Niedobór wit. D

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Niedobór wit. D

Post autor: Gwiazdka »

Witam. Ja właśnie odebrałam wynik - Witamina D3 metabolit 25(OH)
Wartość
6,27.
I jestem w szoku. Że taki niski.
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Niedobór wit. D

Post autor: olka44 »

Felice...odpowiem Tobie w skrócie na temat przyswajalności wapnia. Zapewne wiesz,a może nawet lepiej, ale może innej osobie się przyda ta wiadomość, codziennie pojawiają się nowi na forum. I tak..przejdę do tematu. Nie będę Cię pytać o wiek, to nie wypada, chociaż do tematu ma duże znaczenie.
1.nie zdajemy sobie sprawy z prawidłowego odżywiania.żyjemy w czasach,gdzie na każdym kroku mamy dostęp do żywności przetworzonej,która zakwasza organizm, utrudniając wchłanianie wapnia.
2.kobiety,które wkraczają w okres menopauzy,wtedy nasz organizm przestaje produkować wapń w takiej ilości jak wcześniej,i tak będzie pobierał wapń z rezerw,z kości.
3.złe wchłanianie , może być też obciążeniem genetycznym
Dlatego trzeba stosować dietę bogatą w tłuszcze, ale takie tłuszcze, które nie będą utrudniać wchłaniania wapnia.Białko,Vit.C, Vit.B,Vit.D zatrzymuje wapno w organizmie.Przejdźmy na dietę bogatą w warzywa,ale jeśli będziemy je gotować smażyć to wytrącimy wapno.To jest ogromnie trudne przestawienie się na taką dietę.Jedzmy mniej mięsa, wędlin.Prawidłowe łączenie żywności jest bardzo ważne.Ale jak mamy przygotować posiłki, jak łączyć je, jakie produkty wybierać,aby dać dla organizmu niezbędne witaminy,najlepiej ustali dietetyk.To tyle...

Widać,że jesteście grupą zgraną, zauważyłam to po postach tzw.stali na forum.i założę się,że jutro znowu mi się dostanie...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Niedobór wit. D

Post autor: ewasz »

Olka44, niepotrzebnie się najeżyłaś, nikt na Ciebie nie napadł a tylko ustosunkowano się do Twoich wpisów (elaboratów) nie Twojego autorstwa.
Pisząc musiałaś zauważyć treść napisaną zielonym drukiem - jest to wymagane i trzeba przestregać.
Insynuacje, że zaraz na Ciebie napadną grupy, które są długo na forum i się znają - -Skąd to przeświadczenie, trudno mi zrozumieć. Jestem długo na forum i nikt mnie nie napadł ani jak pojawiłam sie tu pierwdzy raz ani do tej pory. Owszem były przepychanki słowne jak to w dużej grupie osób może się zdarzyć ale o napaści jednych na drugich to dopiero teraz od jakich 4 miesięcy czytam. Niepojęte wprost.

No tak chciałam się poradzić i poczytać o niedoborze vit.D3 a wpadłam w taką "polemikę" heh.

Więcej dystansu polecam.

Pozdrawiam 🙂
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Niedobór wit. D

Post autor: olka44 »

Moi drodzy ..ustosunkowanie się do moich wpisów, właśnie było naskoczeniem na mnie, co piszę...tylko przyjmijcie ,że wklejenie tych wiadomości, jest jednak faktem, prawdą..to dlaczego naskakujecie...(to było nieładne) ja poważnie podchodzę do zdrowia. To o wchłanianiu wapnia było ode mnie 8-) A co do innych...to czytam posty i albo się z nich mogę pośmiać, albo z nich skorzystać lub w krótkim czasie zapomnieć...nie wpisuję krytycznych opinii o wpisach innych, i tego się trzymajmy..pozdrawiam
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4556
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Niedobór wit. D

Post autor: rybka »

Muszę sprawdzić jak mój poziom witaminy D ma się teraz :roll:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Niedobór wit. D

Post autor: ewasz »

Koniecznie Rybko, koniecznie 😘
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Niedobór wit. D

Post autor: andrzej1955 »

olka44 pisze: 01 lut 2020 18:49 Moi drodzy ..ustosunkowanie się do moich wpisów, właśnie było naskoczeniem na mnie, co piszę...tylko przyjmijcie ,że wklejenie tych wiadomości, jest jednak faktem, prawdą..to dlaczego naskakujecie...(to było nieładne) ja poważnie podchodzę do zdrowia. To o wchłanianiu wapnia było ode mnie 8-) A co do innych...to czytam posty i albo się z nich mogę pośmiać, albo z nich skorzystać lub w krótkim czasie zapomnieć...nie wpisuję krytycznych opinii o wpisach innych, i tego się trzymajmy..pozdrawiam
Witam,to miłe Olu że zawitałaś tu na forum :) mam nadzieję że zdawałaś sobie sprawę że to otwarte forum i każdy może pisać co mu się podoba-oczywiście według ogólnie utartych norm i z pełną kulturą,a wymiana słowna i doświadczeń . stosowania pewnych specyfików czy leków ma doprowadzić do polepszenia Naszego Cennego Zdrowia czy Samopoczucia,dlatego każdy może odnosić się do naszych wpisów,czy wręcz może mieć odrębne zdanie i go tu wyrazić-na tym polega polemika,Pozdrawiam Nieustająco Cennego Zdrowia Życzę :) i tego Się Trzymajmy :!:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niedobór wit. D

Post autor: Felice »

Jeszcze raz przeczytałam swoje wpisy i nie uważam bym na kogoś naskoczyła. Wkleiłaś kilka notatek z internetu a po taką wiedzę każdy z nas umie sięgnąć sam.
Ponadto każdy przypadek jest indywidualny i niczego nie można generalizować. Ja zdaję się w tych kwestiach na wiedzę lekarzy. Mam bardzo mądrego specjalistę,który bez zrobienia szczegółowych badań nie zleci mi suplementacji tylko uzależnia dawkowanie od wyniku. Jestem już w pewnym wieku i doprawdy wiem jak należy dbać o zdrowie.
Piszesz również o wapniu. Nie sama menopauza jest przyczyną niedoborów. Mnie mój lekarz najpierw sprawdził parathormon,który przede wszystkim odpowiada za gospodarkę wapniową.
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Niedobór wit. D

Post autor: ewa060455 »

Tolerancja ,tolerancja i jeszcze raz to powtórzę -tolerancja ! Każdemu wolno pisać na forum i każdemu z nas wolno czytać. Natomiast komentowanie ,szczególnie te mało subtelne wypowiedzi mogą zranić osobę piszącą . Osobiście z ciekawością czytam wiele ciekawych informacji i albo z tych porad skorzystam ,albo nie -to jest mój wybór ! :( pozdrawiam Olka44) Więcej luzu ,plis :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niedobór wit. D

Post autor: Sloneczko »

Też jestem w pewnym wieku i za pierona nie wiem jak dbać o swoje zdrowie :P
Ciągle ktoś mi przypomina, ze nie mam 20 lat :twisted:
Ale wiem,że suplementy nie są za dobre dla organizmu ;)
A jeżeli już chcę dostarczyć organizmowi "sztuczności" to tylko lek....nie suplement.
Olka 44 pozdrawiam :kwiat: i nie zniechęcaj się ;)
ODPOWIEDZ