Lekarstwa a suplementy diety

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: jacky6 »

Obydwa "preparaty" sprzedawane są w aptekach co może sugerować, że suplement diety jest lekarstwem.
A tak nie jest.
Lekarstwa podlegają kontroli z urzędu a suplementy już albo raczej jeszcze nie.
Czasami czytamy o wycofaniu z sprzedaży ( obiegu ) konkretnych lekarstw z uwagi na niezgodność z recepturą.
Suplementów jeszcze nie słyszałem ( nie czytałem ) aby ktokolwiek je urzędowo skontrolował i wycofał.
Osobiście korzystam z suplementów wspomagających ( o ile jest to prawda ) pracę wątroby, na skurcze mięśni nóg stosuję Magne B6 Max i czasami jeszcze inne.
Na pewno magnes ten łatwiej wchłaniany mi pomaga ale czy nie zostałem od niego uzależniony?
Co sądzicie i jakie macie efekty stosowania jednych i drugich ?

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: Zbigniew- I »

Jacku, studiuję wręcz medycynę alternatywną już 18 lat, bo ta akademicka nie ma zamiaru leczyć chorób nieuleczalnych, a alternatywna twierdzi, że nie ma chorób nieuleczalnych. Przez te 18 lat poznałem zbyt dużo przekrętów w medycynie akademickiej, żeby jej w cokolwiek uwierzyć bez głębokiego zastanowienia. Czytam dokładnie ulotki , a zaczynam od możliwych skutków ubocznych i wiem, że za dobrą sumę da się sfałszować każde badania, a koncerny farmaceutyczne na to stać aby kupić tzw. autorytety i wyniki badań. Znam momenty gdy medycyna idzie w dokładnie w przeciwną stronę niż powinna, okłamując cierpiących i dbając tylko o zwiększenie zysków. :evil: Przekupni politycy niezależnie od opcji uchwalą każdą ustawę nie licząc się ze zdrowiem i życiem społeczeństwa. Chylę czoło przed medycyną ratunkową, potrafi zdziałać cuda w sytuacjach gdzie potrzebny skalpel bo na ziółko już zbyt późno, ale specjalistów od chorób nieuleczalnych mam za nic. Jeszcze nikogo nie uleczyli, a takiemu zeru medycznemu jak ja to się udaje. Piszesz o wątróbce, nie wierz tym co obiecują cuda za dużą kasę, poczytaj np. o ostropeście plamistym i oleju z niego, kup je za grosze i popróbuj. Z magnezem jest podobnie, ja kupuję na allegro (w aptece cholernie drogi) roztwór delbet, czyli chlorek magnezu sześciowodny kilogram za około 20 zł i wystarcza mi na 10 miesięcy kuracji, która działa cuda, bo żadnemu lekarzowi nie mieści się w głowie, że można cofnąć zwyrodnienie kości. O takich rzeczach mogą mówić tylko lekarze, którzy są jednocześnie zakonnikami , ponieważ oni leczą aby wyleczyć, a znakomita większość lekarzy leczy żeby leczyć do grobowej deski. Niestety, pieniądz rządzi światem, nawet kosztem depopulacji. Zdrowie to nasz najcenniejszy skarb i nie powinniśmy go oddawać bezkrytycznie w obce ręce. Mamy czasy, że gdy pacjent chce być zdrowy, musi leczyć się sam. Suplementy pomagają uzupełnić niedobory w organizmie i zachowując w nim równowagę nie dopuścić do choroby, a ogromna ilość leków usuwa tylko objawy choroby jej samej nie szkodząc. Pacjent wyleczony, to klient stracony.
forumowicz

Re: Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: forumowicz »

a ja kupuje na iherb.com i jest 2x taniej jak na allegro!
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: Zbigniew- I »

Max, dzięki za wskazówkę. Zajrzę tam.
bartek98
Posty: 2
Na forum od: 07 sty 2018 19:32

Re: Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: bartek98 »

