skierowanie od reumatologa???

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
sandra
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 16 sie 2012 16:52

skierowanie od reumatologa???

Post autor: sandra »

Witam,czy może mi ktoś podpowiedzieć czy na schorzenia reumatologiczne można uzyskać skierowanie od reumatologa omijając kolejkę NFZ ?? wiem że takie sanatoria są na układ oddechowy- astma i skierowanie od pulmonologa wysyła się bezpośrednio do szpitala uzdrowiskowego. Chciałabym skorzystać poza kolejką i czekaniem z NFZ na kręgosłup.... ze szpitala reumatologicznego. Czy ktoś wie jak załatwić i gdzie są takie szpitale do których można wysłać skierowanie i czekać??? pozdrawiam Sandra
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

skierowanie od reumatologa, pneumatologa itede...

Post autor: jacky6 »

Będziemy zmieniać swoje kwalifikacje ?
:mrgreen: ... :ugeek:
forumowicz

Re: skierowanie od reumatologa???

Post autor: forumowicz »

sandra pisze:Witam,czy może mi ktoś podpowiedzieć czy na schorzenia reumatologiczne można uzyskać skierowanie od reumatologa omijając kolejkę NFZ ?? wiem że takie sanatoria są na układ oddechowy- astma i skierowanie od pulmonologa wysyła się bezpośrednio do szpitala uzdrowiskowego. Chciałabym skorzystać poza kolejką i czekaniem z NFZ na kręgosłup.... ze szpitala reumatologicznego. Czy ktoś wie jak załatwić i gdzie są takie szpitale do których można wysłać skierowanie i czekać??? pozdrawiam Sandra
Witaj Sandra :kwiat: wrzuć może tutaj swój post:

viewforum.php?f=33
Mnie się wydaje ,ze tak mozna spotkałam kogoś właśnie w sanatorium co taką formę stosował ,ale był prywatnie.
Nie pamiętam jak się to załatwia.
Zadzwoń tez z tym zapytaniem np do 20 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego w Krynicy Zdroju ,zapytaj .
Tam też Ci podpowiedzą ponieważ tam też ktoś był i o tym mówił .Szczegółów nie znam.
Powodzenia ☺
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: skierowanie od reumatologa???

Post autor: Felice »

Witam,czy może mi ktoś podpowiedzieć czy na schorzenia reumatologiczne można uzyskać skierowanie od reumatologa omijając kolejkę NFZ ??
Można,ale czy bez kolejki?
W większości miejsc mających podpisaną umowę na rehabilitację ogólnoustrojową,bo o niej mowa kolejki są tak długie,że na tryb pilny tylko przyjmują,a i tak okres oczekiwania to kilka lat - w Busku w Wojskowym 7.W innych wcale lepiej nie jest.Trochę krócej jest w ośrodkach z dopłatą.
We wspomnianym 20 Wojskowym w Krynicy czekałam w trybie pilnym 4 lata (pilny bo po operacji kręgosłupa)
Jak się załatwia? Bierzesz skierowanie do szpitala na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej od specjalisty,składasz w miejscu które ma na takową podpisaną umowę i czekasz.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: skierowanie od reumatologa???

Post autor: Felice »

skierowanie od reumatologa, pneumatologa itede...
Biorąc pod uwagę,że pneumatologia to nauka o Duchu Świętym, Jego osobie, naturze i działaniu,to można być skierowanym w nieco inne miejsce...
Chyba,że chodzi o pneumonologia....
sandra
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 16 sie 2012 16:52

Re: skierowanie od reumatologa???

Post autor: sandra »

O co chodzi??? napisałam PULMONOLOGA.....więc????
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: skierowanie od reumatologa???

Post autor: Felice »

Sandra przeczytaj jak Jacky zmienił tytuł postu w swojej wypowiedzi.
To nie było do Ciebie :kwiat:
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: skierowanie od reumatologa???

Post autor: MaryKate »

Mam pytanie czy bez pobytu w szpitalu reumatolog wypisze mi skierowanie do szpitala uzdrowiskowego i jak NFZ się na to zapatruje , czy ktoś miał taką sytuacje że lekarz zaznaczył szpital a przy kwalifikacji wniosku balneolog uznał że należy sie sanatorium , jakie choroby kwalifikują się w ogóle do szpitala uzdrowiskowego :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: skierowanie od reumatologa???

Post autor: Fionka »

W zależności od symbolu choroby.Ja byłam zdziwiona że lekarz i to POZ chciał mnie kierować na poszpitalne .Felice mnie uświadomiła że jest to możliwe i podała stronę na której jest zaznaczone jakie symbole kwalifikują do takiego leczenia -niestety nie pamietam gdzie to było a strony nie zapisałam.Może Felice pomoże.
ODPOWIEDZ