Łysienie androgenowe

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
artbst
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 16 lis 2016 14:40
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Łysienie androgenowe

Post autor: artbst »

Witam wszystkich. Czy są jakieś realne metody na wyleczenie albo przynajmniej zahamowanie łysienia androgenowego? Widzę u siebie spore skutki wynikające z wypadania włosów.Jak na razie jestem zapisany do lekarza dermatologa na fundusz ale dopiero na paździerink ( tak tak , takie sa terminy do dermatologa w Gdańsku).
Czy pomagaja jakieś wcierki czy szampony?
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łysienie androgenowe

Post autor: besos »

Preparaty zewnętrzne? Nie ma szans ponieważ łysienie androgenowe wynika z innych przyczyn. Dobrze byłoby wybrac się nie do dermatologa na fundusz poniewaz tam nie mają wielu możliwości ( zabiegi na leczenie łysienia nie są refundowane) Ale po prostu poszukać jakiegoś dobrego lekarza dermatologa trychologa. Powtarzam dermatologa bo jest wiele kosmetyczek po kursie trychologicznym a tam raczej nie zleczą Ci poważnych badań ale bedą jedynie wciskać jakieś środki , odżywki szampony. W Gdańsku dobra klinika trychologiczna jest na Skłodowskiej na wrzeszczu.
artbst
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 16 lis 2016 14:40
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łysienie androgenowe

Post autor: artbst »

Na razie robię pewne rozpoznanie.Ogólnie problem jest u mnie dziedziczny, chociaz przez długi czas włosy mi nie wypadały.Zaczęło się jakiś czas temu. Znasz jaiegoś konkretnego lekarza? Czy mógłbym sobie zrobić sam jakieś badania?
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łysienie androgenowe

Post autor: besos »

Możesz zrobić sobie ogólnie krew. I hormoy ( tarczyca tsh , ft3 i ft4). I ewentualnie testosteron jeśli jeszcze sobie nie badałeś. Z lkarzy to mogę polecić Igora Michajłowskiego ( jeden z lepszch specjalistów w kraju). Jak sie nie uda Ci się do niego dostać to jeszcze duże doświadczenie ma pani doktor Małek. Oboje przyjmuja na skłodowskiej.
artbst
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 16 lis 2016 14:40
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łysienie androgenowe

Post autor: artbst »

Mogę prosić jakiś kontakt ?
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łysienie androgenowe

Post autor: besos »

artbst pisze:Mogę prosić jakiś kontakt ?
[tel] . Ogólnie nie rób sobie poza tą krwią innych badań. Na miejscu jak się zapiszesz na wizytę powinni wykonać Ci trychogram i badanie skóry głowy. W niektórych przypadkach robią równiez biopsję. A i nie da się odpowiedzieć na ptyanie czy da się wyleczyć łysienie androgenowe czy nie. Może Ci odpowiedziec na to lekarz bo wszystko zalezy od danego przypadku.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2020 21:27 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nr tel.
Awatar użytkownika
powrocila Gosia43
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 05 sty 2017 13:27

Re: Łysienie androgenowe

Post autor: powrocila Gosia43 »

Trochę to dziwne :?:
Coś mi się zdaje że besos i artbst :lol: :lol: :lol: to jedna osoba :lol: :lol: :lol: :lol:
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łysienie androgenowe

Post autor: besos »

sorry, ale o zupełnie nie wiem o co ci chodzi?
ODPOWIEDZ