizmu. Ja jestem po zatorze tętnicy płucnej - za 3 miesiące będę miała badania kontrolne zobaczę jaki będzie wynik a przy okazji podpytam lekarza prowadzącego o działania uboczne warfaryny i stosowania wit K2 w moim przypadku - napiszę później. Na razie odpuszczę K2 bo jak myślę, jako laik w tym zakresie, po jej wprowadzeniu musiałabym uregulować na spokojnie INR - bo to tak działa im więcej witaminy K spożywam w pokarmach ( warzywa zielone) to muszę zastosować wyższą dawkę leku przeciwzakrzepowego. Teraz się już przyzwyczaiłam ale początki były trudne - INR wariował. Życzę zdrówka i pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Witamina K-2

Post autor: jk111974 »

Hej Mariola. Jest troche problem z vit k2 i lekami p/zakrzepowymi. Moja mama lyka pradaxe,ona ma ciut inny mechanizm dzialania bo lykajac nie trzeba mierzyc krzepliwosci. Usilowalam wczytac sie jak to jest z tym dzialaniem,roznie opisuja. Faktem jest ze k2 jest inna niz k. Ale lekarze nie rozrozniaja,dla nich k2 to to samo co k. A to sama k jest p/krwotoczna a k2 nie hamuje krwotokow. Suma sumarum ja mojej mamie daje od roku d3 z k2. Pozdrawiam
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Witamina K-2

Post autor: mariolaa »

Tak właśnie jest przy lekach p/zakrzepowych są kłopoty z innymi lekami, ale ważne że wit K2 nie wpływa na krzepliwość bo tak zrozumiałam - dzięki JK :kwiat: . Także chyba będę mogła ją brać.Poczekam na badania w lipcu. teraz będę miała przerwę w D3 bo niby będzie słoneczko a jesienią jak wrócę do D3 połączę ją z K2. A co najgorsze wszystkie leki mają działania uboczne tylko osoby różnie reagują. Teraz prawdopodobnie leki od alergii spowodowały u mnie zawroty głowy ale co do tego - to teraz je odstawiam i zobaczę co dalej. Tak jak większość lekarzy mówi ja jestem tą 1 na 1000 :) . Pozdrawiam serdecznie i zdrówka!
ODPOWIEDZ