pekające pięty

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: pekające pięty

Post autor: Chmurka07 »

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i udzielone porady. :kwiat:
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: pekające pięty

Post autor: nusia »

Na stopy stosuję maskę złuszczającą do nabycia w aptece,lub drogeriach.Po pozbyciu się zbędnego naskórka ( zgodnie z instrukcją) dobrze jest nałożyć maskę nawilżającą.Zaręczam,jest efekt!Tańszy sposób: moczyć stopy w ciepłej wodzie z octem jabłkowym.Poza tym regularnie wcielać kremy do stóp.Zadbajmy o stopy jak o twarz,a odwdzięczą się miękkością.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: pekające pięty

Post autor: ewiko »

Odświeżam temat , bo jest to problem większości z nas. Przypadkiem :lol: , podsłuchałam w aptece dyskusje pań o problemach z pietami. Okazało się że maść RETIMAX 1500 jest rewelacyjny na wszelkie tego typu problemy. Spróbowałam, potwierdzam. Smaruję dłonie, pięty i jestem...... bardzo zadowolona.A największym zaskoczeniem jest cena, całe....4,90. Po co wydawać 10.... w górę.
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: pekające pięty

Post autor: jk111974 »

Mascie wszelakie z wit.a sa rewelacyjne,czyli min.retimax. trzeba posmarowac stopy kremem i czekac az zacznie sie wchlaniac a najlepiej zalozyc skarpety na noc. Tluste masci ciezko sie wchlaniaja ale dzialaja. Dobrze byloby wcierac tez krem z 30 % mocznikiem,fajnie to zmiekczy ale to wtedy gdy nie bedzie pekniec. Pekniecia mozna na pewno posmarowac mascia z wit.a i dernilanem i wcierac az sie wygoi. Pozdrawiam
forumowicz

Re: pekające pięty

Post autor: forumowicz »

ewiko - kupiłam, używam i jest super, znacznie lepsza od dernilanu, który jest tłusty i w ogóle mi nie pasował. Najlepsze efekty po pedicurze, kiedy skóra jest wymoczona i "zeszlifowana" :lol: wtedy najlepiej się wchłania. Stosuję też na dłonie i łokcie. Wprawdzie pięty mi nigdy nie pękały ale mam skłonność do rogowacenia naskórka a teraz , po tej maści, skóra jak pupcia niemowlaka.
A w ogóle przy najbliższej wizycie u dermatologa poproszę o wypisanie recepty na zrobienie takiej maści, może z większą dawką witaminy "A" i w dużym opakowaniu.
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: pekające pięty

Post autor: jk111974 »

Jezeli masc robiona to na wazelini bialej z dodatkiem parafiny i wit.a i e. Bedzie tlusta,ciezko sie wchlonie,mozna na noc zalozyc skarpetki i efekt bedzie lepszy. Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: pekające pięty

Post autor: forumowicz »

zrobiona będzie z tego co dermatolog zapisze - bazą nie musi być parafina. Zależny od receptury. Są rożne.
W każdym razie na ten temat porozmawiam bo potrzebują duże opakowanie - tubka 30ml jest mała.
Porozmawiam jak będę szła na laser. Tylko nie wiem kiedy bo niedawno byłam i zapomniałam zapytać.
A w skarpetkach nie lubię spać - jest mi za gorąco :lol:
Więc musi być coś co się wchłonie przed spaniem . I najlepiej szybko.
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: pekające pięty

Post autor: jk111974 »

Najlepsza baza jest wazelina biala,parafiny masz dodatek tylko 10g.a wit.a najczesciej 4-5g To wszysto natlusci ci i zmiekczy suche piety,bedzie slisko gdybys chciala isc po kafelkach wiec radze wtedy posiedziec na kanapie dluzsza chwile.Mozesz zrobic tez masc na lekobazie bo ona nie jest tak tlusta i lepiej sie wchlania. Masci robionej na jeden ryczalt czyli teraz to koszt 10 zl lekarz wypisze ci 100 g. Moze tez ci lekarz wypisac masc z mocznikiem i wtedy te dwie na przemian do smarowania.
forumowicz

Re: pekające pięty

Post autor: forumowicz »

ooo! z mocznikiem.
Tez dobrze na mnie działają.
Jest taka - chyba niemieckiej firmy , w super-pharm można dostać ale cena jest .... wysoka.
Masz jakieś receptury? bo bym poszła do lek. pierwszego kontaktu to by mi wypisał. Wiesz w mojej przychodni młodzi lekarze, nie wiem czy znają leki recepturowe mogłabym coś zasugerować. Idę w czwartek. Jak masz coś ciekawego co to pisz na priva bo tu pewnie nie wolno.
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: przepraszapekające pięty

Post autor: jk111974 »

Przepraszam ze nie odpisalam od razu ale bylam na proszonym obiedzie,maz mnie zabral i dopiero wrocilismy. Juz ci pisze oba sklady
I masc
Vit. A. 4.0
Vit. E. 0.4
Paraf.liq. 10.0
Vaselini albi ad 100.0
lub Lekobasa ad 100.0 jesli ma byc mniej tlusta
II masc
Urea. 10.0
Aq.destill. 20.0
Vit. A. 5.0
Vit. E. 0.5
Eucerini. ad100.0
lub tez moze byc Lekobaza ad.100.0
Ta druga nie musi byc z vitaminami,mysle ze lekarz bedzie wiedzial o co chodzi
ODPOWIEDZ