Panie Zbyszku proszę o pomoc.Mam 19 lat i wykryto u mnie zzsk.Lekarze twierdza ze wykryto go w poczatkowej fazie (MRI kregosłupa ledzwiowego wskazało lekkie zapalenie stawie kb),badania w krwi sa w normie. Przyznam ze jestem lekko załamany czytajac na róznych forach o tej chorobie.Wiekszosc mówi ze jest niewyleczalna.Ja jednak wierze,że mogę się jej pozbyć.Czytajac pana posty widze ze ma pan bardzo dużą wiedze.Mógłby mi pan napisac jakies porady, suplementy itp i w jakich dawkach mogą mi pomóc usunac ta chorobe? Byłbym niezwykle wdzięczny :) Od dziecka uprawiam sport jakim jest piłka nozna i zalezy mi na utrzymaniu sprawnosci.Jeśli chodzi o objawy jakie mam na ten moment to ból i sztywnosc w ledzwiach oraz lewym prostowniku, dodam jeszcze ,ze często strzela mi w stawach kręgosłupa.Bardzo prosze o odpowiedz :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: jacky6 »

Zbigniew- I pisze: 04 sty 2018 14:51 Max, dzięki za wskazówkę. Zajrzę tam.
Czekamy na opis rezultatu "zaglądania" bo może się bardzo przydać.

A tak na marginesie - znane mi są opinie, że preparaty z sfery suplementarnej mogą okazać się bardziej skuteczne aniżeli wszelakiego gatunku antybiotyki i tego rodzaju farmaceutyki.
A już na pewno nie zaszkodzą.

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie. :ugeek:

Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: Zbigniew- I »

bartek 98, koncerny farmaceutyczne bardzo chcą aby wszystkie choroby były przewlekłe i nieuleczalne i do tego konsekwentnie dążą. Najlepszy klient, to dozgonnie wierny klient. Jesteś młody to się ucz, świat wygląda inaczej niż to przedstawiają w mediach.Z postulatów solidarności do dziś jest tylko jeden aktualny " Telewizja kłamie". Napisałem Tobie na priv wiadomość. Niestety nie mogę wkleić tego na forum, bo już miałem z tego powodu poważne nieprzyjemności ze strony pewnego pana z izby lekarskiej. Nie jestem lekarzem i nie mam prawa proponować żadnych kuracji, a zwłaszcza tych w których za grosze można wyleczyć się z nieuleczalnej choroby. Dla niektórych to obraza majestatu. Jak może takie zero bez wykształcenia medycznego jak ja, mieć o niebo lepsze wyniki leczenia choroby nieuleczalnej niż ogół wybitnych specjalistów i sław medycznych ze wsparciem całej wielkiej farmacji. Ja tylko po prostu mam przekorny charakter i nie chciałem pokornie zostać kaleką i zacząłem używać tą szarą masę miedzy uszami. Tobie też to radzę, chcesz być zdrowy, lecz się sam.
bartek98
Posty: 2
Na forum od: 07 sty 2018 19:32

Re: Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: bartek98 »

Dziekuje za tak obszerna prywatną wiadomość,bardzo to doceniam :) Postaram sie dostosowac do pana rad i napisac gdy zauwaze jakies zmiany :)
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: Zbigniew- I »

Bartek 98, to nie jest medycyna dla niecierpliwych. Mi i koledze, który był już zrośnięty od miednicy po czaszkę pierwsze zrosty puściły po pięciu miesiącach brania DELBETU. Jak liczysz na szybki efekt to lepiej nie zaczynaj. Po co Tobie jakieś rozczarowania.
forumowicz

Re: Lekarstwa a suplementy diety

Post autor: forumowicz »

cała prawda! nieraz wystarcza suplementy albo witaminy,ale nie te sprzedawane w Polsce/to są tylko minimalne dawki/ trzeba dużo czytać,macie czas to czytajcie w internecie!
ODPOWIEDZ